Як обробити санвузол в дерев'яному будинку

Про екологію за містом багато вже сказано. До того ж мати будинок в природній зоні - це престижно і приємно. Тому сьогодні все більше можна зустріти дерев'яних будинків. Такий матеріал накладає певні обмеження, наприклад, на обробку санвузла. Отже, варто більше розібратися в цьому питанні.

vanna-v-derevyannom-dome_9

Чим відрізняється санвузол квартири і будинки?

Безумовно, відмінність починається з інженерних систем. Адже у випадку з квартирою обслуговуванням і зведенням їх займаються комунальні служби. У приватному будинку все потрібно робити своїми руками або ж наймати третіх осіб.

vanna-v-derevyannom-dome_8

Тому спочатку слід визначити, як буде виконана каналізація, водопровід, гідроізоляція, обробка.

vanna-v-derevyannom-dome_7

Необхідно пам'ятати, що дерев'яні будинки дають усадку. Це потрібно враховувати.

Вентиляція

Як і каналізація з водопроводом, вентиляція має велике значення. Справа в тому, що постійний вплив вологи негативно впливає на дерево. Результатом може бути поява грибка і цвілі. А це прямий шлях до руйнування. Тому вентиляція повинна бути якісною, щоб вивести вологе повітря.

vanna-v-derevyannom-dome_6

Якщо влаштовувати примусову вентиляцію, необхідно вибирати спеціальний пристрій для санвузлів. Його слід встановлювати на горищі будинку.

Умови безпеки

Пристрій не повинно стикатися з дерев'яними елементами. В якості опор можуть використовуватися підставки-кронштейни. Вироби повинні застосовуватися з негорючих еластичних матеріалів.

vanna-v-derevyannom-dome_5

Канали необхідно проводити через компенсаційні отвори, щоб убезпечитися від наслідків можливої ​​усадки.

При цьому система повинна володіти спеціальними протипожежними клапанами. Всі елементи повинні бути вологозахищеними.

vanna-v-derevyannom-dome_10

Монтаж каркаса

Як каркас може використовуватися дерев'яний брус з антисептиками просоченням. Можна застосовувати і металевий профіль. Товщина каркаса - 25-50 мм. Монтаж профілів виконується вертикально.

vanna-v-derevyannom-dome_4

Після цього виконується монтаж кріплень для основних елементів. Проводиться розводка електрообладнання. Слід враховувати зони прокладки проводки, щоб елементи кріплення не стикалися з каналами.

vanna-v-derevyannom-dome_2

Обшивка стін

Щоб обшивати стіни, слід також застосовувати вологостійкі плити.

  • ОСП. Вологостійка. Варто недорого.
  • ЦСП. Екологічна і міцна.
  • Сендвіч-панель. Міцна, але коштує дорого.
  • Гипсоволоконних. Стійка до впливу вологи.
  • Гіпсокартонна. Необхідна обробка складом для ізоляції. Недорога і досить стійка до вологи (якщо використовувати вологостійкий варіант матеріалу).

Безумовно, можна застосовувати і інші матеріали.

Гідроізоляція

Цьому аспекту слід приділяти багато уваги. Про шкоду вологи для деревини вже сказано достатньо.

В обов'язковому порядку необхідно закрити стики, шви і отвори. При цьому можна використовувати герметики, стрічки ущільнювачів. Якщо застосовуються гіпсокартонні листи, тоді їх слід обробляти гідроізоляційними складами.

Пристрій підлоги

Для початку необхідно посилити несучі балки в тих місцях, де передбачається установка пральної машини і ванни - найважчих предметів. Далі виконується основний настил з дощок.

vanna-v-derevyannom-dome_3

Потім виконується суха стяжка. Для неї застосовуються матеріали, як і при обробці стін. Не застосовується тільки гіпсокартон, оскільки він має недостатню міцність.

Залишається тільки зробити фінішну обробку статі. Як правило, для цього застосовується керамічна плитка. Зробити її укладку своїми руками також не складе великих труднощів, враховуючи обсяг уже виконаних робіт.

І тут слід врахувати, що в цілях безпеки рівень підлоги повинен бути менше, ніж рівень решти приміщень. Адже якщо відбудеться витік, вода повинна затриматися у ванній.

vanna-v-derevyannom-dome_4

Кольорові рішення і декор

Кольори можуть бути підібрані згідно з особистими перевагами. Безумовно, краще зупинити свій вибір на користь світлих відтінків. Це особливо актуально, якщо кімната невелика. Враховуючи застосовані матеріали і обрану стилістику оформлення інтер'єру, можна підібрати відповідні елементи для декорування простору. Тоді дизайн санвузла можна буде вважати закінченим.

vanna-v-derevyannom-dome_1