Як робляться стіни у ванній з агломерату

Агломерат - це цікаве рішення для обробки ванної. В основі агломерату лежить натуральний камінь, а сам він представляє собою частинки рудної пилу, що спеклися між собою. При його виготовленні також використовують мінерали і певні фарбувальні пігменти.

Всі компоненти сполучає між собою спеціальне зв'язуючу речовину. Завдяки красивому зовнішньому вигляду і високій якості його можна використовувати для обробки стін у ванній.

steny-iz-aglomerata_6

Основні характеристики

Агломерат може складатися з таких компонентів, як:
 • мармур;
 • граніт;
 • кварцовий пісок;
 • метал;
 • дорогоцінне каміння.
Сполучною речовиною є поліефірна смола. У деяких випадках сюди додають деякі мінеральні пігменти, металеву стружку або скло - завдяки цим компонентам створюються особливі відтінки, які практично не зустрічаються в природі. steny-iz-aglomerata_7 Використання різних підходів до виготовлення плитки дозволяє провести агломерат з особливим орнаментом, як видно на фото. Щоб плитці надати додаткову міцність, усередині матеріалу прокладають скловолокнисту сітку. Якщо говорити про співвідношення компонентів, то в агломерованого каменю міститься до 95% натуральних гірських порід. steny-iz-aglomerata_3

Застосування музичних агломератів

Виготовлення високоякісного декоративного матеріалу виконується зі скляної крихти. Його основа складається з мармурового порошку або дрібних фрагментів мармуру. Даний матеріал застосовується в процесі облицювання стіни у ванній, як на відео. Така плитка складається з трьох шарів:
 • верхнього (лицьового);
 • проміжного (армуючого);
 • чорнового.
Одним з найважливіших властивостей даного матеріалу є його здатність набувати пластичність, якщо температура досягає + 650 ° C. Це дозволяє виконувати облицювання навіть у тому випадку, якщо стіни мають криволінійну форму. Особливо затребуваним такий агломерат є в процесі будівництва новобудов, у яких можлива усадка. steny-iz-aglomerata_2 У процесі зберігання матеріалу не можна ставити плитку на ребро, щоб вона не деформувалася. Для отримання абсолютно рівної поверхні облицювання, кути плитки, розміри якої перевищують 60 см, в обов'язковому порядку притискають до стіни, а також застосовують різні склеювальні склади. steny-iz-aglomerata_5

Особливості укладання

Укладання залежить від того, які температурні умови в конкретному приміщенні. У тому випадку, якщо температура повітря, при якому виконується монтаж плитки, становить менше +10 C, слід врахувати, що клей буде схоплюватися набагато повільніше, а тривалість роботи може збільшитися. steny-iz-aglomerata_4 Для роботи необхідно підготувати наступні матеріали:
 • кутомір;
 • рівень;
 • шпателі;
 • ванночку для розчину;
 • губку;
 • міксер.
Для укладання агломерату на стіни слід вибрати певний тип клейового складу. Наприклад, в басейнах використовують двокомпонентний клей білого кольору. Зазвичай матеріал поставляється у вигляді мішка суміші в сухому вигляді. На упаковку вагою в 25 кг в середньому йде 6,25 л латексу. Якщо ж укладання відбувається у ванних, де є складні підстави, виконані з дерева або металу, підійде поліуретановий розчин. Для змішування речовини слід використовувати міксер, включений на малу швидкість. Зрештою клейова основа повинна бути у вигляді кремообразной пасти. steny-iz-aglomerata_8

Процес укладання

Перш ніж приступити до укладання агломерату на стіни у ванній, необхідно виконати розмітку. Після завершення розмітки на поверхню стіни наносять клей. Для цього можна використовувати шпатель з невеликими зубцями квадратної форми. Змішування складу виконується за допомогою міксера на малій швидкості. steny-iz-aglomerata_1 Кінцевий продукт повинен бути такої консистенції, щоб він не стікав зі шпателя. Після того, як клей загусне, в нього можна додавати воду або інші компоненти. Щоб ванна виглядала ідеально протягом багатьох років, агломерат повинен надійно закріплюватися на стінах. Для цього на внутрішню частину плитки також наносять склад.

Установка кожної плитки виконується з середнім тиском на кожен укладається елемент. Надлишки пасти відразу ж усуваються з поверхні. Щоб зберегти рівний шов між плитками, в точках, де вони стикаються, встановлюють хрестики. Потім поверхню знову очищають від зайвого клею, а через добу затирають. Після завершення затірки агломерат повністю очищається. Даний процес може зажадати застосування різних кислотосодержащих складів.