Яка повинна бути висота ванни від підлоги

Встановлюючи ванну, нам доводиться стикатися з різними складнощами, враховувати безліч нюансів, щоб результат виявився якісним. Тому потрібно дуже уважно поставитися до вимог і різним стандартам, рекомендаціям професіоналів. І питання не в стереотипах, а в тому, наскільки буде після установки зручно користуватися ванною, розміщеної на такій висоті.

vysota-vanny_3

Тому приділимо час розгляду цього питання, поглянемо на фото.

Трохи про норми

Звичайно, першочергове завдання - звернути увагу на існуючі стандарти, норми. Як рекомендується по СНиП, висота від підлоги до верхнього борту повинна становити 60 см. І тут неважливо, якого розміру використовується ванна. Тут потрібно керуватися бюджетом, власним смаком, а також умовами ванної кімнати, куди буде встановлюватися виріб. Найпоширеніший розмір - 150х50 і 150х70 см. Такий формат дуже часто використовується вітчизняними виробниками. Імпортні компанії орієнтовані більше на розмір 180х80 см.

vysota-vanny_2

Також зазначити, що обране місце для установки ніяк не вплине на визначення висоти. В основному вибір невеликий, враховуючи стандартність планувань наших квартир і будинків. Тому найчастіше виріб встановлюється біля стіни. Якщо ж площа кімнати дозволяє, ємність можна встановити і посередині приміщення. І тут важлива більше не висота розміщення, а віддаленість від стіни. Важливо залишити хоча б метр дистанції, щоб виробом можна було зручно користуватися.

vysota-vanny_7

Ще СНиП визначають максимальний рівень порогу у ванній кімнаті, який не повинен перевищувати 3 см.

Варіанти матеріалів

Сантехнічний ринок зараз пропонує великий вибір ванн різного формату, матеріалів, форм та інших особливостей. Тому все обмежується розміром гаманця і дизайнерськими ідеями.

Найпоширеніші матеріали:

  • емальовані сталеві;
  • чавунні емальовані;
  • акрилові.
vysota-vanny_1

Матеріал надає певний вплив на особливості монтажу.

  • Сталеві вироби виглядають пристойно, мають невелику вагу, але поводяться шумно і не стійко. Бажано встановлювати такий виріб з примиканням до трьох стін. В основному розміщується на ніжках, якими можна регулювати висоту положення вироби, а також підкладати під них елементи, якщо потрібно ванну розмістити вище.
  • Чавунне виріб - більш важкий і стійкий варіант. І нехай важить така модель чимало, вона дуже стійка і зручна в експлуатації, оскільки краще, ніж сталева, зберігає тепло, не створює вібрацій і шуму. Встановлюється виріб на литі опори, жорстко закріплені на корпусі. Тому потрібно завчасно прорахувати остаточну висоту розміщення.
  • Акрилові ванни - сучасний, самий витончений варіант. Тільки в цьому випадку опори примикають до дна виробу. Купуючи кріплення, слід заздалегідь спрогнозувати, якою буде висота розміщення вироби. Така ванна тепла, приємна на дотик і чудово виглядає.

Як бачимо, в кожному випадку свої особливості установки і визначення висоти. Однак дуже важливо заздалегідь врахувати цей фактор, щоб експлуатація була комфортною.

vysota-vanny_6

Допустимі відхилення

Основний показник висоти ми вже визначили. Однак є ще певні нюанси. Наприклад, СНиП регламентує висоту ванни (з ніжками або без) для лікувальних або дитячих установ - 50 см.

У домашніх умовах рівень повинен знаходитися на позначці 60 см. Подібний показник був підібраний фахівцями як найбільш універсальний для зручної експлуатації. Але це не означає, що він всім підійде. Адже зростання, наприклад, у кожної людини індивідуальний. І якщо для одного така висота буде чудовою, то для іншого вона виявиться надмірною або маленькою.

Як визначити оптимальний варіант

Визначити зручну висоту можна дослідним шляхом. Для цього потрібно випробувати, який рівень буде оптимальним. Тому при монтажі вироби слід до остаточного закріплення спробувати, на якій висоті зручно користуватися.

vysota-vanny_5

Які рекомендації щодо правильної установки

  • Кути примикання вироби до стін повинні складати дев'яносто градусів, якщо використовується виріб традиційної прямокутної форми.
  • Виріб потрібно встановлювати горизонтально, що перевіряється за допомогою будівельного рівня. Перевіряти досить по двох крайках, які примикають до стіни.
  • Якщо потрібно відрегулювати якийсь з кутів або сторону, необхідно використовувати металеві пластини в якості прокладок. Це дозволить уникнути просідання вироби при експлуатації.
  • Вибираючи висоту установки, не слід забувати не тільки про зручність, а також про належне функціонування сифона. Тому від підлоги до дна ванни повинно залишатися хоча б 14 см.

vysota-vanny_4

Підводимо підсумки

Жорстких вимог і стандартів щодо вибору рівня висоти монтажу ванни немає. Є певні рекомендації фахівців і рекомендовані норми. Щоб правильно зробити вибір, слід керуватися не тільки цими даними, але і особистими уподобаннями. Протестувати на практиці, можна отримати зручне розміщення ванни, яке стане універсальним для всіх мешканців.