Рольставні в інтер'єрі санвузла

Не всі ще знайомі з так званими рольставнямі для санвузла, що вони з себе представляють і навіщо потрібні. Більш звичним є застосування цього пристрою на вікнах, проте вікна не часто можна зустріти навіть в сучасних ванних кімнатах або туалетах.

Тим не менш, рольставні в санвузлі грають дещо іншу роль. Вони можуть приховати те, що власник будинку не хоче бачити кожен день. Це можуть бути: отвори, ніші, сантехкоммунікаціі та інше.

rolstavni-v-interiere-sanuzla-01 rolstavni-v-interiere-sanuzla-02 rolstavni-v-interiere-sanuzla-03

Адже в будь-якій ванній кімнаті або туалеті є комунікації: каналізаційні та зливні труби, лічильники води, фільтри та інші елементи, які потрібно приховати. І рольставні можуть це зробити функціонально. Як демонструють фото і відгуки в Мережі, виглядати це може симпатично і практично. Адже можна зробити поверхню з малюнком або оформити ще більш вишукано.

Кращий варіант - коли рольставні встановлюються разом з новими трубами, лічильниками, фільтром та іншими елементами - під час ремонту. А інакше фінансові витрати будуть вищими.

rolstavni-v-interiere-sanuzla-04 rolstavni-v-interiere-sanuzla-05 rolstavni-v-interiere-sanuzla-06 rolstavni-v-interiere-sanuzla-07

Якщо вчасно встановити, то при потребі в доступі до труб не потрібен ще один ремонт, оскільки ця конструкція дозволяє легко дістатися до потрібних вузлів.

Більше того, ролокасети можуть забезпечити гідну шумоізоляцію. Це також підтверджують відгуки людей, хто мав подібний досвід.

Також таке рішення, крім приховування комунікацій, буде добре поєднуватися з різними варіантами інтер'єру санвузла. Рольставні можна пофарбувати в той колір, який вам потрібен. На фото в Мережі це можна добре бачити: не тільки різних відтінків поверхню, а й з малюнком.

Особливості

Як відомо, ці пристрої спочатку встановлювалися на вікнах і дверних отворах. А що стосується установки в санвузлі, це вважалося «застосуванням не за призначенням».

Рольставні - це полотно з ламелей, піднімається і опускається, коли це необхідно. Вгорі полотно намотується на вал, що знаходиться в спеціальному захисному коробі. Усередині нього вал оснащений пружиною, щоб врівноважувати вага полотна, щоб рольставні не могли розмотуватися під дією своєї маси.

Цікаво, що не у всіх виробників виходить створити чіткий механізм, тому вони воліють фіксувати всі за рахунок додаткового замка. Це добре видно на фото таких пристроїв. Хоча відгуки користувачів говорять про те, що принципової різниці у використанні тих чи інших моделей немає.

Якщо потрібно встановити механізм в проріз ванної кімнати або туалету шириною до 52 см, тоді пружина не може бути використана і застосовується шнурової механізм.

Способи установки

Коробом

  1. Назовні, «внакладку»;
  2. Назовні в отворі;
  3. Всередину в отворі.

Метод монтажу вибирається, враховуючи особливості отвору. Тому є сенс в більш детальному розгляді кожного способу.

«Внакладку»

rolstavni-v-interiere-sanuzla-08

Такий прийом добре використовується, коли установка конструкції проводиться на тонку стіну. Короб в такому випадку знаходитися зовні, є ще нижня напрямна. Перевага такого способу в тому, що висота отвору не постраждає через розміри короба. Він вставляється в напрямні. Конструкція не кріпиться до стелі.

В отворі коробом назовні

rolstavni-v-interiere-sanuzla-09

Такий метод застосовується при розміщенні поруч з прорізом об'єктів, які не дозволяють помістити короб всередину. При такому способі виміри робляться, коли на бічні стіни вже покладена плитка, на яку і виконується кріплення.

Плитка повинна бути в отворі на 5 і більше сантиметрів, щоб видно було тільки увігнуту сторону ламелей.

Якщо плитка вже укладена, установка рольставней виконується на плитку. Ширина прорізу при цьому зменшується трохи більше, ніж на 10 см (товщина направляючої, помножена надвоє), а висота - на висоту короба.

Звичайно, якщо отвір невисокий, тоді короб здатний забрати пристойний обсяг. Тому розмір короба вибирається, виходячи з висоти отвору. І тут потрібно розуміти, що чим вище висота пристрою, тим більше буде намотано на вал короба витків.

В отворі коробом всередину

rolstavni-v-interiere-sanuzla-10

Це найбільш оптимальний варіант установки. Але для розміщення конструкції таким методом потрібно, щоб комунікації не заважали поглибленню короба. Заміри виконуються, коли стіни будуть вирівняні, але ще до укладання плитки. Це дасть можливість прикріпити пристрій до стіни.

Після монтажу укладання плитки виконується до дверного отвору і від конструкції. Шов між направляючою і плиткою буде непомітним.

Якщо плитка вже укладена, слід узгодити вимоги, які пред'являються до отвору, а рольставні монтувати вже після вирівнювання стін і укладання плитки.

Як бачимо, нічого складного в установці конструкції в санвузлі немає. Якщо відразу врахувати особливості приміщення і отвору, тоді проблем не буде, ні з монтажем, ні з експлуатацією.