Як облаштувати ванну 3,5 кв. м.

Ось вона, довгоочікувана «одиничка»: відразу стільки планів, стільки радості. І з чого ж почати облаштування? Звичайно, з ремонту і, звичайно, з ванною! Чому? Все просто: набагато зручніше, коли приймати водні процедури можна в чистоті й затишку. До того ж ванна кімната одна з найменших, її облаштування має бути продуманим, зручним. До речі, треба враховувати той факт, що в більшості однокімнатних квартир ванні кімнати - не більше 3,5 квадратних метра, при стандартному плануванні.

kak-obustroit-vannuyu_1

Звичайно, є приклади квартир, де ванна майже 10 метрів, але це виняток вже в нових житлових комплексах і найчастіше не в однокімнатній квартирі.

kak-obustroit-vannuyu_2

Тому ми маємо ванну в 3,5 квадратних метра і необмежені можливості різного інтер'єру. Давайте підберемо найкращі варіанти, фото в цьому допоможуть. Але найкраще дотримуватися певних параметрів, на які обов'язково треба звертати увагу. Їх якраз і розглянемо.

kak-obustroit-vannuyu_4

Заощаджуємо місце

Якщо доводиться вибирати між видом комфорту і простором в кімнаті, для ванної краще вибрати друге. Погодьтеся, зовсім незручно, коли у ванній через велику резервуара важко навіть перебувати. При цьому дуже часто маленька кімната перетворюється на обитель пральної машини, корзини для білизни та інших «ванних» аксесуарів. Тому дуже важливо все розставити максимально зручно.

kak-obustroit-vannuyu_3

Щоб кожен сантиметр цієї мінімальної площі був використаний з розумом. Спробуємо оформити ванну зі стандартним набором інсталяцій:

  • обладнання для водних процедур;
  • умивальник;
  • меблі;
  • велика побутова техніка

kak-obustroit-vannuyu_5

Устаткування

Природно, стандартному резервуару на 1,5-1,7 м в довжину краще віддати перевагу душову кабіну. Однак кабіна кабіні ворожнечу. Можна купити душову, при цьому, швидше за все, вона буде такою ж громіздкою з високим піддоном (так як низький - переважно дачний варіант). А ось для економії простору можна зробити кабіну самостійно або замовити індивідуально.

kak-obustroit-vannuyu_10

У зоні душа потрібно буде виконати роботи з гідроізоляції, зробити зручне місце, піддону не буде потрібно, це місце можна викласти матовою плиткою. Після встановити дверцята. Це можуть бути полікарбонатні, але вони мають ряд недоліків щодо домашньої ванній, тому краще всього використовувати натуральне скло. Тим більше що для ванних кімнат використовується спеціально оброблений матеріал.

kak-obustroit-vannuyu_9

Але якщо без купелі зовсім ніяк, цілком можна підібрати укорочений варіант. Або хорошим доповненням інтер'єру невеликій ванній можуть стати сидячої ванни. У довжину вони до метра.

kak-obustroit-vannuyu_8

Техніка

Це ще один головний біль в маленькій квартирі. Але до того моменту, поки відсутня правильна організація приміщення. Наприклад, необхідно повісити водонагрівач і встановити пральну машину, і все це в одній ванній кімнаті. Як бути? Можна, звичайно, все зробити хаотично, що тоді для людини у ванній в 3,5 «квадрата» місце навряд чи залишиться. Тому потрібно гарненько подумати. Найкраще виконати невелике заглиблення в стіні або додати перегородок, куди помістити водонагрівач, а під нього пральну машинку. Однак, звичайно, буде набагато краще встановлювати великогабаритну техніку поза ванною.

kak-obustroit-vannuyu_7

Меблі

Якою має бути ергономічні меблі в крихітне приміщення? Місткою і практичною, чи не так? Посудіть самі, якщо місця для зберігання речей недостатньо, вони будуть валятися, тим самим забирати корисний простір і створювати хаос в будинку. Але, які ж шафи і тумбочки можуть бути хороші для невеликого приміщення?

kak-obustroit-vannuyu_6

Відповідь очевидна: вони повинні бути маленькими в розмірі, але місткими. Тому кращим варіантом будуть вузькі і високі або довгі шафки. Тобто, для економії простору під умивальником може бути одна тумбочка, вузька і довга, наприклад, тумбочка на всю стіну зі стільницею і врізним умивальником. Такий хід чудово буде виглядати, чи не зменшить простору, при цьому буде достатньо місця для зберігання найрізноманітніших речей, які повинні зберігатися саме у ванній.

kak-obustroit-vannuyu_11

Пенали

Хороший високий і вузький пенал - також прекрасно буде доповнювати інтер'єр, утримуючи речі в цілості й порядку. Пенал може бути як просто пристінний, так і підвісної або кутовий. Останній досить добре економить простір. Можна встановити абсолютно комфортний пенал: від підлоги до стелі. Тільки в такому випадку треба продумати верхні полиці або механізм їх опускання, так як буде не зовсім комфортно.

kak-obustroit-vannuyu_12

Спільно

Якщо ванна 3,5 «квадрата», туалет, як правило, - 1,5 «квадратів», з'єднання санвузлів разом - рішення, що дозволяє збільшити простір. Тільки порахуйте: 3,5 + 1,5 = 5 «квадратів». І це без урахування знесеної стіни, яка також займає нехай невелике, але простір. Цей спосіб ідеальний для збільшення простору.

kak-obustroit-vannuyu_15

Але при цьому є два не зовсім позитивних нюансу. По-перше, совмещенность санвузла не завжди зручно, особливо для великої родини, а по-друге, вся ця процедура може бути накладної щодо фінансів. Але якщо особливих перепон немає, можна сміливо об'єднувати дві кімнати, значно збільшуючи простір.

kak-obustroit-vannuyu_13

Освітлення

Природно, повісивши лампочку в 30 Ватт, маленька ванна буде ще менше. Тому до висвітлення потрібно підходити серйозно. Найкраще, щоб світло було розсіяний. Краще всього не використовувати одиничний верхнє світло, а брати світильники, які розсіюють світло на рівні голови. При цьому певні зони можуть бути висвітлені додатковим точковим освітленням.

kak-obustroit-vannuyu_14

На закінчення підведемо підсумок. Облаштувати ванну в 3,5 «квадрата» можна кількома способами, що дозволяють візуально або фактично збільшити простір. Кожен з цих методів є прикладом на фото, кожен можна виконати самостійно.