Міняємо каналізаційний стояк у квартирі

Враховуючи наші реалії, наявність старих труб і бажання оновити інтер'єр, часто приходить необхідність заміни проводки, труб і інших елементів. Робити це можуть професіонали, а можна спробувати виконати всі маніпуляції самостійного. Для цього потрібно правильно все підготувати і слідувати інструкції. І нехай може здатися, що в заміні каналізаційного стояка в квартирі немає нічого складного, проте на ділі все трохи не так. Розглянемо це питання докладніше.

kanalizacionnyj-stoyak-01

Каналізаційний стояк

kanalizacionnyj-stoyak-02

Змінюється такий стояк приблизно з такими ж маніпуляціями, як і при оновленні стояків водопостачання. Важливо лише отримати обіцянку сусідів, що коли будуть проводитися роботи, вони не користувалися зливом.

Вентиляція

Якщо необхідна заміна в квартирі стояка, то все ускладнюється тим, що сусіди часто продовжують використовувати воду.

Щоб запобігти проникненню в квартиру неприємних запахів, можна скористатися вентиляційним приладом.

Найчастіше заміна стояка потрібно при його зносі.

Варто закріпити чавунні труби, які йдуть вгору. А інакше труби можуть спуститися.

Матеріал

Поліпропілен - матеріал, який зараз використовується для виготовлення труб стояка. Якщо стояк зовнішній, можуть використовуватися труби ПВХ. Що стосується чавуну в якості матеріалу для каналізаційних труб, то його зараз використовують дуже рідко, враховуючи його недоліки.

Потреба в заміні

Стояк доведеться міняти, якщо є відкриті ушкодження. Може знадобитися заміна і при необхідності зниження горизонтально розташованого трубопроводу. Стояк у квартирі включає трійник, що дає можливість підключити внутриквартирную розводку до центральної труби.

Рівень каналізації можна опустити на кілька сантиметрів за рахунок опускання розтруба трійника.

Інструкція

Ще до виконання заміни стояка варто зважити, чи варто це робити. Адже за відсутності пошкоджень і зносу чавунна труба може прослужити ще багато років, а заміна може обійтися досить дорого.

Матеріали

  • кілька пластикових відводів;
  • компенсатор;
  • металеві хомути;
  • пластиковий перехідник з гумовими манжетами;
  • труби потрібної довжини;
  • пластиковий трійник;
  • гумовий манжет.

Діаметр труб повинен становити 110 мм.

Інструменти

Будуть потрібні такі пристосування: болгарка, відро, стамеска, шуруповерт, герметик.

Демонтаж

Над розподільним трійником робиться надріз. Такий же розріз робиться під стелею. Щоб стояк лопнув, в надріз заганяється стамеска. При цьому зріз має отримати рівним по всьому діаметру.

kanalizacionnyj-stoyak-03

Потім виймається трійник з нижнього розтруба.

Монтаж

Спочатку встановлюється гумова манжета у верхній частині нової труби, яка буде одягатися на чавунний стояк, що йде вище. З'єднання слід промазати герметиком. Друга манжета встановлюється на трійник або розтруб труби.

Далі відміряється труба з компенсатором. Вона вставляється в верхній перехідник, відрізається вище розтруба з компенсатором. Потім робляться заміри і з'єднуються деталі.

kanalizacionnyj-stoyak-04 kanalizacionnyj-stoyak-05

Пластиковий стояк, використовуючи хомут, слід ретельно закріпити на стіні, щоб він не змістився вниз.

Всі з'єднання не забувайте добре промащувати герметиком.

Висновок

kanalizacionnyj-stoyak-06

Заміну стояка каналізації можна вважати завершеною. Як бачимо, нічого надскладного в цьому процесі немає. Не потрібно спеціальних умінь і знань. Однак певна підготовка хоча б у володінні інструментам повинні бути. Якщо ж є невпевненість, краще доручити цю справу фахівцям, які надійно і надовго виконають заміну. І вам не доведеться турбуватися про ремонт, у разі неправильної заміни.