Дизайн ванної кімнати з вікном - найкращі рішення

Вікно у ванній

Завжди корисно подивитися на речі свіжим поглядом, щоб нові ідеї і задумки могли принести позитивні зміни або доповнення в наше життя. Для цього ми вирішили розповісти про те, як продумати дизайн ванних кімнат з вікном, які переваги в таких кімнатах і як імітувати вікно, якщо його немає.

плюси

Говорячи про плюси наявності вікна у ванній, відразу можна сказати про практичні плюси:

 • Вентиляція - одне і найважливіших аспектів ванній кімнаті. Якщо у вас є вікно у ванній кімнаті, то провітрити кімнату буде набагато простіше, приємніше і швидше. Повітря з вулиці позбавить кімнату від зайвої вологи і збагатить простір киснем і свіжістю.
 • З ранку і до вечора ви можете насолоджуватися природним денним світлом, а влітку або навесні поєднати прийняття звичайної ванни з сонячної. У нічний час, якщо вимкнути світло і запалити свічки, можна, сидячи в гарячій воді, дивитися на зірки і місяць. До того ж наявність денного освітлення дозволяє економити електроенергію.
 • Для дизайнерів вікно у ванній кімнаті - велике натхнення. Його особливе оформлення може зробити ванну кімнату неповторно романтичною.
Переваги вікна у ваннійОформлення вікон у ваннійВікно у ванній

Розташування

Від розташування вікна може залежати те, як будуть виконуватися його головні практичні функції - освітлення та вентиляція. Щоб провітрювання було ефективним, необхідно, щоб вікно було розміщено не нижче 1,7 м. Такий стан буде корисно і для вашої стелі: завдяки постійному провітрювання цвілі не вдасться прижитися на ньому. Щоб конденсована волога не стікала в ванну кімнату, вікно повинно бути розміщено з виносом на вулицю приблизно на 10-15 см.

Розташування вікна у ванній

Не рекомендується розміщувати вікно занадто близько до ванни або душової кабіни, тому що в холодні і вітряні дні від вікна може тягнути холодом. Крім того, до вікна повинен бути легкий доступ. Якщо ви любите насолоджуватися видами з вікна, розташуйте його так, щоб вам було найбільш зручно, лежачи у ванній, дивитися на вулицю.

Дизайн ванної з вікномДизайн ванної кімнати з вікномДизайн ванної кімнати з вікном

вибір форми

Форма і вид вікна повинні відповідати загальному дизайну і стилю ванної кімнати, щоб воно вписувалася в загальну картину і не зіпсувало роботу дизайнера.

Кругле вікно у ванній

Вікно може бути:

 • квадратним;
 • прямокутним;
 • круглим;
 • овальним;
 • в формі арки.

Для любителів нестандартних рішень вікно може бути будь-який незвичної форми.

незвичної форми вікно

Прямокутне велике вікно від стелі до підлоги підходить для великих ванних кімнат в приватних будинках або для сучасних квартир великих розмірів.

Прямокутні вікна підходять для мінімалістського стилю.

Вікна округлої форми відмінно виглядають у ванній класичного стилю і в ванних невеликих розмірів, так як округлі плавні фірми створюють відчуття розширення простору і затишку. Вікно нестандартної форми може стати головною загадкової дизайнерської родзинкою і приносити радість господарям і їх гостям.

Вітражне скло в ванніймінімалістський стильВікно округлої форми

варіанти оформлення

Важливою задачею для дизайнера в ванній кімнаті з вікном є оформлення вікна. Вибір такого декору досить великий. Існує кілька основних варіантів.

Як зробити, щоб вікно не виглядало «голим»:

 • оформити фіранками;
 • повісити жалюзі;
 • використовувати рулонні штори і римські.
Оформлення вікна жалюзіШтори у ваннійРоллштори у ванній

Якщо стиль вашої ванної дозволяє зробити вікна з віконницями, то це може стати відмінним рішенням.

Для тих любить загадкові і казкові відчуття можна використовувати барвисту мозаїку і витражную декорацію.

Римські і рулонні штори дуже зручні у використанні і приємні своїм простим стилем. Жалюзі допомагають регулювати освітлення, а кольорові жалюзі можуть привнести особливу атмосферу і доповнити загальну колірну гамму в ванній кімнаті.

Фіранки з текстилю можуть створити затишок, відчуття легкості і безтурботності. Однак наявність фіранок вимагає частого провітрювання і догляду.

стилі інтер'єру

Якщо вікно відповідної форми, кольору і правильно розташоване, то воно стане прекрасним і практичним аспектом для ванної будь-якого стилю:

 • Класичну ванну прикрасять округлі вікна з фіранками або римськими, рулонними шторами.
 • Для стилю «мінімалізм» хороші вікна прямокутних форм з жалюзі або креативні незвичні форми.Для мінімалізму так само підійдуть рулонні, римські штори.
 • Якщо вам подобаються ванни в східному стилі, то мозаїка і вітражні вікна як не можна краще впишуться в загальний інтер'єр.
 • У ванні кімнати в простому європейському стилі відмінно впишуться прямокутні вікна з рулонними шторами.
 • Для ванн з дерев'яними меблями і деталями підійдуть вікна-ставні
Ванна з великим вікномВанна з вікномванна в східному стиліУ стилі провансвіконниці в інтер'єрі ванноїКрасива ванна з вікном

У хрущовці

Сучасні дизайнери пропонують кілька розумних і практичних рішень. Роз'єм вікна можна збільшити і зробити його вітражним або з мозаїкою. Якщо у ванній присутні дерев'яні елементи, то можна зробити оформлення у вигляді віконниць. Так ви зможете спілкуватися з тими, хто знаходиться на кухні.

Вітражне вікно у ванній

Підсвічування привносить користь і створює загадкову атмосферу. Можна продумати оснащення віконця різнокольоровим світлом.

Якщо ви любите квіти, простим і милим рішенням стане організувати підвіконня для рослин, які люблять вологу. Так як ванни в хрущовках невеликі, можна реконструювати вікно в невелику нішу для зберігання речей.

Прикраса ванної кімнати квітамиДизайн ванної кімнати з вікномДизайн ванної кімнати з вікном і квітамиДизайн ванної кімнати з вікномДизайн ванної кімнати з вікномДизайн ванної кімнати з вікном

імітація вікна

Якщо у вашій ванній кімнаті немає вікна чи ні можливості для реконструкції, то ви можете застосувати рішення, яке називається "імітація вікна". Найчастіше таке вікно виглядає, як малюнок в рамі з підсвічуванням. Таку декорацію ви можете придбати в спеціальному магазині, а так само зробити своїми руками.

Скло можна оформити будь-яким малюнком і пейзажем, а правильно підібрана підсвічування може створити реальне відчуття, що з вікна дійсно ллється денний або вечірній світло.

імітація вікна