Двері з вентиляцією у ванній кімнаті

Двері з вентиляцією у ванній

важливість вентиляції

Свіже повітря в будинку - запорука гарного самопочуття всієї родини, адже в задушливому приміщенні створюється велика концентрація вуглекислого газу і дефіцит кисню. Крім того, в повітрі можуть накопичуватися токсичні речовини, що виділяються оздоблювальними матеріалами і побутовою хімією. І, якщо в житлових приміщеннях проблема припливу чистого повітря вирішується простим провітрюванням, то у ванній кімнаті і туалеті справа йде по-іншому.

Ще не так давно облаштування вентиляції у ванній кімнаті не надавали великого значення. Це пов'язано не з безграмотністю будівельників, а з тим, що за минулі два-три десятиліття повністю змінився підхід до ремонту. З'явилися нові оздоблювальні матеріали та будівельні конструкції, які мають гарні теплоізоляційними, гидроїзолірующимі і звукоізоляційні властивості. З одного боку - це робить ванну повністю абсолютно комфортним і повністю інтимним простором, а з іншого - не залишає для свіжого повітря не єдиного шансу «прорватися» в приміщення.

Раніше, коли в дерев'яних вікнах були щілини, а двері в кімнатах закривалися нещільно, природний приплив повітря відбувався сам по собі. Сьогодні організація повітрообміну вимагає іншого підходу. Наприклад, у ванній кімнаті, крім примусової вентиляції, слід подбати про двері, що не перешкоджає притоку свіжого повітря.

Важливість вентиляції у ванній кімнатіВентиляція в двері ванної кімнати

матеріали

Двері зі скла прекрасно підходять для ванної кімнати з точки зору гідро- і теплоізоляції. Вони добре переносять підвищену вологість повітря, вплив гарячої пари і перепади температури. Однак повітря скляні двері практично не пропускає (якщо в ній не передбачені спеціальні отвори для цього).

Двері зі скла у ванній кімнаті

Двері із пластику за своїми властивостями схожі на скляні: вони відмінно зберігають тепло і не пропускають вологу. Постійно перебуваючи в умовах підвищеної вологості, вони не деформуються і не руйнуються. За ціною двері з пластику значно дешевше скляних або дерев'яних, однак за естетичними характеристиками поступаються їм.

Двері із пластику з вентиляцією для ванної кімнати

Двері з натурального дерева - це один з найдорожчих варіантів, але найвдаліший з точки зору забезпечення вентиляції приміщення. Відомо, що дерево не дуже добре переносить вологу і перепади температури, тому якісна дерев'яна двері, призначена для установки у ванній кімнаті, повинна бути оброблена антисептичними засобами і покрита декількома шарами лаку.

Двері з ламінату, ДСП і МДФ - вважаються бюджетним варіантом. Вони можуть бути встановлені як до ванною, так і в будь-який інший кімнаті будинку. Для таких дверей зазвичай є можливість облаштування вентиляційних отворів своїми руками. Матеріали вторинної переробки покриті спеціальними розчинами, тому непогано переносять близьке сусідство з водою.

Двері з натурального дерева з вентиляцією для ванноїДвері з МДФ і ДСП для ванної

Види вентиляції в двері

За правилами, між нижньою частиною міжкімнатних дверей і підлогою має бути невелика щілина, через яку здійснюється природна вентиляція. На ділі, господарі квартир рідко залишають цей зазор, побоюючись, що в разі потопу вода пошириться по всій квартирі. Тому багато хто використовує різні ущільнювачі або обладнують перед входом у ванну поріжок. З цієї причини виробники почали випускати двері для ванної кімнати з вже вбудованою вентиляцією. Варіантів два.

вентиляційні решітки

Конструкція таких дверей досить цікава: у її нижній частині є невелике віконце, в яке вставляється власне решітка - рамка з плоскими шторками, розташованими під кутом. Таким чином, підглядати через такі грати не вийде, а свіже повітря в приміщенні буде циркулювати вільно. Вентиляційні решітки для дверей виробляються з металу і пластика і мають різноманітний дизайн.

Двері для ванної кімнати з вентиляційною сіткою

Вентиляційні отвори (кільця)

Це більш простий і дешевший варіант. Наскрізні вентиляційні отвори так само, як і решітка розташовуються внизу двері в кількості трьох-чотирьох штук. В отвори вставлені пластикові кільця, які відповідають за естетичну складову конструкції. У продажу можна знайти «просунуті» моделі, оснащені захисною шумопоглинаючою сіточкою.

Двері для ванної кімнати з вентиляційними отворамиВентиляційні решітки для дверейДвері для ванної кімнати з вентиляційними отворами

Поради щодо вибору

Як показує практика, знайти в магазині підходящу саме для вашої ванної кімнати двері з вентиляцією - завдання не просте. Вибір моделей дуже обмежений (тоді як, наприклад, знайти металеві вхідні двері з вентиляцією не важко). Тому ми рекомендуємо самостійно оснастити двері вентиляцією.

Щоб виконати отвори під вентиляційні ґрати або кільця найкраще придбати двері з дерева або матеріалів деревопереробки. Для різання скляних дверей вам буде потрібно професійне обладнання, а як поведе себе двері з пластику, якщо почати її свердлити - передбачити важко.

Поради щодо вибору дверей для ванної кімнати з вентиляцією

Якщо немає бажання морочитися з купівлею нових дверей або возитися з вентиляційними гратами і кільцями, можна скористатися старим, перевіреним способом. Просто подрежьте двері знизу на пару сантиметрів. Якщо зробити все акуратно, то шкоди зовнішньому вигляду приміщення це не завдасть, а ефект буде не гірше, ніж від сучасних видів вентиляції.

Як зробити вентиляцію в двері своїми руками?

Один з найбільш ефективних способів організації припливної вентиляції у ванній кімнаті - це дверна вентиляційна решітка. У цьому розділі ми розповімо вам про те, як встановити її на двері ванної кімнати самостійно.

  • Спочатку візьміть лінійку і заміряйте куплені вами вентиляційні решітки (в комплект зазвичай входять дві штуки).
  • Потім нанесіть на двері розмітку, по якій ви будете пиляти отвір. При цьому до довжини і ширини решітки потрібно додати 1-2 мм.
  • Проріжте в дверному полотні отвір відповідного розміру (інструменти для роботи слід вибирати в залежності від матеріалу двері).
  • Встановіть вентиляційні решітки по обидва боки отвору. Одні моделі призначені для кріплення на будівельний клей, а інші можна зафіксувати на саморізи.

Ось так легко і швидко можна встановити важливий елемент припливної вентиляції у ванній кімнаті!

Отвори під вентиляцію в двері ванної кімнати своїми руками