Які вибрати шпалери для ванної кімнати

Навіть не дуже досвідченим в будівельній справі людям зрозуміло, що якщо мова йде про обробку ванної кімнати шпалерами, то це зовсім не той вигляд, який застосовується для обробки житлових приміщень. Деякі ж і зовсім вважають, що їх клеїти в приміщенні, де завжди підвищена вологість, щонайменше, нерозумно.

шпалери у ванній? це реально! спеціальні вологостійкі затишок і комфорт oboi-dlya-vannoy-komnaty-04

Застосування даного виду обробки у ванній кімнаті має свої нюанси, при дотриманні яких цей матеріал має таке право на участь в оформленні інтер'єру, як і традиційні для приміщень з підвищеною вологістю. Дійсно, шпалери для таких приміщень випускаються або з використанням спеціальної просочення, або завдяки складу, з якого виготовлені, спочатку мають водовідштовхувальні властивості. Про це ми розповіли в статті, чи можна клеїти шпалери у ванній кімнаті.

Однак необхідно мати на увазі, що якщо їх використовувати над ванною, над умивальником, то довго цей матеріал навіть при самому ретельному догляді не прослужать. Якщо подивитися на фото дизайнерських розробок, то видно, що такі місця оброблені іншими матеріалами.

oboi-dlya-vannoy-komnaty-05 oboi-dlya-vannoy-komnaty-06 oboi-dlya-vannoy-komnaty-07 oboi-dlya-vannoy-komnaty-08

Які види шпалер придатні для ванної кімнати

Миються - Самий бюджетний матеріал для обробки ванних. Вони мають спеціальне покриття, що не дозволяє впливати на них вологи. Їх легко почистити від забруднень і термін служби досить довгий.

Вінілові шпалери, виготовлені на основі полімерів, вважаються найбільш вологостійкими, оскільки полімерне покриття не боїться навіть безпосереднього впливу води. Єдиним їх недоліком є ​​висока ціна, але і служити вони будуть довгий час. Існує дуже зручна в користуванні різновид оздоблювального матеріалу з полімерів - самоклеючі покриття.

Для них немає необхідності в придбанні клею, у самоклеющегося матеріалу нижній шар їм просочений заздалегідь. Сам процес приклеювання неймовірно простий - відрізається шматок необхідного розміру, занурюється у воду, а потім приклеюється на обклеюваної поверхню. Самоклеючі покриття використовують також для обробки дверей.

Рідкі шпалери насправді до шпалер мають непряме відношення. Єдине, що об'єднує ці матеріали - рідкі шпалери є теж оздоблювальним матеріалом для стін. Фактично це штукатурка, виготовлена ​​на водній основі. Нанесення на її стіни вимагає їх спеціальної підготовки - грунтовки і нанесення водовідштовхувального лаку.

Сам процес нанесення не надто складний. На сайтах, присвячених ремонту, можна знайти докладні покрокові фото з технологією роботи. При роботі з рідкими матеріалами використовується або розпилювач, або розкочування нанесеного вручну рідкого шару малярським валиком.

Склошпалери - Це по-справжньому вологостійкий вид обробки. Виготовлені вони з надзвичайно тонких ниток зі скла. Вологи не бояться абсолютно, так як паперова основа в них не використовується. Для обробки склошпалерами використовується спеціальний клей. Оскільки вони мають помітну товщину, то клеяться встик - кромки не повинні набігати один на одного.

На фото із зразками інтер'єрів видно, що правильно наклеєні склошпалери мають ідеально рівну поверхню.