Якою має бути ванна кімната 2 кв. м.

Далеко не кожна квартира може похвалитися просторій ванній. У деяких плануваннях місце для купання відведено зовсім мало. І тут в інтер'єр першим вступає пункт - простір і функціональність. Давайте розглянемо, яким чином можна облаштувати ванну кімнату в 2 квадратних метра, та так, щоб це було:

  • стильно;
  • красиво;
  • органічно;
  • практично.

Погляньмо на варіанти обробки і способи облаштування кімнати. Адже 2 квадратних метра «диктують» свої умови, причому навіть в обробці.

vannaya-komnata-2-kv_7

Плитка або штукатурка?

Ось, уявіть собі, ванна кімната повинна бути обкладена плиткою, чи не так? Це аксіома, яка себе затверджується протягом вже багатьох років. Але, що таке в крихітній кімнатці кахельна плитка, ще й зі стінами, які треба вирівнювати? А адже, насправді, тільки погляньте на більшість ванних кімнат без ремонту в малогабаритних квартирах. Їхні стіни, м'яко кажучи, далекі від ідеалу. А з цим треба щось робити. Ось і виходить, стяжка плюс досить чималий шар плиткового клею і товщина самої плитки. Так і зменшилася простір. У 2-х квадратних метрах навіть 2 см з кожного боку мають значення. Те ж стосується і встановлення дверей, сантехніки і т.д., але про це пізніше.

vannaya-komnata-2-kv_8

І ось, здається, якщо не викладати плиткою, то сучасним дизайном інтер'єр не прикрасиш. Навпаки. Деякі, звичайно, можуть згадати ПВХ-панелі або вагонку, мовляв, чудовий економний спосіб більш-менш пристойно обробити стіни. І тут знову питання про габарити! Адже додаткові матеріали, за типом панелей, гіпсокартону, вагонки і т.д., повинні кріпитися тільки на підготовлену обрешітку. А вона, в свою чергу, може забрати до 5 см з кожного боку, що при такому метражі навіть дуже відчутно.

vannaya-komnata-2-kv_10

Значить, виходом буде звернутися до штукатурки. Тим більше, зараз штукатурка - це не проміжний шар в обробці, а цілком самостійний фінішний матеріал.

vannaya-komnata-2-kv_2

Давайте поглянемо на види штукатурки:

«Короїд»

Це цікаве рішення, яке може мати найрізноманітніші візерунки і прояви. Ось, уявіть собі, на кону ванна кімната в 2 квадратних метра. Взявши «Короїд» із середньою фракцією, завдавши його досить тонким шаром, наприклад, в 2-3 міліметра, виходить значна економія простору через зменшення товщини стін. Крім цього, можна домогтися якісного візуального сприйняття, при якому кімната реально буде здаватися більше.

vannaya-komnata-2-kv_4

«Короїд» зроблений таким чином, що коли наноситься штукатурка, дрібні фракції «прорізають» її шар у вигляді різних візерунків, виходить об'ємне покриття, тобто видимі опуклі частини і впадинки характерні малюнку. Так от, крім того, що це вже буде створювати оптичну ілюзію і розширить приміщення, додаткового ефекту легко домогтися за допомогою фарби. Якщо «ямки», «улоговинки» і «впадинки» будуть пофарбовані більш темним кольором, а основна частина стін - більш світлим, вже буде здаватися, що кімната більше за розміром. Залишиться справа за малим: підтримувати це відчуття за допомогою меблів та предметів інтер'єру.

vannaya-komnata-2-kv_3

Рідкі шпалери

Для ванної існує особливий тип вологостійких «рідких шпалер». Вони також включають в свій склад різні декоративні частинки шовку, синтетичних складових і клею. Рідкі шпалери роблять стіну досить красивою, прекрасно маскуючи дрібні похибки і нерівності. Для того щоб візуально зробити приміщення більше, треба брати шпалери з середнім розміром складових частин. Тобто занадто дрібний візерунок буде створювати враження відсутності простору, але і великі форми не додадуть його. Треба сказати, що рідкі шпалери - це ще один чудовий спосіб збільшити площу приміщення.

vannaya-komnata-2-kv_1

Венеціанська штукатурка

Це унікальний, старовинний спосіб оформлення стін. Венеціанська штукатурка може бути різної фактури і кольорів. При цьому вона виглядає дуже красиво і акуратно. Треба сказати, що в крихітній ванні можна зробити контрастними стіни. Завдяки цьому візуально приміщення значно збільшиться. Наприклад, якщо ванна вузька і довга, непогано бічні стіни зробити більш світлими, а стіну по ширині - темною. А додавши до цього хороше і правильне освітлення, вийде взагалі чудовий інтер'єр.

vannaya-komnata-2-kv_5

Обстановка

Поговоривши про обробку, можна прийти до висновку, що найбільш оптимальними будуть ті способи, які не вимагають багато матеріалів і не забирають місце в товщині стін, при цьому зроблять дизайн ванної 2 кв. м. легким і органічним.

vannaya-komnata-2-kv_11

Але розміри ванної, а особливо в 2 квадратних метри, залежать не тільки від стану обробки. Хоча на фото можна побачити багато різних проявів досить цікавих рішень в маленькому просторі.

vannaya-komnata-2-kv_9

Важливим моментом стане обстановка! Якщо ванна 2 «квадрата» - значить все повинно максимально бути ергономічним. Тому краще відразу визначитися з тим, який вид сантехніки буде встановлений. Ідеальний варіант - душова кабіна. Умивальник можна використовувати кутовий і маленький, то ж стосується дзеркала. До речі, можна одну стіну обробити дзеркалами. Це ще один спосіб збільшити простір.

vannaya-komnata-2-kv_15

Але повернемося до обстановки, адже ремонт ванної 2 кв. м. залежить не тільки від оздоблення. На фото можна побачити, що найбільш оптимальними будуть вузькі пенали, невеликі тумби вже з умивальником. Хоча якщо є душова кабіна, можна обійтися без умивальника, при правильній розстановці сантехніки.

vannaya-komnata-2-kv_14

Правильна організація простору - зручність використання приміщення

На закінчення можна підвести підсумок. Збільшення простору можливо за рахунок обробки і внутрішньої обстановки. Також бажано не використовувати громіздкі речі, так як це може забрати значну частку з малих 2 метрів квадратних.

vannaya-komnata-2-kv_13

Але в цілому важливо, щоб приміщення було організовано максимально функціонально, тоді можна розраховувати на зручність використання ванної кімнати. А значить, насолода від результату буде гарантовано ще не один рік.