Гігієнічний душ: особливості вибору та установки

Гігієнічний душ

Якщо площа туалету не дозволяє встановити біде, альтернативою послужить гігієнічний душ. По-іншому його ще називають "душ-біде". Це практичне і зручне рішення для особистої гігієни, на яке не потрібно виділяти площу санвузла. Встановивши такий душ на унітаз, ви створите умови для підтримки інтимної гігієни.

Особливості та призначення

Завдяки компактності душ-біде може бути встановлений навіть в санвузлі з дуже скромною площею. Саме тому це частий вибір охайних людей, які проживають в квартирах з негабаритним туалетом, коли встановити біде не виходить. Конструкція гігієнічного душа включає лійку зі шлангом, тримач, а також змішувач. На лійці є кнопка, що запобігає витікання води (щоб вода потекла, кнопку потрібно натиснути).

Основне призначення гігієнічного душа - особиста гігієна. Його установка проводиться замість біде, оскільки душ вигідніший і своїми малими габаритами, і меншою вартістю пристрою. Гігієнічний душ спрощує догляд за дітьми або важко хворіють людьми. Він зручний для підмивання в разі захворювань прямої кишки або проблем з гінекології. Підключити такий душ можна і до ванни, і до унітазу, і до раковини, і до стояка.

Гігієнічний душ

Недоліком пристрою є вода, що капає з лійки вода після виключення. Також в деяких випадках для встановлення доводиться робити ремонт, а з'являються при використанні бризки є причиною додаткового прибирання. Після виходу з обігу душа потрібно трохи почекати, щоб залишилася вода стекла в унітаз.

Зазвичай воду після включення душа регулюють вручну, чекаючи бажаної температури, але також пропонуються моделі, в яких задана температура води підтримується за рахунок наявності вбудованого термостата. Такий змішувач більш економний (не потрібно чекати, поки вода тече до потрібного ступеня нагретости) і безпечний (відсутній ризик обпектися при включенні).

плюси

Переваг для використання гігієнічного душу багато, розглянемо основні з них:

 1. Досить легкий монтаж. Підключити гігієнічний душ можна тим способом, який вам більше зручний, а закріпити лійку пристрою можна на будь-якій поверхні.
 2. Універсальність використання. Завдяки такій техніці ви зможете доглядати і за собою, і за хворою людиною, і за дитиною. Також наявність лійки з гнучким шлангом стане в нагоді при збиранні в санвузлі, миття унітазу, дитячого горщика, лотка кота і подібних діях.
 3. Порівняно невисока ціна. Монтаж біде обійдеться дорожче, а установка гігієнічного душа в настінному варіанті є більш доступним способом, оскільки вимагає покупки лише спеціального змішувача, а також власника та шланга з лійкою.
 4. Компактні розміри і можливість проведення всіх процедур в одному місці. Якщо порівняти з біде, то дані нюанси будуть вагомою перевагою. Оскільки норми установки біде передбачають розташування цього сантехнічного пристрою на деякій відстані від унітазу, то застосовувати душ, який знаходиться максимально близько, зручніше, адже при цьому можна залишатися на одному місці.
Гігієнічний душ у ванній кімнаті

варіанти установки

Варіантів гігієнічного душа є кілька.

Якщо в санвузлі поруч з унітазом є раковина, то найзручніше змішувач встановити на неї, а лійку повісити на стіні біля унітазу. Також лійка може фіксуватися прямо на раковині - це зручно, так як після виключення краплі будуть потрапляти прямо в раковину.

Настінна модель душа повністю кріпиться на стіні. Її змішувач встановлюється на трубі, а лійка кріпиться спеціальним тримачем до стіни поруч.

Гігієнічний душ

Існує і вбудована модель, що приховує конструкцію гігієнічного душа крім спеціальної панелі, що залишається на поверхні. Естетично цей варіант більш виграшний, але вимагає установки під час ремонту. Якщо ремонт уже проведено, а ви задумалися про вбудованої моделі гігієнічного душа, доведеться виконувати певний обсяг ремонтних робіт заново.

Перед установкою перевірте, чи всі складові є в наявності.

Нагадаємо, що набір повинен включати:

 • шланг;
 • лійку;
 • настінний тримач;
 • змішувач.
Набір - гігієнічний душ

Монтаж настінного моделі включає в себе:

 1. Припинивши надходження води (перекривши її на стояку), на труби намотуються гайки, а потім до них прикручується змішувач.
 2. Потім до нього під'єднують шланг, а лійку поміщають в установлений на стіні тримач.

Установка настінного моделі досить проста, адже підведення спеціальних труб не потрібно. Але якщо ви в своїх силах не впевнені, можете заплатити за установку людині, який виконає її замість вас.

Настінний душ-біде

Трохи складніше встановити прихований гігієнічний душ, але результат порадує економією місця і акуратним виглядом санвузла.

Монтаж прихованого гігієнічного душа:

 1. Після прорізання ніші в стіні і прокладання штроб змішувач встановлюють в нішу, після чого до нього підключають труби, які ховають в стіні.
 2. Далі встановлюють джойстіковий важіль, а також лійку і шланг.
Прихований гігієнічний душ

Гігієнічний душ також може монтуватися на унітаз, але такий варіант не вважають найзручнішим і дешевим. Він вимагає покупки нового унітазу і переробки розводки.

Монтаж душа з раковиною

Якщо в санвузлі є раковина, встановити на ній душ-біде зовсім просто. Для цього доведеться всього лише змінити змішувач.

Вам знадобиться придбати змішувач з виходом на гігієнічний душ - з висувним шлангом і лійкою, на якій є кнопка. Такий змішувач відрізняється високою надійністю і зручністю. Включаючи пристрій, вода буде надходити спочатку в раковину, щоб дати вам можливість відрегулювати її температуру. Далі, натиснувши кнопку на лійці, воду направляють в душ.

Гігієнічний душ у ванній

Підключення душа-біде можливо і до змішувача, який використовують при монтажі звичайного душа. Такий варіант застосуємо для суміщеного санвузла. В цьому випадку окрема установка раковини в туалеті не потрібна.

Слід стежити, щоб в той час, коли душ не використовують, кран був закритий, інакше лійка і шланг через натиск води можуть пошкодитися.

підключення термостата

Варіант гігієнічного душу з термостатом дуже зручний, оскільки дозволяє не виставляти температуру при кожному використанні, а встановити її оптимальний рівень один раз, а потім лише користуватися душем.

Відзначимо, що душ з термостатом особливо зручно використовувати в сім'ях з маленькими дітьми. Обходиться така модель гігієнічного душа дорожче, але витрата води при цьому скорочується, адже вам не потрібно буде пропускати воду, щоб дочекатися оптимальної температури.

Досить зручним варіантом є монтаж вбудованого термостата, а також можна встановити вбудований змішувач.

У цьому випадку установка гігієнічного душа передбачатиме наявність спеціального відводу, представленого металевим елементом, в який надходить вода. До цього елементу під'єднується шланг. У деяких виробників спеціальний відвід такого типу служить також і власником для лійки, що вельми зручно в ситуації з мінімальними розмірами санвузла.

У разі монтажу душа, оснащеного термостатом, як і при установці душа на раковину, важливо стежити, щоб лійка і шланг не має перебували під тиском постійно (воду на змішувачі і термостаті потрібно вимикати). Якщо така умова не дотримуватися, лійка швидко вийде з експлуатації.

Гігієнічний душ з термостатом в ванній

установка змішувачів

Як уже згадувалося, змішувач для такого сантехнічного апарату, як гігієнічний душ, буває настінним або вбудовуваних. Який варіант монтажу змішувача вибрати, вирішує власник квартири, з огляду на свої побажання.

Настінний варіант встановлюють прямо на труби, які проходять в санвузлі. Для цієї мети можна скористатися практично будь-яким змішувачем, в якому є вихід для шланга душа. Встановивши такий змішувач, до нього прикручують шланг, а потім під'єднують його до гігієнічної лійці. Тримач, на якому буде висіти лійка, встановлюють прямо на унітаз або на стіну поряд з ним.

Підключення гігієнічного душа до раковини

При вбудованому варіанті змішувач ховають за панель, яка закріплюється на стіні. Це допоможе заховати підводку всередині стіни, щоб вона не потрапляла на очі користувачам. Працює такий змішувач за тим же принципом, як і всі інші, тільки вода надходить через стіни за допомогою шланга, приєднаного до лійці з одного боку, і до змішувача з іншого.

Прихований гігієнічний душ

Інші види душа-біде

Для особистої гігієни можна придбати спеціальну модель унітазу, поєднану з біде. У такому унітазі душ є вбудованим.

У продажу можна також побачити вбудовані в унітаз особливі кришки-біде, у яких теж є функція гігієнічного душа. Вибравши таку кришку, ви встановите душ прямо в сидінні унітазу.

Детальніше про них читайте в статті про кришку-біде для унітазу.

Кришка-біде для унітазу

Кришка-біде - досить універсальний варіант, адже він може доповнюватися різними функціями, наприклад, в сидінні можна встановити і фен. Для управління таким пристроєм передбачений електричний пульт. І унітаз-біде, і кришка-біде є досить дорогими варіантами, але зручності і практичності у них більше, ніж у звичайного гігієнічного душу.

Альтернативою може бути і унітаз з вбудованим гігієнічним душем.