Правила догляду за ванною

Гарний розкішний або просто практичний, стійкий резервуар у ванній кімнаті - це не тільки місце для прийняття процедур гігієни, це спосіб відпочити, розслабитися після напруженого дня. Кожен знає, що вода має просто сверхуспокаівающій ефект.

Але для того щоб сантехніка прослужила довго, радувала і була постійно в гігієнічному стані, за нею треба правильно доглядати. Кожен матеріал ванній вимагає свого підходу. Бабусині методи очищення агресивним хлором повинні залишитися в далекому минулому, тому що більшість сучасних покриттів, незважаючи на свою вартість і стійкість до температур, абсолютно не призначені для хлоросодержащих речовин. Хоча є винятки і про них обов'язково піде мова.

Давайте розглянемо, як доглядати за різними типами ванн, щоб максимально продовжити їх термін експлуатації і завжди мати естетичний і гарний зовнішній вигляд кімнати.

Почнемо зі складних механізмів

Ванна з гідромасажем. Джакузі, за великим рахунком, - це звичайний акриловий резервуар, якби не одне «але» - механізми подачі повітря і вібрацій. Для того щоб їх тримати в чистоті, необхідно не відкладати гігієну ванни після своєї власної. Іншими словами, після прийняття джакузі не варто лінуватися і гарненько проточною водою промити всі внутрішні механізми. У разі якщо цього не зробити, наступне прийняття джакузі може не відбутися.

uxod-za-vannoj-01 uxod-za-vannoj-02 uxod-za-vannoj-03

На жаль, ми не купаємося в дистильованої води, де не буває осаду і не залишається нальоту, теж стосується і використовуваних миючих засобів. У разі якщо не промити ванну після її прийому, наліт залишається в механізмах. Як підсумок: при хороших розкладах - безсторонні руді пластівці на поверхні при новому використанні, при поганих - закупорка механізмів і кінцевий результат - поломка.

Повну гігієну джакузі, втім, як і акрилової ванни, потрібно проводити не менше 2-х разів на тиждень. Для цього слід використовувати м'які миючі засоби, непогано підійдуть гелевидні для миття посуду або рідке мило. Досить нанести їх м'якою прогумованою губкою (без скребків і тому подібних покриттів) на внутрішню поверхню ванни і залишити на 5-7 хвилин, після чого ретельно змити теплою водою.

Резервуар зі штучного каменю

Штучний камінь - матеріал оригінальний і красивий. Це, по суті, полімер, який чудово імітує природний елемент. При цьому він стійкий до багатьох речовин.

uxod-za-vannoj-04 uxod-za-vannoj-05 uxod-za-vannoj-06

Ванна зі штучного каменю - це саме той сантехнічний прилад, до якого застосуємо хлор. Причому не тільки застосуємо, а періодично показаний. Наприклад, колись білосніжна ванна з каменю стала жовтою - не біда, трохи розчину хлоросодержащие речовини з водою, 10-15 хвилин часу і легким рухом м'якої губки вся жовтизна кане в лету, до наступного разу. А резервуар стане знову як новенький.

Литтєвий мармур

Ванна з цього матеріалу - божественно розкішна. Дійсно, створюється враження знаходження у палацових купальнях. Але і догляд такому матеріалу потрібний особливий.

Слова хлор і абразив в будь-якому вигляді і прояві варто забути. Догляд за литним мармуром подібний догляду за ніжною молодою шкірою. Використовувати при митті можна лише м'які засоби, шампуні, спеціальні пасти, які не містять дрібних речовин, піску і тому подібного. Можна використовувати засоби для очищення стекол на основі нашатирю, вони прекрасно видалять бруд і не зашкодять матеріал. Не варто брати аерозолі, призначені для чищення кахлю і кераміки, вони досить агресивні. Протирати таку купіль слід м'якою ганчіркою.

В принципі допустимо раз на місяць використання спеціальної поліролі, яка поліпшить зовнішній вигляд і якості матеріалу. І, звичайно, не варто забувати, після кожного прийому ванни просто протерти її і сполоснути проточною водою.

Підіб'ємо підсумки

Головним у догляді за будь сантехнікою є правильне ставлення. Фанатична чистка кожен день також не корисна, як і занедбаний стан матеріалу. Для будь-якої ванни профілактичні процедури із застосуванням потужних миючих засобів - не більше 1-2 разів на тиждень. А ось промивання резервуара бажано робити кожен раз після купання.