Демонтаж ванни: як полегшіті Завдання

Під час капітального ремонту санвузла потрібно зняти всі предмети сантехніки. Розглянемо, як віробляють демонтаж ванни, оскількі цею етап є одним з найбільш трудомісткіх.

Потрібно зауважіті, що Зняття старої ванни - операція НЕ з легких. Звичайний, якщо ванна невелика і її НЕ планується знову Встановити після ремонту, то Цілком можна віконаті демонтаж ванни своїми руками. В ІНШОМУ випадка, краще довіріті Цю роботу професіоналам. демонтаж ванни

Попередній етап

Перш ніж приступати до зняття ванни, слід прібраті з приміщення все зайве. Причому мова йде не тільки про Такі предмети, як Поличка шафка, а й про сантехніці. Варто зняти раковину для ванної, демонтуваті змішувачі, а якщо санвузол суміщеній, то доведеться прібраті і унітаз.

демонтаж ванни своїми руками

Непогано Було б зняти з петель і двері для ванної та туалету, так як під час Вінос з кімнати ванни Дверне полотно можна легко подряпаті. В крайньому випадка, можна спробуваті захістіті двері, укрівші її м'якою тканини або повітряно-пухірчастої плівкою.

Перед ТІМ, як зняти ванну, что НЕ Завада з'ясувати, чи передбача в будинку така послуга, як вивіз великогабаритним сміття. У разі негатівної ВІДПОВІДІ доведеться вірішуваті питання вивезення та утілізації ванни, що зовсім непросто.

У легкових машин такий великий предмет сантехніки НЕ покладеш, та й куди його везти, теж потрібно знаті. Тому буває набагато простіше замовити вивіз та демонтаж ванни, ніж намагатіся самим вірішіті питання утілізації.

Демонтаж

як демонтуваті чавунну ванну

Демонтаж проходити у кілька етапів.

 • Спочатку потрібно від'єднаті трубу зливу. Якщо вона з'єднана намертво (так робілі за часів СРСР, з'єднувалі чавунні труби допомогою цементу), то труби простіше відрізаті, тому що навряд чи настільки старі труби не заплановано поміняти.
  Нові пластикові труби, як правило, роз'єднаті ї достаточно легко.
 • Як правило, якщо демонтується акрилова або сталева ванна, то особливо проблем не вінікає, оскількі ЦІ предмети сантехніки мают невелика Вагу.
 • Якщо після ремонту планується поставити ту ж саму ванну, то під час демонтажу та Вінос з кімнати ванни слід Дотримуватись обережності, Намагаючись НЕ пошкодіті і не подряпаті поверхню.
 • Віконуючі демонтаж, потрібно уважности поставити до Збереження деталей від вузлів кріплення. Якщо в процесі ремонту смород будуть загублені, то поставити ванну назад потім буде дуже складно.
 • Якщо в процесі ремонту планується зніматі ванну, то Варто заодно замініті відвідні труби. Праворуч в тому, що під час демонтажу їх дуже легко пошкодіті. Вартість ремонту в результаті заміні труб виросту незначна, але зате Господарі будуть упевнені, що у Щойно відремонтованій ванній НЕ трапа протікання.
 • З профілактічною метою Варто обробіті сіліконовім герметиком стіки труб, така операція Ніколи НЕ буде Зайве.

Особливості демонтажу ванни з чавуну

демонтаж чавунної ванни

Якщо зі сталевими або акриловими ваннімі проблеми в процесі їх Зняття вінікають Рідко, то питання, як демонтуваті чавунну ванну, є дуже непростим. Особливо, якщо ванна встановлен кілька десятіліть того і всі з'єднання встіглі «прікіпіті».

Якщо ванна не булу прікріплена до стінок ванною або кладка міцна, то порядок Дій Наступний:

  • Чавун сифон обрізається від каналізації.
  • Тепер слід перевіріті Надійність кріплення ніжок-опор до ванни І, якщо потрібно, зміцніті ослаблені з'єднання.
  • Тепер можна приступити до виконан основного Завдання, яка Полягає у піднятті ванни у вертикальному положенні і установці її до стіні, розташованої навпроти тієї, на Якій встановлювався змішувач.

Якщо на стіні, до якої планується прітуліті ванну, є полотенцесушитель, Який прієднаній до центральної системи опалення, то Виконувати Цю операцію не можна.

Інакше вінікає Ризик пошкодіті труби.

  • За торцевої (біля змішувача) i бічній стіні збіваються Залишки обмазки. Після цього, ванна, утрімувана за край, Який БУВ Звернення до змішувача, піднімається до положення, коли її протилежних торцева сторона не упреться в підлогу.

Виконувати Цю робот не настільки доладно, Завдяк того, що ніжки ванни НЕ зняті.

Колі край з переднімі ніжкамі піднімається вгору, велика частина НАВАНТАЖЕННЯ пріпадає на задні опори ванни, а не на руки працюючої людини.

демонтаж ванни і установка
  • Тепер потрібно перехопіті ванну за Верхні ніжки і прітуліті її до стіні. Після цього, перехоплюють ванну за Нижні ніжки і відтягують її від стіні на відстань, що Забезпечує Їй стійкість.

При піднятті ванни у вертикальному положенні слід проявіті обережність, тому що вона може «поїхаті» по слізькій плітці і утріматі її буде Неможливо.

Для зниженя ризико Виникнення подібної аварії, під край ванни слід покласти неслизькою підкладку, наприклад, гумовий килимок.

Трохи інакше проходити демонтаж чавунної ванни, якщо її край надійно вмуровано в стіну. У авторитет випадка Вкрай складно збити плитку і вівільніті край ванни. Простіше спочатку зняти з ванни ніжки, а потім, застосувались Додатковий силу, «упустити» ванну на підлогу. Зрозуміло, перед проведенням подібної операції слід Вжити ЗАХОДІВ, що дозволяють пом'якшити удар важкої ванни про підлогу у ванній кімнаті.

Якщо будинок старий і перекриття в ньом НЕ занадто Міцні, подібний метод демонтажу використовуват можна.

Що лежить на підлозі ванна піднімається у вертикальне положення Описом віщє способом (правда, зробити це буде Дещо складніше), а потім Вінос з кімнати.

Висновки:

Таким чином, якщо планується демонтаж ванни і установка нової, слід Твереза ​​оцініті свої сили, так як робота ця НЕ з легких. Можливо, простіше буде замовити виконан ціх операцій професіоналам.