Як унітаз кріпиться до підлоги

Якщо вирішено своїми руками встановлювати унітаз, важливо розуміти, як він кріпиться до підлоги. Адже, як правило, монтаж цього виробу проводиться вже тоді, коли пів фактично готовий до використання. А це означає, що при установці є ризик того, що підлога може бути пошкоджений.

Отже, є сенс розглянути дієві методи, що дозволяють закріпити унітаз на підлозі своїми руками. Проте варто враховувати, що вибір необхідно робити, враховуючи матеріал, з якого ця підлога зроблений. І тут слід пам'ятати, що закріплювати виріб можна, якщо вже є підключення до каналізації, а також підготовлений трубопровід.

kreplenie-unitaza_3

Існує три методи.

Найпростіший спосіб

У цьому випадку виріб закріплюється за допомогою дюбелів до цементній підлозі. Такий же спосіб підходить для плиткового покриття, використовується, як правило, на початковому етапі ремонту.

kreplenie-unitaza_2

Цементна подушка робиться з піску та цементу в співвідношенні 1: 2. Роблячи розчин, потрібно домогтися однорідності маси. Шар на поверхні повинен вийти товщиною близько 3 см. Це і буде подушка.

kreplenie-unitaza_1

Однак перед нанесенням суміші основу варто добре змочити водою. А унітаз потрібно трохи придавити на розчин, надлишки якого необхідно видалити. Отриману конструкцію потрібно залишити в спокої на 24 години.

Необхідно відзначити, що унітаз в середньому встановлюється на 15 років, тому виконувати всі роботи варто з особливою ретельністю, адже потім переробляти - неприємне, боле тривале і витратне заняття.

Кріплення до дерев'яної основи

Більш старий метод, але вельми надійний. Якщо раніше такий варіант закріплення унітазу широко використовувався, то сьогодні це скоріше рідкість, адже не часто можна зустріти в сучасних умовах дерев'яна підлога.

Спочатку виріб кріпиться до дерев'яної дошки (званої тафтою), що закріплюється у виїмці підлоги за допомогою анкерів. Далі замішується цементно-піщаний розчин, яким заливається простір. Після висихання суміші за допомогою шурупів фіксується унітаз.

kreplenie-unitaza_5

Однак тут слід врахувати той факт, що коли-небудь може знадобитися вигвинтити ці шурупи. Для такого випадку їх необхідно змастити графітом. А щоб не пошкодити виріб, під головки шурупів підкладаються гумові шайби.

Особливість цього методу в тому, що тафту може зробити своїми руками фактично будь-який бажаючий. Для цього навіть необов'язково дивитися фото та відео матеріали. Необхідно лише взяти деревину міцної породи, вирізати опорну стійку. Товщина повинна становити близько 3 см. Далі, використовуючи сучасні засоби, матеріал потрібно обробити, щоб виключити негативний вплив цвілі.

kreplenie-unitaza_4

Якщо немає бажання возитися з вирізуванням тафти, можна застосувати гумову підкладку товщиною більше 1,5 см. Однак у цьому випадку ще більш уважно потрібно закручувати шурупи, оскільки можна пошкодити унітаз.

Установка за допомогою епоксидного клею

І в цьому способі велику роль відіграє підготовка поверхонь. Їх потрібно ретельно знежирити і очистити від бруду. Після цього поверхні необхідно зачистити, щоб вони були шорсткими. Потім знову знежирити.

Далі необхідно нанести невеликий шар (близько 5 мм) смоли на підставу вироби, після чого щільно його притиснути до підлоги. Далі доведеться почекати 12 годин. І до цього треба бути готовим.

kreplenie-unitaza_6

До вибору клею потрібно поставитися відповідально. Він може бути на основі смоли або ПВА. Також його можна зробити своїми руками. При цьому можна трохи додати цементу для поліпшення щільність суміші, що посприяє більш надійному закріпленню.

kreplenie-unitaza_7

Пропорції для виготовлення клею: 35 часткою затверджувача, 20 - розчинника, 200 - цементу і 100 - смоли. Спочатку до 50 градусів розігрівається смола, до неї додається розчинник, потім затверджувач і цемент. Суміш повинна бути однорідною і пластичної.

Як бачимо, є кілька варіантів, як можна здійснити процедуру самостійно, при цьому отримати надійну конструкцію. Додатково можна подивитися відео та фото, що дозволить виконати дії більш чітко і правильно.