Етапи проведення ремонту у ванній кімнаті

Якщо ви задумали робити ремонт у ванній кімнаті, тоді вам не обійтися без певного алгоритму дій. Звичайно, він залежить від індивідуальних особливостей конкретного приміщення і ваших побажань. Але в цілому можна виділити певні етапи проведення ремонту у ванній кімнаті.

Проект

черпаємо ідеї інтер'єру з інтернету

Отже, для початку необхідно створити певну модель ванною, до якої будете прагнути в ремонті. Модель включає в себе загальний дизайн інтер'єру ванної кімнати, елементів, які будуть присутні в ній, розміщення предметів, а також їх кількість. Все це можна тримати в голові, а можна намалювати на аркуші паперу або в спеціальній програмі. Останній варіант особливо хороший, оскільки він дозволяє візуалізувати те, що може і повинно вийти в результаті.

Демонтаж і підготовка

демонтаж всього і вся

Коли проект готовий, можна переходити до безпосередніх дій в приміщенні. Цей етап включає демонтаж усього, що може перешкодити втіленню планів. Якщо ванна кімната знаходиться в первинному житло, тоді буде потрібно очищення приміщення від бруду та пилу, коректування поверхонь, які підлягають подальшій обробці. Якщо ж раніше вже був виконаний ремонт, доведеться демонтувати все, щоб отримати «голі стіни», щоб зробити все, згідно з проектом. Про це ми писали в статті з чого почати ремонт у ванній кімнаті.

Прокладка труб

перший етап - прокладка труб

Коли підготовчий етап виконаний, нічого не заважає втіленню планів, тоді можна переходити до прокладання труб. Цей етап можна вважати певним фундаментом подальшої конструкції. Адже від якості прокладки труб залежить довговічність і зручність користування ванною. При неправильної прокладці можуть бути проблеми з водопостачанням та каналізацією, а також можливістю подальшого доступу до них, якщо не передбачити це заздалегідь. Тому цей етап краще довірити професіоналам, які можуть швидко і надійно виконати це. Як здійснюється проводка труб ми вже розповідали в одній з минулих статей, а як зробити так, щоб їх було не видно, ми розповіли в статті як заховати труби у ванній кімнаті.

Підготовка поверхонь

готуємо стіни, підлога і стеля

Цей етап є продовженням другого, демонтажу. Це основа міцності опорядження всієї ванної кімнати, оскільки від якості підготовки поверхні буде залежати міцність покладених матеріалів. При цьому неважливо, який спосіб обробки був обраний: укладання плитки, рідких шпалер, стіни з гіпсокартону, плит МДФ або ще чого.

Обробка стелі

приступаємо до стелі

Так, саме після підготовки поверхонь потрібно зайнятися стелею. Справа в тому, що якщо його робити в кінці ремонту, то все, що було зроблено до цього, ризикує бути зіпсовані. Оскільки зі стелі буде сипатися оздоблювальний матеріал, шматки бетону, пил, бруд і т. Д. Стеля може бути елементарно отштукатурен і пофарбований водоемульсійною фарбою, а може бути виконаний і у вигляді натяжної або підвісної стелі - все залежить від особистих переваг і особливостей приміщення. Від цього залежить і колір, і фактура.

Монтаж електропроводки

електрику

Враховуючи зрозумілу всім високу вологість у ванній кімнаті, до монтажу електропроводки пред'являються особливі вимоги, на які накладається безпеку. Адже за наявності струму в такому приміщенні може статися прямий контакт, що загрожує якщо не летальним результатом, то більшими проблемами. Тому бажано проводку у ванній кімнаті в цьому приміщенні робити приховану. А все інше залежить від електроприладів, які працюватимуть у ванній. Наприклад, для пральної машинки потрібно проводити окремий кабель зі спеціальною розеткою. Якщо ж будуть використовуватися менш потужні прилади, то вимоги до проводки будуть трохи іншими.

Оздоблення стін і підлоги

приступаємо до підлоги

Звичайно, найпопулярніший спосіб обробки стін і підлоги у ванній кімнаті - укладання плитки. У цьому є свої переваги, як краса, зручність експлуатації і т. Д. Однак не варто забувати, що плитка на підлозі у ванній - це завжди слизько, особливо з додаванням води. Тому є прекрасні альтернативні способи обробки підлоги або стін. Наприклад, хороший варіант - водонепроникний ламінат. Це виглядає сучасно, більш натурально й безпечно. На стіни підійдуть і вологостійкі рідкі шпалери. Їх перевага, наприклад, у тому, що вони «знімають» підвищену вологість, оскільки «дихають», але не вбирають вологу. Тому за ними не потрібен спеціальний догляд.

Установка розеток, вимикачів, освітлювальних приладів

На підставі результатів шостого етапу, монтажу проводки, виконується установка вимикачів, розеток та освітлювальних приладів. Нічого складного в цьому немає, потрібно тільки підібрати їх формат і колір, виходячи з дизайну інтер'єру ванної кімнати.

Установка вентиляції і водонагрівача

Цей етап багато пропускають, виконуючи ремонт у ванній кімнаті, а даремно. Адже від роботи вентиляції у ванній кімнаті істотно зменшується вологість, що позитивно позначається на тих предметах і людей, які знаходяться у ванній кімнаті. Що стосується водонагрівача, то він також буде до місця. Адже навіть якщо у вашому будинку не практикуються часті аварійні відключення гарячої води, то планові річні відбуваються по всій країні. Тому «своя» гаряча вода не завадить. Адже зараз є не тільки накопичувальні водонагрівачі з великими баками, а й компактні проточні, які нагрівають воду моментально, поки вона біжить зі стояка до вас у ванну або умивальник.

Установка сантехнічних приладів

Згідно придуманому спочатку проектом, підбираються сантехнічні прилади, які і встановлюються на відведені для цього місця.

Установка дверей і меблів

Це завершальний етап ремонту у ванній кімнаті. Коли двері встановлена, вся меблі розставлені, приміщенням можна користуватися - ремонт закінчено!