Гіпсокартон в ванній кімнаті: інструкція по самостійному монтажу

Много людей, зайняті ремонтом ванної кімнати, досі мают сумніві в тому, чи можна застосовуваті гіпсокартон у ванній кімнаті. Наша стаття дасть Розгорнутим відповідь на дане питання, опишіть правила та Особливості монтажу гіпсокартону в самій вологій кімнаті в будинку.

Гіпсокартонні листи боятися волога - и це правда. Однако це стосується только звічайна гіпсокартону. Если ж Говорити про сучасній обробці вологих приміщень, то для таких віпадків БУВ Виготовлення Спеціальний вологостійкій гіпсокартон. Отже, про все по порядку. гіпсокартон у ванній кімнаті

Про вологостійкому гіпсокартоні

Щоб можна Було відрізняті один вид гіпсокартону від Іншого, вологостійкій варіант пофарбувалі в зелений колір (забарвлюється только картон, и зустрічаються листи в різніх відтінках зеленого). На відміну від звічайна, під вологостійкій гіпсокартон для ванної додаються СПЕЦІАЛЬНІ водовідштовхувальні и протігрібкові добавки, Завдяк Яким материал зберігає свои технічні характеристики при підвіщенні вологості.

Використання вологостійкого гіпсокартону зовсім НЕ означає, что у ванній НЕ нужно боротися з вологістю. Так, ванна кімната з гіпсокартону в обов'язковому порядку винна буті обладнан електровентілятором (або попросту витяжка у ванній кімнаті), что Забезпечує примусового відведення волога Повітря у вентіляцію у ванній кімнаті.

Причем часто его Включення и виключення організовують одночасно з включенням и віміканням світла у ванній кімнаті, а Це не зовсім вірно, оскількі зазвічай вентилятору нужно дати попрацюваті более, щоб остаточно ВИДАЛИТИ Вологе Повітря после Прийняття душу, а залішаті при Авторитети включенням світло в кімнаті нераціонально.

гіпсокартон для ванної

Правила обшивки стін гіпсокартоном

Влаштовуваті у ванній стіні з гіпсокартону слід з Дотримання таких правил:

 • Обшивка стін гіпсокартоном рекомендується з використаних каркаса, однак за умови наявності в кімнаті рівніх стін НЕ виключення варіант з пріклеювання матеріалу.

Если избран варіант з пріклеювання гіпсокартонних листів, то при обшівці необходимо Передбачити підвіщену гідроізоляцію віготовленої поверхні, оскількі волога, что передається від листа до клею, может послабіті хватку последнего.

Ідентічні Дії по Додатковій гідроізоляції бажано віконаті и при влаштуванні каркасного варіанта обшивки.

 • Незважаючі на свои Гідроізоляційні Властивості, гіпсокартон вологостійкій у ванній такоже требует забезпечення Додатковий захисту з метою продовження терміну его ЕКСПЛУАТАЦІЇ. Для цього необходимо обернутися его краю по периметру гідроізоляційної мембраною або обробіті їх мастикою.
  Особливо це стосується Місць, де лист з'єднується з стелу и підлогою. Перед монтажем обшивки у ванній гіпсокартон рекомендується обробіті Вказаною Засоба, а кож, за возможности, додатково всю поверхню водовідштовхувальнім Розчин.

  вологостійкій гіпсокартон для ванної

Правила Пристрій стелі у ванній Із! Застосування гіпсокартону

Власний правилами обшивки гіпсокартоном володіє и стеля у ванній:

 • Его слід обшіваті только вологостійкімі ГКЛ, оброблення за Вказаною вищє схемою.
 • Фарба и шпаклівка, что наносячи на гіпсокартонна стеля, повінні буті прізначені для использование у вологих пріміщеннях. Встановлюваті в таку стелю у ванній кімнаті звічайні світильники Забороняється.
  Замість них слід застосовуваті СПЕЦІАЛЬНІ прилади для вологих приміщень. Електропроводка, что проходити в стелі (между основною стелу и підвісною гіпсокартонних) i через стіні у ванній з гіпсокартону, винна в обов'язковому порядку прокладатися в «гофре» - захисна гофровані трубці, что Забезпечує герметічність від Волога и перешкоджає появі займаною.
  Крім того, гофра ЗАХИСТ кабель від можливости замикання про металевий Профіль каркаса и от механічніх пошкоджень.

Завдяк трубках типу гофре можна легко сделать заміну Вийшов з ладу проводь, Які НЕ демонтуючі при Авторитети обробка стін и стелі.

Що стосується пристрою Короб з гіпсокартону, то ніша і / або перегородка повінні такоже Виконувати только Із ЗАСТОСУВАННЯ вологостійкого гіпсокартону.

стіні у ванній кімнаті з гіпсокартону

Правила будови трубопроводів у ванній під гіпсокартоном

Водопровідні та каналізаційні труби, пріховувані в гіпсокартонних стінах або коробах, вімагають спеціальної ОБРОБКИ, яка дозволити підвіщіті Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ як самих труб, так и конструкції з гіпсокартону.

Металеві труби систем комунікацій підлягають грунтовці и фарбуванні в декілька шарів фарби. Щоб на таких трубах не утворювався конденсат, повинна буті передбача їх ретельна теплоізоляція. Конденсат в Закритому коробі буде провокуваті корозію труб и псуваті вологостійкій гіпсокартон у ванній через постійної наявності волога в Закритому пространстве, тому его слід унікат.

Теплоізоляцію труб організовують Наступний способами:

 1. Обмотки и фіксацією вокруг труби мінеральної вати.
 2. Теплоізоляційної мембранної з фольгою або без.
 3. Іншімі спеціально Призначення для цього ізоляторамі.

При вікорістанні як водопровідніх и каналізаційних труб пластикових виробів, розташовуючі їх у коробі, нужно Передбачити їх Додатковий шумоізоляцію, оскількі шум води в трубах з такого матеріалу буде відчутно гучно.

Щоб избежать дискомфорту пластикові труби обертаються декількома кулями мінеральної вати, Які потім фіксуються.

Пінопласт в даного випадка НЕ ​​підійде, оскількі ВІН має велику щільність и добро поводити звук.

ванна кімната з гіпсокартону

Обробка ванної з обшивкою з гіпсокартону

Гіпсокартон у ванній підлягає практично будь-которого типом ОБРОБКИ, здатно протістояті волога середовіщі - плитка, натуральний и штучного каменю, спеціальнімі шпалерами для ванної, пробкою, водостійкою шпаклівкою и Фарбування.

Если дотримуватись опис вищє правила пристрою обшивки гіпсокартоном, а такоже организации прімусової вентиляції, то стелі, стіни з гіпсокартону у ванній, а такоже ніші, перегородки и короба могут експлуатуватіся течение й достатньо трівалого годині.

Мабуть, Єдиним мінусом даного матеріалу є ті, что при знятті з него таких оздоблювальних матеріалів, як плитка, натуральний и штучний камінь, вологостійкій гіпсокартон Вже НЕ підлягає повторній ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Як обшитий ванну гіпсокартоном

Тепер розглянемо докладніше, Яким чином можна обшитий ванну кімнату гіпсокартоном:

 1. Для обшивки, Звичайно ж, буде нужно вологостійкій гіпсокартон. Щоб віконаті вірівнювання стін гіпсокартоном у ванній, слід використовуват листи не менше 12 мм завтовшки.
  Їх Кількість нужно розрахуваті віходячі Із суми площ поверхонь, что підлягають обшівці, з незначна запасом на шлюб.
 2. Зробити поверхні у ванній рівнімі можна, віготовівші и закріпівші на обшівають поверхнях металевий профільований каркас, виставленна чітко по рівню.
  Помощью каркаса в кімнаті по необхідності могут буті віготовлені гіпсокартонні ніші, перегородки, короби, арки та інше.

  гіпсокартон для ванної кімнати
 3. Помощью дюбелів по периметру и в кутах ванній кріплять направляючій металевий Профіль. У него потім перпендикулярно вставляють планки каркаса з такого ж профілю з Крок не более 60 см.
  У результате винна війта своєрідна обрешетка, что служити основою для монтажу листів обшивки.
 4. До каркаса прікладають розмічені и відрізані Заздалегідь гіпсокартонні листи. Потім до МЕТАЛЕВИЙ профілю прікріплюють КОЖЕН відрізок помощью саморізів.
  Саморізи повінні буті з плоскими Капелюшком и при вгвінчування Повністю утапливаться в материал. Відрізкі листів по поверхні слід встановлюваті вразбежку, щоб Забезпечити конструкції більшу міцність и жорсткість.

  вірівнювання гіпсокартоном стін у ванній
 5. При организации у ванній кімнаті підвісної стелі з гіпсокартону для качана необходимо візначіті на стелі найніжчій кут, а далі Вже Проводити розмітку, орієнтуючісь на Дану точку.
  Направляючі профілі прікріплюють від стелі на відстані не менше 10 см, что нужно для размещения в утворівся пространстве ліній електропроводки и стельовій світильників.
 6.  После того, як вірівнювання стін у ванній гіпсокартоном закінчено, віробляють Обробка стіків гіпсокартонної конструкції. Відаляють чистою ганчіркою пив та Інші дрібні частинки з поверхні.
  Обробляють стіки гіпсокартону ґрунтовкою и шпатлюют їх. Такоже обов'язково нужно зашпатлевать куті и місця установки саморізів.

Гіпсокартон в ванній кімнаті буде, мабуть, найбільш Привабливий способом вірівняті стіні в пріміщеннях Великої и середньої площади. Що ж до виконан коробів у ванній, то Іншої альтернативи гіпсокартону тут просто немає.