Встановлення пральної машини: вибір місця і особливості підключення

Приклад пральної машини

Після покупки такого потрібного в господарстві апарату, як пральна машина-автомат, потрібно правильно її встановити. Для цього не обов'язковий виклик фахівців, адже з цим завданням можна впоратися самостійно. Але, перш ніж встановити машинку своїми руками, обов'язково уточніть, чи не позначиться це на гарантії на виріб.

вибір місця

У сучасних квартирах місце під машинку передбачається ще під час проектування з урахуванням підведення води, електропостачання та пристрої зливу.

Розміщення машинки

В давно побудованих будинках місце доводиться виділяти у ванній, на кухні або навіть в спальні, якщо вона примикає до санвузлу. Встановивши машинку у ванній, на техніку буде впливати підвищена вологість. Це може обернутися появою іржі, окисленням контактів, пошкодженням корпусу. В інших приміщеннях ці неприємності пристрою не загрожують.

Пральна машинка в ванній

Місце неодмінно має бути рівним. Якщо є ухил, його нівелюють зміною регульованих опор. Прикручуючи ніжки до машинки, користуйтеся рівнем, тоді буде видно, яка ніжка повинна бути коротше, а яку слід подовжити.

Розташування пральної машинки на кухні

Підбираючи місце, в якому буде стояти машинка, важливо врахувати габарити техніки. Іноді вибір машинки засновують саме на наявному вільному місці - розміри простору під техніку вимірюють заздалегідь, а потім відштовхуються від них, вибираючи модель в магазині. Якщо у вільному місці ви не обмежені, то можете вибирати будь-який варіант пральної техніки.

Дизайн з машинкою

Заміряючи висоту і ширину місця під пральну машину, враховуйте і поверхні стін. При вм'ятини або опуклих ділянках техніка може стояти криво або не разом. Від замірів потрібно відняти 1 см, щоб напевно не помилитися з габаритами агрегату при покупці. Бажано, щоб з боків від техніки залишався вільний простір по 2 см, а ззаду залишилося від 5 см. Зіткнення машинки і стіни або меблів не рекомендується.

розпакування

Після розпакування коробки з апаратом уважно огляньте корпус, намагаючись виявити подряпини і пошкодження, які можуть з'явитися на машинці під час транспортування.

Виявивши сліди недобросовісної перевезення (відколи фарби, вм'ятини та інше), сміливо вимагайте замінити техніку. Ви оплачували нову машинку, тому і доставити додому вам повинні її непошкодженою.

Якщо апарат в порядку, розпишіться про доставку і приступайте до першого етапу установки. Він полягає в знятті з зворотного боку корпусу транспортних болтів, які фіксують бак. Вони необхідні для безпечного перевезення пристрої, оскільки перешкоджають базікання бака всередині і пошкодження елементів машинки зсередини. Чи не зняті болти перешкоджають вільному ходу бака, а включивши машинку в такому вигляді, ви можете викликати її поломку.

Використовуйте для відкручування болтів плоскогубці або гайковий ключ. Отвори, які залишаться після такої маніпуляції, закривають заглушками з пластику. Такі заглушки входять в комплектацію з інструкцією та іншими деталями.

демонтаж болтівПеревірка машинивідкручування болтів

Болти краще зберегти, адже вони можуть стати в нагоді при умовою продовження транспортування машинки (наприклад, при переїзді). Укрутивши їх замість заглушок, ви захистите апарат при переміщенні від пошкоджень.

Установка на місце за правилами безпеки

У мережевого шнура повинен бути провід для заземлення. Його у багатьох житлових будинках замінюють занулением. Вилка повинна бути у вільному доступі, а установка розетки рекомендується ближче до машини.

Приклад установки машинки

Врахуйте, що користуючись переходниками і подовжувачами, ви знижуєте клас захисту техніки і збільшуєте ризик пожежі. На завершення прання машинку від мережі слід відключати.

Підключення до машинки через перенесення

Ванна кімната є досить небезпечним щодо ураження електрострумом приміщенням, тому для підвищення безпеки слід провести установку вимикача-автомата. Через вологого повітря, мокрої підлоги, великого числа труб і приладів ванна є електронебезопасним місцем.

Якщо установка в інших приміщеннях неможлива, пральну машину у ванній радять встановити на гумовому килимку, а корпус неодмінно заземлити.

Подача води: гаряча або все ж холодна

Якщо нову машинку купили замість старої, то врізка в трубу вже є і досить лише прикрутити до неї шланг, після чого відкрити кран. При установці пральної машини в квартирі вперше доведеться зайнятися створенням потрібної врізки.

Найбільш простим варіантом буде окрема врізка з краном. Вона спрощується завдяки використанню трійників під будь-які труби. Купуючи трійник, враховуйте діаметри труб і вид різьблення. Перед підключенням важливо перекрити воду.

Схема підключення води і каналізації

Для більшої надійності шланг рекомендується закріпити. До слова, якщо шланг в комплектації буде закоротка, ви без праці можете купити довший варіант. Фахівці радять переводити кран у відкрите положення тільки при пранні. Це убезпечить від можливих протікань.

Багато моделей машинок можна підключити до гарячого водопостачання, але переваг від такого вибору мало, адже кожна машинка оснащена нагрівальним елементом. Серед мінусів називають велику забрудненість гарячої води і її підвищену жорсткість. Це призведе до більшого витраті коштів для прання та частою чищенні фільтра. До того ж, підключення до гарячої води виключає можливість делікатного прання речей.

Підключення зливу

Для цієї маніпуляції потрібен сифон, до якого після монтажу під'єднують шланг. Злив можна під'єднати до каналізаційної системи або вивести в ванну / унітаз. Другий варіант не можна назвати практичним, особливо при великій родині. Виводячи шланг у ванну, вам доведеться завжди контролювати його стан, адже при великому напорі, можливо, він може зірватися зі стінки, що призведе до затоплення сусідів.

Підключення до зливу

Проте, пряме під'єднання до каналізаційного стояка передбачає більш складні роботи. До того ж, на час цих робіт доведеться домовлятися з сусідами, обмеживши їм використання стояка. Оптимальним варіантом буде організація зливу в одну з труб, які підходять до головного стояка. Важливо, щоб у шланга для зливу було надійне кріплення, що виключає ризик протікання.

Підключення пральної машини

Дане завдання вимагає дуже відповідального підходу і є найбільш важким етапом. Зазвичай сучасна побутова техніка добре захищена від струму і заземлена, проте перестраховка не буде зайвою. Пам'ятайте, що заземлення машинки на батарею або водопровідну трубу несе велику небезпеку.

Підключення до мережі

Для підвищення безпеки експлуатації машинки для неї потрібна окрема розетка. У такий розетки повинна бути особлива захист від води, а також заземлення. Звичайні розетки вважаються небезпечними для пральних машин, оскільки розраховані лише на 6А. Пральна машина споживає більше і вимагає підключення до розетки на 16А. Особливо небезпечною буде розетка з пластмаси, а кераміка всередині робить її більш безпечним варіантом.

Підключення до мережі

Дізнавшись максимальне споживання енергії вашої нової машинкою, зіставте ці параметри з потужністю вашої електропроводки. Щоб включення техніка не знеструмлюється житло, розумно провести окрему лінію до машинки з УЗО. Для зниження ризику ураження електричним струмом встановлювати УЗО слід правильно. Такий пристрій обезструмлює електроланцюг, тому вважається оптимальним захистом від ударів струмом. Краще не встановлювати його самостійно, а доручити фахівцю, здатному вибрати відповідну модель і підвищити вашу електробезпека.

пробна прання

Завершальним етапом установки машинки є тестова прання. Її проводять без речей, тобто вхолосту. У техніку завантажують трохи порошку з метою позбавлення від дрібного сміття і мастила. Така прання покаже, наскільки швидко в машинку набирається вода, чи нормально відбувається нагрів води, чи коректно працює злив.

пробна прання

Перш ніж вперше включати машинку, уважно прочитайте відповідну техніку інструкцію. Так ви виключіть можливі поломки внаслідок необережності.

Перед пранням переконайтеся, що пристрій встановлено рівно. Якщо машинка гойдається, потрібно провести регуляцію ніжок. Увімкніть апарат в мережу і відкрийте кран (якщо він є на шлангу). Весь час роботи техніки перевіряйте її підключення до водопроводу і стан зливного шланга. Якщо виявлені протікання або сторонні звуки, машину відключають і перевіряють місця течі, щільність прилягання прокладок і стан сгонов.