Підготовка підлоги для укладання плитки

Для обробки підлоги у ванній або кухні найкращим матеріалом є плитка. Вона відмінно підходить для приміщень з підвищеною вологістю, до того ж вона практична, і невибаглива в догляді. Щоб зробити якісну й естетичну поверхню, необхідно знати, як підготувати підлогу для укладання плитки. Особливості ремонтних робіт будуть залежати від різновиду підстави в будинку, тому рекомендується розглянути кожен варіант.

підготовка інструментів

Підготовка підлоги під плитку - це тривалий, клопіткий і досить брудний процес, адже часто він має на увазі усунення старого покриття.

Для виконання робіт потрібні наступні інструменти:

 • рулетка;
 • рівень;
 • щітка зі сталевими зубами;
 • молоток і зубило;
 • кілька шпателів різних розмірів;
 • кисть-макловиця;
 • кельма;
 • правило;
 • голчастий валик.

Крім того, усунення старого бетонного або керамічного підстави потрібно перфоратор, а для дерев'яного - шуруповерт, електролобзик, ножівка. Ще одним важливим інструментом є електродриль або будівельний міксер, за допомогою яких буде замішуватися самовиравнівающаяся бетонна суміш.

бетонна основа

Підготувати бетонну основу для укладання плитки в новому будинку найпростіше, адже часто його не потрібно вирівнювати.

Процес ремонту виглядає наступним чином:

 • Насамперед потрібно виконати прибирання, і заповнити наявні щілини і тріщини цементним розчином.
 • Далі потрібно подбати про гідроізоляцію підлоги зробити це можна за допомогою рулонних матеріалів у вигляді плівки, або мастильних, по типу мастики. Вибравши плівку, її укладку потрібно виконати з нахлестом на стіни. Якщо вибір зупинився на мастиці, то нею слід ретельно промазати всю поверхню, особливо місця з'єднання стін і підлоги.
 • Наступним кроком буде стяжка. Якщо основа має велику нерівність, приблизно 10 см, рекомендується використовувати керамзитного суміш, а в інших випадках буде досить цементно-піщаного розчину. Застиглу стяжку обробляють ґрунтовкою, після чого можна приступати до укладання плитки.

У старих будинках бетонні підлоги не рідко вимагають ремонту, тому якщо є локальні пошкодження, то їх слід замазати цементом. Якщо стара стяжка знаходиться в поганому стані, то її потрібно повністю видалити, використовуючи перфоратор, а після цього зачистити всі нерівності, і замазати щілини. Подальші роботи виконуються в тій же послідовності, як і при підготовці нового бетонного підстави.

дерев'яна поверхня

Для укладання плитки деревна підставу є не кращим варіантом, тому що воно не відрізняється надійністю і довговічністю. Якщо під дошками знаходиться бетонна плита, як, наприклад, в старих «хрущовках», то їх слід усунути, і залити поверхню самовирівнюючої стяжкою. В інших випадках доведеться працювати з деревним покриттям. Найпростіше підготувати дерев'яну підлогу, який не має пошкоджень, наприклад, прогнилих або провалилися дощок.

Ремонтні роботи виконуються в кілька етапів:

1. Стики дощок і всілякі щілини заповнюють монтажною піною, а після її застигання усувають надлишки.

2. Використовуючи щітку, підлогу покривають ґрунтовкою для дерев'яних поверхонь. Засіб схоже з мастикою, як зовні, так і властивостями, тому додаткова гідроізоляція не потрібно.

3. прогрунтована підстави застеляють армуючої сіткою, а потім заливають самовирівнюється розчином. Слід зазначити, що можна використовувати не тільки магазинну суміш, а й приготувати її самостійно, змішавши рідке скло з великим річковим піском і водою в співвідношенні 2: 2: 1.

4. Після застигання розчину можна приступати до укладання плитки.

Процес підготовки прогнилого дерев'яної підлоги набагато складніше, тому що він має на увазі повну заміну дощок.

Послідовність ремонту виглядає наступним чином:

 • Використовуючи шуруповерт, електролобзик або ножівку, усувають всі старі мостини. У деяких випадках доводиться користуватися ломом.
 • Прогнилі лаги, до яких кріпляться дерев'яні дошки, також потрібно замінити. Міцні, що не пошкоджені елементи можна залишити. Порожнини між лагами заповнюють матеріалом утеплювача, наприклад, керамзитом, пінопластом або скловатою.
 • Поверх утеплювача стелять паро і гідроізоляційну плівку, з невеликим нахлестом на стіни.
 • В якості нового перекриття підлоги використовують фанеру або гіпсоволокнисті листи, які кріпляться до лагів саморізами. Щоб підстава була досить міцним, укладання матеріалу виконується в 2 шари. Між стінами і ГВЛ повинен залишатися невеликий простір, не більше 2 см, яке в подальшому заповнюють цементним розчином.
 • Укладені гіпсоволокнисті листи обробляють ґрунтовкою, і після її висихання можна починати облицювання підлоги плиткою.

Інші типи підстави

Іншими типами підстави статі можуть бути вініл, лінолеум або плитка. Фахівці не рекомендується робити укладання плитки на такі поверхні, але в деяких випадках це все ж можливо. Важливо щоб стара обробка була рівною і неушкодженою, в іншому випадку її потрібно буде видалити, тому що вирівнювання не є доцільним методом. Крім того, міцно приклеїти плитку до гладкої поверхні не вийде, тому її слід обробити наждачним папером з великим абразивом, і тільки після цього можна приступати до облицювання підлоги.

Про підготовку статі перед укладанням плитки дивіться в наступному відео.