Ізолювання проводів у ванній

Для здійснення у ванній різних маніпуляцій (прання, сушка волосся, обігрів, гоління і так далі) часто потрібна електрика. Враховуючи підвищену вологість цього приміщення, монтаж розеток в ньому - процес дуже серйозний. Це стосується і проводки. Адже дроти потрібно правильно ізолювати.

izolyaciya-provodov-01

Проводка до ванної кімнати

Краще всього використовувати трижильний провід з міді, що має подвійну ізоляцію. Його потрібно прокласти до розподільної коробки від щитка. Ця ділянка є найсерйознішим. Підключати електропроводку у ванну краще через пристрій захисного відключення і стандартний пікетники. Це пристрій використовувати потрібно, оскільки в такому приміщенні існує висока ймовірність ураження електрострумом.

izolyaciya-provodov-02

Такий прилад має дуже простий принцип роботи. Струм, який виходить з УЗО, повертається по другому проводу назад в прилад. Тому, якщо струм потрапляє на тіло людини, УЗО не отримує струм назад, а система знеструмлюється. Аналогічна ситуація буде відбуватися, якщо є витік струму через вологого середовища.

Розподільна коробка повинна знаходитися поза приміщенням ванній. Це стане додатковим захистом. Адже при знаходженні коробка в приміщенні волога може дати струм витоку, в результаті чого людини може вразити електричний струм.

izolyaciya-provodov-03

Що стосується трьохжильного дроти, то третя жила необхідна як заземлення, що також важливо для ванної.

Проводка у ванній

Стосовно розводки по ванній кімнаті, то там повинно бути присутнім мінімальне число з'єднань. Тому заборонено наявність скруток і нарощування проводів.

Для розведення в стіні просвердлюється отвір, через який дроти виводяться в кімнату, де вони фіксуються різними способами. Можна просто прихопити скобами або алебастром, або ж можна використовувати суперклей. Така фіксація є тимчасовою, щоб потім все заштукатурити. Ну, а далі виконується обробка, яка ще більше захистить дроти від попадання на них вологи.

izolyaciya-provodov-04

І потрібно передбачити таке місце знаходження дроти, в якому навряд чи буде необхідність свердлити отвори. Можна також зробити фотографію і записати відстань проводів від підлоги або стелі, щоб потім пам'ятати про це. Фото дозволить більш точно все побачити.

izolyaciya-provodov-05

Щоб ще більше убезпечити користування ванною кімнатою, варто поставити понижуючий трансформатор біля роздавальної коробки, щоб можна було провести освітлення в 12 Вольт.

Висновок

Щоб ізолювати дроти, потрібно спочатку правильно продумати всю електросистему ванної кімнати: розміщення і кількість електроприладів, їх харчування. Тоді заздалегідь зробивши проводку, ізоляція проводів буде виконана за рахунок штукатурки і задуманої обробки приміщення.