Заміна стояків у квартирі: що нужно знаті

Людям, Які заселяються в новий будинок, що не доводитися стікатіся з іржавімі и застарілімі трубами. Альо если вдома не один рік, то системи водопостачання та опалення, а такоже каналізація й достатньо зношені.

Якщо не провести заміну ціх систем, то могут вінікнуті НЕ дуже пріємні моменти, Такі як ТЕКТ и засмічення труб. заміна стояків у квартирі

На сьогоднішній день найбільш оптимальним вірішенням цієї проблеми є зміна стояків:

 • водопостачання;
 • опалення;
 • каналізації.

Вінікає питання, хто винен міняті стояки в квартирі? Если мова идет про квартірні відгалуженнях, то, звичайна, власник квартири, а если про ЗАГАЛЬНІ вертикальних трубах, до якіх підключені квартірні відводі - то це майно є загально, заміна стояків ТСЖ оплачується всіма власниками.

Если будинок Належить до ЖЕУ, и заміна стояка будь-якої системи необхідна в терміновому порядку (аварійний стан), то змінюють стояки працівники цієї встанови.

Як Написати заяву На заміну стояка? Таку заяву можна писати у вільній форме з Описом ситуации, яка склалось в квартирі. Заява подається на имя начальника ЖЕУ.

Такоже НЕ ЗАВАДА зайвий раз згадаті про том, что ві є сумліннім платником и что ЖЕУ в свою Черга повінні надаваті своєчасні та якісні послуги. В кінці заяви необходимо Написати конкретнішими прохання, якові бажане отріматі.

! Написати заяву необходимо у двох прімірніках, на одному обов'язково повінні поставити відмітку ЖЕУ про Отримання.

Зразок заяви На заміну стояка можна найти в будь-якому відділенні ЖЕУ.

Заміна стояків Включає Такі етапи роботи:

 1. Демонтаж старих стояків опалення, водопостачання та каналізації;
 2. Встановлення НОВИХ стояків;
 3. Підключення в розводці, контроль правільності роботи системи.

Особливості заміні труб и стояків системи опалення

! при заміні труб опалення та патенти заручитися підтрімкою сусідів як зверху, так и знизу. Тому що толку не буде, если в перекриття стояки Залишани старі.

Заміна стояка опалення в квартирі Включає следующие етапи:

 • перекритий стояки и віпустіті з них воду (необходимо звернута в ЖЕК);
 • вірізаті болгаркою старі труби и провести демонтаж Шляхом вітягування їх з плит перекриття;
 • розмітіті місця установки батареї;
 • помощью уровня и перфоратора Встановити батарею;
заміна стояків ! необходимо встановлюваті батарею только за рівнем, тому что у випадка перекосу, в радіаторі опалення буде збіратіся Повітря, и ВІН буде погано функціонуваті.

! батарею треба обладнаті відсікають кранами, у разі течі батареї, перекріється Дану ділянку и Це не відбітіся на работе всієї системи опалення.

заміна стояка
 • после монтажу батарей, підключіті труби;

Важлива: чи не завужуваті діаметр труб, Які були Встановлені Ранее.

 • підключіті верх и низ батареї до сусідів;
 • заміна стояків опалення в квартирі предполагает установку перемички (если перекріті крани на батареї, без перемички весь стояк опалення працювати НЕ буде);
 • заміна стояків опалення Зроблено, необходимо запустіті воду в стояк.
! для центрального опалення Краще є чавунні чи біметалічні радіатори опалення, в них для води протока й достатньо великий, и забивати смороду будут Рідко.

хто винен міняті стояки в квартирі

Заміна труб системи водопостачання.

зразок заяви На заміну стояка

Заміна стояків на поліпропілен - популярна на сьогоднішній день послуга з ремонту системи водопостачання.

Поліпропіленові труби мают ряд Переваги:

 • НЕ піддаються корозії;
 • достаточно Міцні;
 • Всередині НЕ скупчуються вапняні відкладення;
 • Безпечні з точки зору екології, что проходити по таких трубах вода, істотно НЕ змінює свои Властивості.

Заміна стояка гарячої води, як и холодної, проводитися такоже як монтаж водопроводу, Єдиною відмінністю є вибір насадки на паяльник потрібного діаметру.

Для гарячої води встановлюються труби, Які НЕ деформують від тепла.

У панельних будинка типових будівель стояки водопостачання знаходяться на видному місці, а в СУЧАСНИХ новобудовах стояки холодного водопостачання и канализации в основному розміщують в нішах, а стояк гарячої води встановлений у ванній кімнаті (в панельному будинку, например) або санвузлі на увазі.

заміна стояків опалення

Важлива: при заміні необходимо труби міняті від підлоги до стелі, а ще краще и в місцях перекріттів.

Що потрібно сделать перед качаном монтажу системи водопостачання:

 • намалюваті креслення з зазначену точками розводка труб водопостачання у ванній, санвузлі и кухні и підрахуваті, скільки і чого треба купити;
 • Написати Довжину труб и всех з'єднань, Кількість куточків (на 45, 90 градусів), обводів на місцях перетин труб, трійніків, фітингів з внутрішньою и зовнішньою різьбою для Гнучкий шлангів, а такоже змішувачів, перехідніків для нарізного стику з введенням стояків гарячої та холодної води.
заміна стояка опалення в квартирі

Заміна труб водопостачання відбувається в такій послідовності:

 • звернута в ЖЕК Із заявили про перекриття води, попередьте сусідів;
 • провести демонтаж старих труб;
 • сделать розмітку размещения кліпс для монтажу розводка до стін;
 • за розмірамі з креслення або розводка нарізаті труби потрібної довжина, ВИДАЛИТИ бруд в тихий місцях, де проводитиметься паяними, можна знежіріті спиртом;
 • Встановити тефлонові насадки на зварювальний апарат для Певного діаметру труби и розігріті его до температури 250 градусів;
! на фітінгу и трубі маркером можна поставити Мітки для Подальшого правильного монтажу и для того, Щоб не помілітіся в напрямі пріварювання даного елемента.

 • трубу и фітінг на розігріті насадки необходимо насаджуваті одночасно, фітінг и трубу прокрутіті проти І за годінніковою стрілкою на всю глибінь;
 • после нагрівання зняти деталі и з'єднати по мітках;
 • всі фрагменти зібраті в єдиний стояк помощью спайки або методом свинчивания з ущільнювальною стрічкою;
 • помощью спеціальної муфти споює стояк Із стояком сусідів, если у них Вже стояк чинний; заміна стояків опалення в квартирі
 • если у сусідів стояк з металу, то для спайки необходимо застосуваті перехідну муфту з внутрішнім різьбленням;
заміна стояків у багатоквартірному будинку
 • підключіті воду и перевіріті на герметічність всі місця різьбовіх та спаечном з'єднань.
! Важлива моментом є заміна крана на стояку, необходимо пам'ятати, что нужно унікат монтажу запірних кранів з матеріалу нізької якості, тому что такий кран, прікріпленій на стояку, є аварійнім.
Хорошим варіантом буде товстостінній кульовий кран з хромованої латуні.

Заміна каналізаційного стояка

Заміна в каналізації стояка проводитися з проходом перекриття между поверх, тому Що саме ЦІ місця є найбільш вразливе для каналізаційних труб. Если таке НЕ можливо, то врізка здійснюється від підлоги до стелі.

Практичні рекомендації ТСЖ заміна стояків каналізаційної системи Всього будинку:

 • на кожному поверсі, вокруг труби пробитих отвір и поступово, починаючі зверху, вітягуваті шматки труби, віробляючі демонтаж старої системи;

Важлива: каналізаційний стояк у квартирі НЕ Варто замінюваті самостійно, так як может відбутіся збій всієї каналізаційної системи.

 • после демонтажу, почату збір стояка каналізації, починаючі знизу;
 • труби вставляються одна в одну помощью гумових кільця, Пожалуйста щільно обхоплює краю труби и не дает возможности роз'єднатіся;
 • верхня точка труби каналізації винна знаходітіся на горіщі.
планова заміна стояків

Особливості ремонтних робіт по заміні труб и стояків у багатоквартірному будинку з точки зору Закону. Планові заміні.

 1. Согласно Закону планова заміна стояків винна здійснюватіся не рідше чем раз на 25-30 років.
  Такий заміні піддаються ЗАГАЛЬНІ будінкові мережі, центральні магістралі каналізації, труби водопроводу, опалення в квартирах, Які є непріватізованімі.
 2. Заміна стояків у багатоквартірному будинку, а такоже відповідальність за якість проведених сантехнічних робіт, лягає на Керуючому Компанію, на чієму балансі находится будинок.
  У квартирах, Які пріватізовані, за стан водопровідніх, каналізаційних труб, а такоже за труби опалювальної системи відповідає власник житла и заміна труб у ванній, санвузлі и кухні здійснюється самостійно.

Замініті стояки - це означає НЕ только сделать надійнімі всі інженерні системи в квартирі, но и значний підвіщіті рівень затишку и комфорту свого житла.