Процес з'єднання пластикових каналізаційних труб

Очевидно, що надійність каналізаційних труб залежить не тільки від їх міцності, а й від надійності з'єднань системи. Тому до якості виконання і вибору способу з'єднання потрібно приділити особливу увагу. Справа в тому, що більшість проривів каналізації, які виникають, відбуваються саме в області з'єднань. При цьому неякісне з'єднання ще й загрожує засміченням каналізаційної системи через нерівності всередині. А це додаткові складнощі при експлуатації, чреваті великим дискомфортом.

soedinenie-plastikovyx-trub-06 soedinenie-plastikovyx-trub-07 soedinenie-plastikovyx-trub-08

Отже, при монтажі пластикових каналізаційних труб потрібно подумати про якісний і надійному з'єднанні. Тому розглянемо це питання докладніше.

Підготовчий етап

Зварювання пластикових каналізаційних труб виконується після підготовки. Про це багато сказано в Мережі з використанням відео та фото матеріалів. І ця підготовка полягає в таких процесах:

 1. Труби розмічають, щоб їх можна було різати на заготовки. Не можна використовувати для розмітки інструмент, який робить надрізи.
 2. Різка виконується ручною пилкою по дереву (з дрібними зубами) або ножівкою по металу. При використанні дискової пили потрібно стежити за частотою обертання, яка повинна становити 2-3 тисячі обертів на хвилину.
 3. Потім виконується очищення.
 4. Знімаються фаски на торцях.

Зварювання встик

soedinenie-plastikovyx-trub-05

Труби слід підбирати одного діаметра і бути з однієї партії. Зварювання пластикових конструкцій може виконуватися при температурі від десяти градусів Цельсія. Кромки можуть не збігатися за граничним значенням в десять відсотків від товщини стінок.

Процес з'єднання зварюванням встик:

 1. Труби закріплюються в затискачах, виконується зачистка торців, щоб позбутися від окисленої корки.
 2. Після цього кінці сопрікосающіхся.
 3. Потім проводиться знежирення торців, після чого виконується оплавлення поверхонь за допомогою нагрівального елементу.
 4. Після цього поверхні з'єднуються. Це потрібно зробити протягом трьох секунд після оплавлення.
 5. Після цього без зміни тиску шов охолоджується за 10 хвилин.

Зварювання розтрубним методом

Процес відбувається таким чином. На кінцях труб за допомогою дорна формується розтруб, діаметр якого повинен бути не перевищувати зовнішній, а бути менше.

soedinenie-plastikovyx-trub-01 soedinenie-plastikovyx-trub-02

Така зварювання відбувається за допомогою нагрівального елементу, що включає дорн (оплавлення внутрішньої області розтруба) і гільзу (оплавлення зовнішньої області торця труби).

На робочій поверхні повинна бути фторопластовая плівка, яка запобігає налипання розплавленого пластику.

Процес:

 1. Елемент нагрівається до певної температури, яка контролюється терморегулятором. Замість нього можна використовувати навіть шматок пластика, який можна прикласти до нагрівального елементу. Якщо пластик розплавляється, значить, температура знаходиться на необхідному рівні. Він не повинен горіти.
 2. Знімається фаска на третину товщини стінки.
 3. На гладкий торець встановлюється хомут.
 4. Дорн вводиться в розтруб, а гільза надівається на гладкий кінець до упору, а. Час нагріву визначається матеріалів і його товщиною.
 5. Після цього деталі витягуються і з'єднуються між собою протягом трьох секунд.
 6. Деталі витримуються нерухомо 30 секунд.

Клейовий метод

З'єднати конструкцію можна і клейовим методом. Для цього може застосовуватися клей на базі метилхлорида і перхлорвінілової смоли.

Процес виконується при температурі понад 5 градусів Цельсія. Кінці зачищаються шліфованої шкіркою, а обезжирюються розчинником.

soedinenie-plastikovyx-trub-03 soedinenie-plastikovyx-trub-04

Для склеювання елементів без зазору клей наноситься тонким шаром. Якщо ж виконується склеювання з зазором, на кінець труби наноситься великий шар клею, а на розтруб - тонкий. Клей, який видавиться, слід негайно видалити. Конструкція не повинна піддаватися навантаженні протягом п'яти хвилин.

Висновок

Щоб ще більш точно закріпити знання в цій області, можна додатково ознайомитися матеріалами в Мережі з відео та фото. Це дозволить більш чітко і правильно виконати з'єднання пластикових каналізаційних труб, які зможуть прослужити вам не один десяток років. Для цього буде потрібно скористатися інструментом згідно з обраним способом зварювання елементів.