Розводка труб у ванній: професійний ПІДХІД

У разі самостійного ремонту без Залучення фахівців одним з відів віконуваніх робіт таборі розводка труб у ванній своїми руками.

У даній статті будут розглянуті основні етапи и нюанси даної процедури. розводка труб у ваннійУ разі старого водогону в процессе ремонту маленької ванної кімнати зазвічай віконується самостійній монтаж поліпропіленовіх водопровідніх труб.

Перш чем приступати до їх установки, слід візначітіся з тім, як смороду будут розташовані. Для цього можна переглянутися Спеціальне відео в інтернеті и Прочитати Цю статтю.

Фахівці рекомендуються дере, чем приступати до роботи, Скласти примерно схему укладання водопроводу у ванній кімнаті и відзначіті на ній місця Розташування ванни, раковин и унітазу.

Далі слід вібрато материал, з которого будут віготовлені труби и метод їх з'єднання между собою (зварювання або фітінговіх).

Найбільш відповіднімі для водопроводу вважаються труби:

 • Поліетиленові, что володіють скроню міцністю и еластічністю, что НЕ розріваються при замерзанні, но деформирующиеся під дією гарячої води.
  Тому їх Використовують только для холодної води, а з'єднують помощью зварювання;
 • Полібутіленові труби є дуже еластичні, здатні вітрімуваті температури до 90 °. Такі труби можна використовуват в будь-якіх водопроводах, з'єднуються смороду такоже ЗВАРЮВАННЯ;
 • Поліетиленові труби підходять и для гарячого, и для холодного водопроводу. Способ з'єднання - фитинг;
 • Труби з полівінілхлоріду (ПВХ) Використовують в будь-якіх відкритих водопроводах, з'єднуються помощью фітінга, клею або зварювання;
 • Поліпропіленові труби могут застосовуватіся НЕ только у водопостачанні, но ї в опаленні та централізованої або автономної каналізації. З'єднуються помощью зварювання.

Найчастіше вікорістовується Останній тип труб Завдяк хорошим технічним характеристикам матеріалу, легкістю монтажу, что НЕ требует использование дорогого устаткування, а також - відносно низька ціною.

Перед тім, як приступати до виконан робіт, слід вірішіті ряд вопросам:

 1. Який спосіб (Відкритий чи закритий) буде Використання для прокладки труб;
 2. Придбання труб и деталей до них;
 3. Придбання необхідного інструменту.

У процессе роботи нужно паяльник, что нагріває труби. Его можна прідбаті в спеціалізованіх магазинах або взяти на годину у знайомого.

кімнаті

Крім того, потрібні следующие інструменти:

 • Ключі розвідні;
 • Ножиці для нарізки труб;
 • Ніж для зачистки труб;
 • Вимірювальна стрічка;
 • Маркер.

Важлива: чи не рекомендується економіті на паяльнику для труб, краще віддаваті предпочтение вироби надійніх и перевіреніх віробніків.

Дешевий паяльник більш нізької якості может війта з ладу в самий невідповідній момент, породжуючи тім самим додаткові витрати як фінансів, так и годині.

Виконання робіт

Перш чем приступати до роботи, слід перекритий подачу води. Самостійну розводка труб у ванній зазвічай почінають з розташованіх біля входу в квартиру основних кранів стояків.

відео

Тут встановлюються следующие елементи:

 • Кульовий кран, что дозволяє перекріваті воду (див. Такоже ремонт крана у ванній);
 • Вступній фільтр;
 • Лічильник подачі води.

Далі розводка тягнеться на ванну, унітаз І, в разі необхідності, на кухню.

Зварювання труб

Зварювання пропіленовіх труб здійснюють Наступний чином:

 • Відміряють трубу необхідного розміру;
 • Відаляють два верхніх шару на відстань, рівну відстані входження в муфту, зменшеності на 1 мм;
 • Зачіщають краю;
 • Встановлюються на паяльник обідві деталі и нагрівають (длительность нагріву вібірається відповідно з діаметром труби). При діаметрі 40 мм годину нагріву ставити 12 с, для 32 мм - 8 с, для 25 мм - 7 з і для 16,2 мм годину нагріву складі 5 с;
 • Знімають деталі з паяльника и сильно стіскають їх, звертаючи Рамус на ті, щоб труба Рівно и без перекосів входила в муфту, что может буті виправлено только в Перші Чотири секунди. Деталі при Авторитети НЕ повінні прокручуватіся;
 • После Завершення зварювання труби остігають течение 10-30 секунд залежних від їх діаметру.

Корисна: для таких Місць, як Поверни и розгалуження Використовують СПЕЦІАЛЬНІ трійнікі, муфти та перехідники. На випадок можлівої поломки слід обов'язково Встановити крани, что дозволяють екстрім перекритий воду.

Дійшовші до того місця, де буде розташована сантехніка встановлюються змішувачі, що не забуваючі про Підведення води до пральної машини, если планується ее установка.

После Закінчення Виконання робіт слід обов'язково перевіріті якість з'єднання труб, для цього й достатньо Включити подачу води.

После Завершення робіт з Підведення каналізації та водопостачання можна почінаті думати чім обробіті стіні у ванній, если планується ховати труби від сторонніх очей.

При Авторитети слід розташовуваті всю запірну арматуру так, щоб булу можлівість у будь-який момент використовуват ее. 

розводка труб у ванній своїми руками

Важлива: у разі заміського будинку перекрівання подачі води віконується й достатньо легко на відміну від багатоквартірніх будинків.

Согласно правил про годину проведення робіт слід повідоміті як ЖЕК, так и других мешканців будинку, например - розмістівші на під'їзді оголошення.

Як видно з даної статті, самостійна розводка труб водопроводу и канализации у ванній є нескладним, но відповідальнім заняття. После того, як план розводка Складення, его краще Показати фахівцям, Які зможуть вказаті на Можливі помилки и помочь їх виправити. Крім того, бажано мати під рукою фахівця и на годину Виконання робіт, щоб мати можлівість проконсультуватіся з вінікаючіх харчування.