Безободковий унітаз - від вибору до установки

безободковий унітаз

Виробники сантехніки постійно покращують свою продукцію і створюють все нові вироби, що відрізняються гігієнічністю, економічністю і привабливим виглядом. Одним з них можна назвати унітаз rimless, тобто виріб без обідка. Зовні подібний унітаз схожий на будь-який стандартний, однак при більш детальному розгляді його конструкції стає видно, що у рімлесс-унітазу зовсім інший пристрій, яка обумовлює його переваги перед моделями з обідком.

унітаз рімлессбезободковий унітаз

Трохи історії

Рімлесс-унітази стали доступні покупцям не так давно. Перші моделі унітазів без обідка були створені японцями в 2002 році. Їх розробила компанія Тото. Одним з найперших європейських виробників безободкових моделей є британський бренд Twyford Bathrooms. У 2007 році компанія почала виробляти унітази без обіду для медичного використання, а в 2012 році вона створила і запатентувала технологію Rimfree, використовувану в наші дні брендом Keramag.

З 2014 року безободковие моделі унітазів надійшли в широкий продаж і представлені зараз безліччю брендів, серед яких можна назвати RAK Ceramics, Duravit, VitrA, Roca, Сersanit, Laufen, Gustavsbеrg.

сучасний безободковий унітаз

плюси

  • Унітаз без обідка вважається високо гігієнічним пристроєм, адже в ньому відсутні приховані ділянки і важкодоступні для очищення місця, тому на його поверхні не відкладається бруд і не розмножуються бактерії.
  • У безободкового унітазу акуратний і естетичний вигляд.
  • За подібним унітазом дуже легко доглядати навіть без частої обробки хімічними засобами. Щоб підтримувати чистоту безободкового унітазу, досить лише протирати його чашу вологими серветками або м'якою ганчіркою.
рімлесс рассекательдогляд за безободковим унітазом
  • Більш рідкісна обробка побутовою хімією допомагає заощадити на миючих засобах і зменшує забруднення природи, а також подовжує термін служби унітазу.
  • Унітаз, у якого відсутня ободок, можна назвати економною моделлю, оскільки вода в ньому витрачається в меншій кількості. Злив в rimless-моделях має об'єм всього 2-4 літри, в той час як в стандартному унітазі витрата становить 4-6 літрів на змив.
  • Вартість такого унітазу майже не відрізняється від цін на стандартні моделі.
  • Підвісні моделі з вбудованим в стіну бачком відрізняються менш гучною роботою.
переваги безободкового унітазубезободковий унітаз з мікроліфтомзлив води в безободковом унітазі

У цьому відеоролику представлені всі плюси безободкових унітазів на прикладі пристрою Gustavsberg:

мінуси

Як таких, суттєвих недоліків у безободкових моделей немає, тому мінусами подібних унітазів вважають лише деякі недоробки у певних брендів. Наприклад, одні моделі можуть бути представлені занадто великим розміром або мати невідповідну глибину чаші, а в інших недоліком може виступати їх недостатня укомплектованість.

безободковий унітаз великого розмірубезободковий унітаз в інтер'єрі ванної кімнатибезободковий унітаз з вертикальним зливом

Принцип роботи

Моделі без обідка відрізняються в першу чергу будовою самої чаші. Якщо розрізати чашу стандартного унітазу, ви побачите П-подібний перетин, під яким і збираються забруднення. У рімлесс-моделей такої проблеми немає, оскільки сам ободок відсутня. При цьому у деяких виробників на поверхні є невелике заглиблення, в той час як у інших стінки повністю гладкі.

пристрій унітазу без обідкапристрій зливу рімлесс-унітазу

Оскільки в чаші безободкового унітазу відсутня керамічна периферична частина, що запобігає витік води при зливі, то основним завданням розробників подібного сантехнічного приладу було забезпечення якісного промивання без виходу води за межі чаші. Для цього були створені різні технології. Однією з них є технологія Rimfree, що передбачає наявність особливих запатентованих пристосувань, які поділяють воду. Ще одна технологія Tornado Flush, використовувана брендом Тото, являє собою витікання води з 3 отворів зі створенням вихору.

порівняння звичайного унітазу з безободковим пристроємпереваги рімлесс-унітазу

Більш докладно про технологію Rimfree і інші переваги безободкового уніітаза ви дізнаєтеся, подивившись це відео:

технологією Rimfree.

види

Підвісні (з інсталяцією)

Монтаж таких моделей унітазів без обідка виконується з використанням інсталяції. Переживання користувачів про ненадійність таких варіантів унітазу безпідставні, оскільки монтажний елемент в підвісному безободковом унітазі здатний витримувати до 500 кг.

Бачок у таких унітазів вбудовується в стіну, але ризик його протікання мінімальний завдяки відсутності швів і наявності системи аварійного переливу. На механізм бачка виробник дає гарантію 10 років, а замінити його легко через кнопку зливу.

підвісний безободковий унітаз з кришкоюпідвісний безободковий унітаз

підлогові

Така модель безободкового унітазу монтується з опорою на підлогу. Підлоговий рімлесс-унітаз буває як фаянсовим, так і порцеляновим. Його частими доповненнями виступають кришка-біде або сидіння-мікроліфт.

установка безободкового унітазу на підлогупідлоговий безободковий унітазпідлоговий унітаз в помаранчевому кольорі

Бренди та моделі

Найбільш відомими виробниками унітазів без обідка є такі компанії:

  • VitrA. Компанія пропонує товари для ванної та сантехнічні прилади вже кілька десятиліть. Вона розробила систему змиву Rim-Ex, яку використовують в медустановах і інших громадських місцях. Унітази цього виробника відрізняються наявністю додаткового відсіку, в який додають засіб для чищення (воно при зливі виходить разом з водою).
  • ТОТО. Безободковие унітази цього виробника мають системою зливу Торнадо Флеш з 2-3 потоками води. Також у виробах цього бренду є програма для знищення бактерій і датчик руху.
  • Roca. Ця компанія працює в сфері виробництва сантехніки з 1929 року. Унітази даного бренду часто встановлюють у відомих готелях. Популярна модель GAP A346477000 цього виробника є підвісним багатофункціональним унітазом з розмірами 30х34х54 см.
безободковий унітаз VitrAрімлесс-унітаз ТОТО

Поради щодо вибору

В першу чергу визначитеся з розміщенням унітазу, вибравши або підлогову, або підвісну модель. Враховуйте особливості підведення води до бачка пристрою, а також розміри вашої ванної.

Розглянувши продукцію різних виробників і ознайомившись з відгуками людей, які вже встановили унітаз без обідка у себе вдома, визначитеся з моделлю сантехніки. При цьому враховуйте обробку своєю ванною і колір інших сантехнічних приладів.

На закінчення дізнайтеся про наявність додаткових функцій у обраного унітазу. При бажанні ви можете підібрати виріб з мікроліфтом (сидіння такого унітазу буде опускатися плавно) або з кришкою-біде (така модель забезпечить додаткову гігієну після використання).

поради щодо вибору безободкового унітазувибір моделі безободкового унітазубезободковий унітаз в комплекті з біде

установка

Особливості установки конкретного унітазу типу rimless будуть визначатися параметрами моделі. Комунікації до такого унітазу можуть підводитися приховано або залишатися на увазі. При цьому важливо переконатися в герметичності з'єднань і шлангів, щоб запобігти можливому витоку води.

установка навісного рімлесс-унітазусхема монтажу безободкового підвісного унітазу

Відгуки

Покупці рімлесс-унітазів, як правило, залишаються задоволені такою сантехнікою. Вони підтверджують, що безободковие моделі крім привабливого вигляду володіють такими важливими перевагами, як легкість догляду і тривале підтримання чистоти. Практично всі відзначають, що за унітазом без обідка доглядати легше, а витрати на воду і на хімічні засоби для чищення унітазу значно скорочуються.

легкість догляду і експлуатації рімлесс-унітазів