Як здійснюється проводка труб у ванній кімнаті

Виконуючи ремонт у ванній кімнаті, особливо, якщо він є первинним, може виникнути необхідність у проводці труб своїми руками. Благо сьогодні існує безліч матеріалів з відео і докладними фото, тому зробити це досить просто. Головне, щоб складена схема дозволила уникнути проривів труб, перепадів температури і тиску, протікання і інших неприємностей. Тоді виконана проводка прослужить не один десяток років, звичайно ж, за умови застосування якісних сучасних матеріалів.

обдумуємо проводку труб

Матеріал

До речі, про матеріал. Потрібно правильно вибрати матеріал, з якого зроблені водопровідні труби. На цьому не варто економити, інакше це позначиться не тільки на довговічності, а й на безпеці. Адже погано проведена проводка труб чревата потопом. А якщо квартира знаходиться на другому або вище поверсі, то затопити сусідів - це не проблема в таких умовах. Причому проконтролювати цей процес буде неможливо, оскільки труби може прорвати в будь-який момент: або вночі, або в той момент, коли нікого не буде в квартирі.

розводка труб у ванній приватного будинку

Взагалі, існує 4-е виду труб: металопластикові, поліпропіленові, поліетиленові, а також мідні. Останні дуже хороші, якщо в трубах передбачається підвищений тиск води.

Особливості проводки труб

Розводка води являє собою систему, яка від централізованого водопостачання створює подачу необхідного обсягу води. Розводку потрібно робити від загального стояка. Потім підводити воду до сантехпристроїв у ванній кімнаті.

грамотна розводка трую відкрита розводка в туалеті стояк в новобудові

Також в обов'язковому порядку потрібно враховувати планування, плановане розміщення пристроїв і елементів у ванній кімнаті, пригода стояків і зливів. Труби потрібно укладати цілими. Не потрібно з'єднувати шматки. Стоки слід робити з деяким ухилом: близько півтора-чотири відсотки.

Щоб виконати роботи швидко, і робити це було простіше, можна спростити завдання. Тому часто застосовуються готові пристрої з фітингами. Вони є каркасом для розгалужень труб.

Тиск і натиск води

Тиск води, яка підводиться до сантехпристроїв, може бути відрегульоване за рахунок збільшення діаметра труби, застосовуючи віялову схему.

Регулювання натиску води здійснюється за рахунок запірної арматури, пускає і припиняє потік води по трубах. Для створення всередині магістралей рівного потоку води використовуються редуктори. Вони також дозволяють захистити сантехприлади від раптового збільшення тиску.

Їх встановлюють за пристроями-фільтрами очищення води, що оберігають від грубих забруднень механічного характеру.

За допомогою манометра і гвинта в редукторі потрібно встановити відмінні параметри сантехніки - три-чотири атмосфери.

Найбільш затребувана і сьогодні трійникова розводка з послідовною системою включення приладів сантехніки. Однак існує й схема нового зразка - колекторна. Вона дає можливість відключити лінії, які ведуть до окремих пристроїв, що дозволить уникнути відсутності води.

У сучасних умовах не буде зайвою і установка лічильників водоспоживання - водовимірювальних приладів, які сьогодні є майже в кожній квартирі.

Правильний вибір типу проводки труб - запорука успіху

Потрібно вибрати той вид розводки води, який вам найбільше підходить. Вона може бути прихованою або зовнішньої. Останню можна використовувати у випадках, коли не можна зробити приховану розводку. Якщо в квартирі дерев'яні стіни, розводку потрібно закрити облицювальними матеріалами: наприклад, вагонкою або гіпсокартоном, або іншим оздоблювальним матеріалом. Якщо ж стіни кам'яні, прихована проводка труб виконується всередині стін. Робляться поглиблення, куди і укладаються труби.