Тече труба у ванній кімнаті - що робити?

Якщо ремонт виконувався давно або ж був виконаний неякісно, ​​тоді таке явище як текти труби - це закономірність. Адже при нормальному підході, якщо помічено поганий стан труб, їх потрібно негайно змінювати. Робиться це зараз, як правило, досить швидко і недорого. Заміна - пластикові труби. Правда, така можливість є не у всіх. Тоді текти є закономірністю. Тому питання в тому, що робити в такій ситуації.

текти у ванній кімнаті

Перекриваємо вентилі

По-перше, потрібно перекрити водопровід. Благо у всіх будинках є спеціальні вентилі, що перекривають холодну і гарячу воду. Звичайно, якщо ваша ванна в хрущовці, доведеться трохи попотіти. Тому перекривати воду в усьому будинку зовсім необов'язково. До того ж, якщо ви захочете це зробити, поки це вийде, за цей час ви встигнете затопити своїх сусідів знизу, якщо такі, звичайно, є.

стандартна розводка труб

Тому до вентилів повинен бути завжди вільний доступ, щоб у такі моменти можна було оперативно зреагувати, перекрити подачу води в квартиру. Адже при знаходженні вентиля, скажімо, за шафою це буде зробити дуже проблематично або ж взагалі неможливо. А при витік важливий кожен мить, який не можна втрачати на вирішення подібних проблем.

Тут потрібно обмовитися, що бувають випадки, коли труба тече до вентилів, тобто перекрити воду своїми силами не представляється можливим. Тоді доведеться вдатися до наступного етапу.

Викликаємо аварійну службу

Якщо ви не можете впоратися з проблемою або вже локалізували проблему, але потрібно глобальне рішення, доведеться викликати бригаду з аварійного усунення несправностей. Але до приїзду служби потрібно постаратися самостійно вирішити проблему, є текти інтенсивно продовжується.

Можна спробувати якось застопорити рух води підручними засобами або звернутися до сантехнікам, якщо, наприклад, ви в курсі, де вони мешкають у вашому районі і недалеко знаходяться. На цей час потрібно постаратися підставити велику ємність, в яку зможе набиратися вода.

Оперативна ліквідація наслідків

Якщо вентилі перекриті, вода перестала надходити, тоді можна швидко ліквідувати калюжі води. Адже якщо цього не зробити оперативно, можна затопити сусідів або ж, наприклад, паркет, укладений у ванній, може зіпсуватися. Для таких дій підійдуть будь непотрібні ганчірки, а також брудну білизну.

Щоб зменшити натиск води, можна використовувати щільну тканину. Може підійти просте ковдру, яке прикладається до місця течі, сильно притиснувши його. Також підійде будь-яка інша щільна тканина, скотч або бинт, кухонна сіль. Зробити потрібно наступне. Сіль потрібно акуратно розсипати по поверхні тканини, прикласти шматок до місця протікання і притиснути пальцями, а потім закріпити всі скотчем або бинтом.

Усунення проблеми своїми силами

Бандаж

бандаж для труби у випадку протікання

При невеликому прориві проблема може бути усунена самостійно. І в цьому сенсі найпростіше рішення - монтаж бандажа з прокладкою. Щоб це зробити, потрібно шматок гуми розміром більше, ніж розмір пробою в трубі. Закріпити цей шматок гуми можна за допомогою хомута. Такі матеріали продаються в будь-якому будівельному магазині або на ринку. Якщо хомута під рукою немає, тоді можна скористатися дротом.

Бандаж повинен бути з водостійкого матеріалу, наприклад, з склотканини. Матеріал клеїться спеціальним клеєм або ж епоксидною смолою. При цьому ширина шматка повинна бути більше на 5 см. Смола або клей наноситься з одного боку поверхні тканини, після чого фіксується хомутом або стяжкою. Клей повинен підсохнути, це може зайняти близько доби. Коли всі маніпуляції завершені, клей підсох, трубопровід буде готовий до роботи.

Холодне зварювання

холодне зварювання

Є і ще один варіант усунення дефекту труби - застосування холодної зварювання. Вона дозволяє надійно зчепити поверхні. Причому матеріал може бути різноманітним: скло, гума, метал або дерево.

Холодне зварювання наноситься на пошкоджену поверхню. Вона застигає протягом двадцяти хвилин після нанесення. Але до нанесення складу необхідно подбати про знежирюванні труб, використовуючи ацетон або спирт. Працювати потрібно в гумових рукавичках, щоб не пошкодити шкіру.

Якщо досвіду в подібних питаннях мало, тоді все ж краще звернутися до фахівців, які допоможуть вирішити проблему, надовго позбавивши від ризику її появи знову.