Як підібрати колір плитки для маленької ванної кімнати

Маленькі житлові приміщення - це нагальна проблема для більшості наших співвітчизників. Якщо збільшити простір шляхом покупки нового житла не представляється можливим, тоді можна застосувати інші прийоми, які дозволяє збільшити хоча б візуально обмежену площу.

Тому розглянемо із застосуванням фото, як можна підібрати колір плитки, адже саме цей матеріал найчастіше використовується для обробки ванних кімнат.

cvet-plitki_1

Наведемо приклади не тільки зміни кольору, але і розмірів плитки, щоб розуміти, яким може бути результат. Адже за замовчуванням вважається, що світлі тони візуально збільшують простір, а темні його зменшують. Спробуємо в цьому розібратися.

Плитка 10х10 см

Зустрічаються варіанти рішень, коли актуально використовувати вироби саме такого розміру. Виконавши інтер'єр, наприклад, в білому кольорі, можна значно розширити простір, звичайно, візуально. Підійдуть для цього і інші світлі кольори, наприклад, світло-зелений або оранжевий. Останній, до речі, буде до того ж діяти бодряще, тому для ранкового пробудження ванна кімната в такому кольорі виявиться дуже ефективною.

cvet-plitki_2

Якщо ж застосувати більш темні кольори, наприклад, коричневий, виглядати приміщення буде помітно менше. І ще більш помітним це буде при застосуванні плитки чорного кольору. І добре, якщо в останньому випадку застосувати білу меблі, інакше маленька обстановка здавалася б украй гнітючої.

Варто відзначити, що досить рідко ванна кімната створюється в одному кольорі. Дуже часто підлогу і стіни відрізняються хоча б відтінками. Якщо застосувати на підлозі все той же коричневий, а стіни зробити світлими, простору буде більше, ніж при обробці плиткою тільки коричневого кольору, але менше, ніж коли стіни і підлога зроблені у світлих тонах.

cvet-plitki_9

Отже, при бажанні все-таки застосувати темний колір у ванній кімнаті, можна це зробити частково, наприклад, на підлозі. При цьому відзначимо, що світла підлога при темних стінах все одно буде помітно збільшувати простір.

cvet-plitki_5

У підсумку при використанні для обробки ванної кімнати плитки розміром 10х10 см світлі тони традиційно будуть візуально збільшити маленьке приміщення. А будь-яке додавання темного буде зменшувати ефект.

cvet-plitki_10

Плитка 20х20 см

У цьому випадку сприйняття простору також буде залежати від застосовуваних відтінків. Так, світлі тони дозволятимуть приміщенню здаватися більше. І якщо стіни зробити темного кольору, а підлога світлого, ефект буде гірше. Причому він буде залежати від різниці відтінків двох кольорів. Тобто умовно, якщо стіни будуть коричневого кольору, а підлога зеленого, ефект розширення простору буде нижче, ніж при білому підлоговому покритті. Тому впливає на показники не тільки яскравість кольорів, але їх співвідношення.

cvet-plitki_6

Так, чорного кольору плитка буде здаватися за розміром менше, ніж плитка, наприклад, зеленого кольору. У підсумку для візуального розширення простору все одно варто зупинятися на плитці більш світлих тонів.

cvet-plitki_8

Плитка 20х50 см і більше

Продовжуємо підбирати плитку, її розмір і колір, щоб розібратися, яким може бути ефект в тому чи іншому випадку.

При використанні плитки розміром 20х50 см ефект від гри відтінків буде аналогічним описаним випадків вище. Потрібно відзначити ще один факт, про яку не згадувалося раніше. Стіни можуть бути оформлені не тільки в однотонному стилі. Наприклад, якщо викласти серед темної плитки більш світлого відтінку смужку, можна змінити враження. Якщо застосувати вертикальну смугу, висота стель здасться більше. Якщо ж смужку зробити горизонтальною, вона подовжить приміщення, зробить ванну кімнату візуально більш довгастої. І якщо до цього додати світла підлога, ефект буде приголомшливим.

cvet-plitki_4

Якщо ж застосувати смугу темного кольору на світлому фоні, приміщення буде здаватися менше. Додавши до цього темна підлога, виглядати така ванна буде значно менше.

cvet-plitki_11

Тому, так чи інакше, але при оформленні інтер'єру доведеться врахувати співвідношення світлих і темних відтінків.

Тому наведемо приклади того, які кольори який ефект можуть дати інтер'єру.

cvet-plitki_3

Вибір колірного рішення

У тому, що плитка повинна бути світлою для розширення простору ми розібралися, переконалися за допомогою фото, хоча краще ефект помітний в реальній обстановці. Тепер варто запам'ятати, які особливості подарують нам ті чи інші кольори, які можна застосувати у ванній кімнаті:

  • Білий. Нейтральний і вельми ефективний колір для візуального збільшення площі. При цьому білий відмінно поєднується з багатьма іншими квітами, тому ефект можна отримати приголомшливий. Допускається використання привабливих відтінків: пряжене молоко, слонова кістка та інші.
  • Зелений, блакитний та аналогічні. Такі кольори заряджають бадьорістю, надають свіжості і прохолоди.
  • Бежевий, коричневий і аналогічні. Здатні поліпшити затишок, додати тепла в приміщення.
  • Соковиті кольори: червоний, золотий та інші. Краще всього використовувати в якості акценту, інакше можна отримати емоційне напруження.
  • Чорний. Похмурий і зменшує простір колір особливо не варто використовувати при відсутності в кімнаті вікна і слабкому освітленні, інакше можна отримати «давящее» приміщення. До того ж використовувати такий колір недостатньо практично, адже на ньому можуть бути помітні, наприклад, плями від косметичних засобів, що застосовуються у ванній кімнаті.

cvet-plitki_7

Більше світлого - більше простору

У маленькому приміщенні і колір грає визначальну роль. Якщо немає можливості збільшити площу фізично, тоді для цього можна використовувати візуальні ефекти. Наприклад, гра з квітами і відтінками.

cvet-plitki_12

Якщо слідувати наведених рекомендацій, подивитися додатково фото, можна і маленьку ванну кімнату оформити плиткою дуже ефектно, так, щоб візуально приміщення здавалося набагато більше. Тоді буде зрозуміло, що завдання реалізована на всі 100%.