Грибок у ванній кімнаті - усуваємо негайно

Грибок у ванній кімнаті

За рахунок вологого середовища, погану вентиляцію і слабкого освітлення ванна кімната стає вразливим місцем для поширення грибка. З такою проблемою стикаються в багатьох квартирах. При можливості потрібно постаратися якомога швидше вивести непрошеного гостя, адже він не тільки псує інтер'єр ванної кімнати, але і негативно позначається на здоров'ї людини.

Грибок у ванній кімнаті під мікроскопом

причини

Причин для виникнення грибка може бути багато. Основними можна назвати наступні:

 • висока вологість, в тому числі, через нерівномірне прогрівання, частих прань, погану вентиляцію;
 • несправності в сантехніці;
 • холодні стіни;
 • сприятлива температура (не нижче 15-20 градусів за Цельсієм).
Висока вологістьнесправність сантехнікиПротікання і засмічення

Так як такі фактори для ванних кімнат - це явище досить типове, то саме це приміщення в квартирі стає найсприятливішою середовищем для розвитку грибка.

Найчастіше грибок з'являється і розмножується на стінах і стелі.

Знищити грибок реально, найголовніше - дістатися до грибниці, яка і є джерелом розмноження чорної цвілі. Найчастіше неприємні суперечки утворюються на матеріалах з пористою поверхнею, наприклад, на фарбі, бетоні, пластиці і в інших місцях. Помітити грибок не складає труднощів, адже він проявляє себе у вигляді темних точок або плям на стінах, стелі і всередині швів між плитками.

Грибок в міжплиткових швах

Шкода і навіть небезпека

Чорна цвіль тягне за собою масу негативних наслідків. До них відносяться:

 • неприємний запах у ванній кімнаті;
 • непрезентабельний зовнішній вигляд приміщення;
 • псування меблів;
 • псування матеріалів, які ви використовували при ремонті ванної кімнати (можуть виникати тріщини на бетоні, можливі відшарування штукатурки або фарби);
 • погіршення стану здоров'я людини.
Чорний грибок у ванній кімнаті

Останній пункт, мабуть, найбільш критичний, адже продукти життєдіяльності чорного грибка, які вдихає людина, високотоксичні.

Тому, не вживши заходів зі знищення цвілі, можна заробити собі цілий букет захворювань, деякі з яких можуть перейти в хронічні форми.

Це і астма, і шкірні висипання, і кашель, і нежить, і нудота. Можливі постійні головні болі і навіть ревматизм. Не варто закривати очі на такого небажаного «сусіда», який оселився у вашій ванній кімнаті.

У душовій кабіні або ванні

При появі грибка в душовій кабіні або безпосередньо в самій ванні можливі такі ж наслідки.

При появі цвілі у ванні слід враховувати, що вам ще й доведеться з нею контактувати, а це загрожує не тільки шкірними захворюваннями, а й негативним впливом на весь організм.

Цвіль в душовій кабіні

методи боротьби

При першій появі грибка потрібно тут же бити тривогу. В першу чергу, сам факт того, що чорні плями «оселилися» у вас у ванній кімнаті, вже говорить про проблеми з вентиляцією.

Перш ніж починати обробку уражених стін або стелі, оцініть, як можна відремонтувати вентиляцію, щоб виключити повторне виникнення грибка.

Вентиляція в санвузлі

На перших етапах появи цвілі її набагато простіше знищити, ніж через довгий час, коли вона встигла вразити велику площу.

Методи «лікування» уражених областей можна розділити на дві категорії в залежності від використовуваних засобів.

народні способи

Хто сказав, що без протигрибкових спреїв або розчинів з цвіллю впоратися не можна? А якщо ви до того ж страждаєте на алергію або хворобами верхніх дихальних шляхів, то застосовувати хімічні засоби вам взагалі протипоказано.

Допомогти в боротьбі з грибком можуть такі способи:

 • Сода, погашена оцтом. Засипте уражену область достатньою кількістю соди (чим більше, тим краще), а потім загасіть її оцтом. З'явиться піна, після осідання, якій потрібно ретельно очистити поверхню мильним розчином або іншим миючим засобом і теплою водою.
 • Суміш води і масла чайного дерева. Береться пара чайних ложок олії чайного дерева на дві склянки підігрітої води. На уражені поверхні цей розчин розбризкується з розпилювача. Засіб з кахлю можна не змивати. Такий спосіб краще застосовувати вночі, коли у ванній кімнаті нікого немає.
 • Згадаймо уроки хімії. Змішайте разом одну частину борної кислоти, дві частини перекису водню і дві частини оцту з чотирма частинами води. Отримана суміш прекрасно підходить для видалення грибка, досить протерти розчином уражену область.
Сода, оцет і господарське милоМасло чайного дерева

хімічні

Якщо ви не алергік, то ефективно впоратися з цвіллю допоможуть антигрибкові засоби, мова про які піде нижче.

Мідний купорос

Це засіб дозволяє вивести грибок з високим ступенем ефективності. При цьому він зовсім не складний у використанні, але вдихати його пари не можна через токсичність, тому, перед тим як приступити до роботи з ним, скористайтеся рукавичками і респіратором. Розчин мідного купоросу готується по інструкції, після чого наноситься пензлем на уражену область. Не скупіться на товщину шару в місцях найбільшого скупчення грибка. Через кілька годин розчин ретельно змивається, а поверхня висушується. Обов'язково провітріть ванну кімнату по завершенні робіт.

відбілювач

Не всі знають про те, що розчин відбілювача і води допомагає ефективно видалити грибок у ванній кімнаті. Але так як запах у розчину досить сильний, слід проводити обробку поверхонь в рукавичках і респіраторі.

При приготуванні розчину повинні враховуватися пропорції: на 10 частин відбілювача припадає одна частина води. На уражені поверхні рідина можна наносити щіткою, ганчіркою або розбризкувати розпилювачем. Після застосування не потрібно змивати розчин, але обов'язково слід провітрити кімнату.

Видалення грибка відбілювачем

Промислові засоби хімічної обробки

Їх ще називають антифунгіцидною кошти, підрозділяються на:

 • засоби промислового застосування, які використовують в будівництві для усунення біокоррозіі;
 • засоби для домашнього застосування.

Зазвичай всі засоби продаються в кількості, якого вистачить на приготування літра концентрованого розчину.

Для боротьби з грибком досить ковпачок сухого вмісту розчинити в літрі води.

Серед перевірених засобів професіонали рекомендують:

 • Антигрибок або Гидротекс від російського виробника,
 • HG з Голландії для обробки швів,
 • німецький Реногал.
Професійна обробка уражених поверхоньОбробка поверхонь за допомогою пульвірізатора

І пам'ятайте, що при застосуванні будь-яких хімічних засобів потрібно захищати руки рукавичками, щоб уникнути попадання на них суперечок грибка або розчинів.

підготовка приміщення

При підготовці приміщення до обробки потрібно керуватися наступними правилами:

 • Перед видаленням грибка потрібна попередня обробка поверхонь, яка включає в себе і видалення самого верхнього шару. Після цього поверхню потрібно ретельно висушити.
 • Простукаєте стіни. Можливо, що ви виявите порожнечі, які треба розкрити і зачистити.
 • При проведенні робіт не можна включати воду у ванній кімнаті. Обробка допускається тільки в сухому приміщенні.
 • Якщо не можете знайти грибницю - джерело появи цвілі, то знищіть все сліди появи грибка на поверхнях.
 • Затірку у швах між плитками треба зішкребти на уражених ділянках.
Робота в респіраторі

профілактичні заходи

Знищувати грибок - справа непроста. Щоб уникнути всіх тягот, пов'язаних з появою цього неприємного співмешканця, потрібно проводити профілактичні заходи, які зможуть захистити ванну кімнату від ураження грибком:

 • підтримуйте оптимальну вологість в приміщенні. Не поскупилася на якісний полотенцесушитель, який буде просушувати повітря у ванній кімнаті;
 • провітрюйте приміщення. Для гарної циркуляції повітря можна встановити витяжний вентилятор. Після прийняття гарячої ванни або душу ненадовго прочиняйте двері ванної кімнати, щоб зайва волога випаровувалася;
 • якщо ви робите ремонт, то перед укладанням плитки обробіть стіни спеціалізованим протигрибковим розчином;
 • стежте за станом сантехніки. Будь-яка протікання може привести до скупчення рідини на поверхні кахлю, а це веде до утворення грибка;
 • поміняйте труби, якщо на них є постійна піт;
 • ретельно обробіть герметиком місця найбільш частого попадання вологи. Як правило, обробляються стики;
 • не сушіть у ванній кімнаті білизну і одяг, якщо тільки в мінімальних кількостях;
 • не дозволяйте застоюватися воді в стаканчиках або інших ємностях;
 • закрийте всі тріщини на стінах.
Додаткова вентиляція в дверіПолотенцесушитель у ванній кімнатіОбробка стиків паром