Ванна своїми руками: інструкція з монтажу

Ванна кімната - це невід'ємна частина кожної житлової квартири або приватного будинку. І, Звичайно ж, хочеться, щоб там Було затишно і комфортно. На жаль, з Годін, доводітіметься робити ремонт, замінюваті стару сантехніку нової, більш сучасности.

Якщо ві зіткнуліся з цією проблемою, ми Готові допомогти вам у авторитету і розповісті, як самостійно Встановити або замініті ванну новою. Ванна своїми руками - це не легкий процес, Який вимагає чіткого і ретельного виконан всіх інструкцій. Поодінці навряд чи Вийди впоратіся з ЦІМ Завдання - ванна дуже важка, тому буде потрібна допомога, ще, як мінімум, однієї людини. 

ванна своїми руками

У нінішній годину існує безліч ванн, віробніків різніх країн:

 • Італія;
 • Росія;
 • Польща;
 • Франція;
 • Чехія і т. Д.

Такоже ванни виготовляють з різного матеріалу:

 • акрилові;
 • чавунні;
 • сталеві.

Чавунні ванни найпопулярніші, оскількі мают властівість Довго зберігаті тепло, стійкі через свою тяжкості і можуть прослужіті до 25 років.

Акрилові ванни пошірені не так давно і зарекомендувалі Собі НЕ скроню ціною, смород порівняно Легкі, при наборі води, її шуму майже НЕ чути.

Сталеві ванни мают низько Ціну і не велику Вагу. Альо смород мают недоліки: маленький Термін служби, швидке охолодження води, голосно шумлять при потоці води.

Такоже ванни можуть буті Різні за формою, по довжіні і за Кольорах.

Зверніть увагу: чім більш вигнутий форма ванни, ТІМ складніше її монтуваті.

Наші рекомендації допоможуть вам домогтися високих результатів - ванна кімната своїми руками буде функціональною, красиво і практично.

ванна своїми руками

Отже, ви вибрать тип ванни, потім потрібно безпосередно приступити до її монтажу.

Важлива: Технологія монтажу, залежних від типу ванній, Дещо відрізняється.

Керівництво з монтажу ванни

Вам можуть знадобітіся Такі інструменти та матеріали:

 • кутова шліфувальна машинка (болгарка);
 • молоток;
 • Викрутка;
 • цемент;
 • силіконовий герметик;
 • ізоляційна стрічка;
 • зубило;
 • монтажна Піна;
 • фарба масляна.

Зверніть увагу: Крім покупки ванни, вам потрібно прідбаті Злив-гофру (діаметр 40 мм) - для чавуна труб, слив-гофру (діаметр 50 мм) - для пластмасових труб, злівну арматуру, обв'язки для ванни.

Якщо потрібно замініті ванну, слід провести демонтаж старої, головне прібраті обв'язки для ванни (Злив). Якщо ванна чавунна й абсолютно потрібна, її можна Розбита і вінесті як сміття.

ванна кімната своїми руками

Перед ТІМ як приступити до монтажу ванни, слід ретельно озірнутіся стан каналізації. Є необхідність у тому, щоб її відразу привести в Потрібний стан, так як у випадка протікання доведеться демонтуваті тільки Встановлення нову ванну.

Монтаж ванни слід віконаті так, щоб Було легко підключіті водовідведення та крани з Гаряча і холодною водою. До комунікацій потрібно прієднаті сифон, воронку переливу, труби для відводу води, Трійник. Далі треба зібраті обв'язки (інструкція винна входити в комплект до неї), і герметиком для ванної промазаті всі з'єднання.

Установка Стальова або чавунної ванни

 1. Для качана слід підготуваті місце, на ласка буде встановлен ванна: Вірівняті підлогу цементна стяжка, провести укладання статі плиткою і при бажанні, облицювати стіні кахлем.
кладка плитки для підлоги
 1. Колі місце підготовлено, можна заносіті ванну. Її слід розташуваті на своє місце боком, дном до стіні, відстань від стіні має буті 60-70 см, випускне отвір винен знаходітіся в потрібній стороні.
 2. Далі потрібно Встановити дві опори в одному верхньому боці ванни, при авторитет смород повінні буті надійнімі. Акуратно простукаті кінці клінів, від центру ванни до країв у трьох Напрямки. Перекинувшись ванну на іншу сторону, таким же способом, Встановлюємо залиша опори.

Важлива: Потрібно пам'ятати про ті, що якщо перестаратіся в затягуванні болта, то гайка може зламатіся, так як вона з'єднана з основою з пластмаси.

установка опор для ванни

Після цього слід переконатіся в міцності конструкції, допомогою регулювальна механізму, вірівняті ванну і Встановити на потрібну висота. Для того щоб вода не застоювалася і Повністю вітікала, ванну потрібно трохи нахіліті в ту сторону, де знаходиться злівній отвір.

! Опори, Які фіксуються Стягнуто болт, простукуваті НЕ потрібно, але у вертикальному напрямку при затягуванні підбіті їх НЕ Завада.

 1. Потім прісунуть ванну Ближче до стіні, наскількі це можливо, зазор слід замазаті монтажною піною або плітчастої клеєм.
  Для більш естетичного вигляд, це місце потрібно обробіті плиткою або зафарбуваті водостійкою Фарби.
Закладення зазорів плітчастої клеєм
 1. З'єднуємо гофру і обв'язки через прокладку, при авторитет конус прокладки прямує в БІК обв'язки. Далі закручуємо гайку.
 2. Для того щоб переконається, що всі Зроблено правильно, необхідно набраті трохи води у ванну і перевіріті всі з'єднання внизу. При закрітій пробці протікаті може тільки з'єднання ванни з корпусом зливу. У авторитет випадка прокладка встановлен неправильно. Якщо ж все гаразд і ніде НЕ протікає, то спускаємо, Набрань воду і дивимось на з'єднання обв'язки. У разі якщо десь підтікає, а збирать все, слідуючі керівніцтву, потрібно трохи підтягнуті гайку обв'язки.
 3. Проробівші роботу над помилку, якщо смород малі місце буті, насухо вітіраємо підлогу під Злив і всі з'єднання з ним. Під обв'язки кладемо, наприклад, туалетний папір, заповнюємо половину ванни Гаряча водою, потім її зліваємо. Якщо папір суха, ванна своїми руками монтована правильно.

Такоже НЕ слід забуваті про заземлення. При установці ванни заземлення можна зробити звічайна способом - провід прієднується до металевих конструкцій, а другий його Кінець зміцніті до ванни.

Пам'ятайте, що не можна заземлювати до водопроводу і опалення!

Установка акрілової ванни

Акрилову ванну можна Встановити поодінці, вона НЕ така важка як чавунна. Існує два види КОМПЛЕКТАЦІЇ акрилових ванн: базовий і додатковий. У базову комплектацію входити сама ванна.

У Додатковий комплектацію повінні додаватіся:

 • набір для кріплення чаші ванни до стіні;
 • набір для кріплення панелі до ванни;
 • набір зливу-переливу;
 • панель декоративна;
 • рама каркас.
 1. Ванну краще Всього Встановити на заводські рами, смород закріплюються до стіні або встановлюються в центрі приміщення і беруть на себе всі НАВАНТАЖЕННЯ. Кріпіті рами до стіні борту ванни НЕ рекомендується, слід спорудіті по периметру ванни Спеціальний плінтус.
 2. Якщо заводський рами немає, віготовляється каркас з цегли під розмір ванни, але легше змайструваті каркас з фанери і бруса, де все Одне передбачається кладка цегли.
  Для цього вам Знадоби:
 • Саморізи по дереву оцінковані (60-70 мм);
 • Саморізи по бетону оцінковані (80-90 мм);
 • лист фанери водостійкої (20 мм завтовшки);
 • брус (перетин 50-100 мм);
 • оліфа (1,5 л.)

У місці установки ванни на підлозі, на бетонну основу вікладаємо цегла, залішаючі місце для Підключення зливу до каналізації.

кладка цегли
 1. Далі робимо раму. За параметром ванни розраховуємо розмір кожної деталі. Потім вікладаємо Підстава рами по периметру чаші і кріпімо до підлоги саморізамі.
 2. Щоб полегшіті монтаж вертикальних стійок, на місцях їх установки до основи прієднуються бруски (100 мм). На стійки слід закріпіті брус верхнього Підстави, а на нього укласті лист фанери.
 3. Для визначення висота вертикальних стійок, необхідно на рівну поверхню поставити чашу ванни і вімірюваті відстань від бортика до підлоги. Від цього числа віднімаємо товщина нижнього і верхнього бруса, товщина фанери і отриманий число додаємо до вісоті цегляний подушки і товщіні Кулі монтажної піні. Вертикальні стійки встановлюються уздовж бортів і по кутах чаші, Які повінні знаходітіся на відстані 50 см. Чаша піднімається над рівнем підлоги для того, щоб створити простір для злівної труби, а це в свою Черга, полегшує Злив води.
 4. Всі дерев'яні елементи цієї конструкції просочуються оліфою, яка захіщає дерево від води. Оліфі потрібно дати вісохті протягом декількох днів.
 5. Потім наносітіся куля цементу або монтажної піні на цегляний каркас для установки чаші.
монтажна Піна - для стійкості ванни

Далі встановлюються ванну на цею каркас, після чого, допомогою рівня потрібно переконатіся в тому, що ванна розташована горизонтально і Рівно. Залішається тільки з'єднати слив з каналізацією. Для Доданий цементного Розчин форми дна ванни і його опад слід наповніті ванну водою, почекаті поки вісохне, і тільки після цього злитися воду. Тепер потрібно Встановити трубу переливу і поставити екран.

Важлива: Для доступу до системи зливу рекомендується в екрані спорудіті дверцята.

сантехніка зливу ванни

Підсумок: Отже, ваша ванна готова. Після віконаної роботи, можна з упевненістю Сказати, що булу поставлена ​​Важка Завдання, з Якою ви прекрасно впораліся і її результат вас задовольняє.