Пластикові двері для ванної: недорого і надовго

Серед усіх матеріалів, використовуваних для дверних полотен в санвузлах, мабуть, оптимальним є ПВХ. Двері для ванної з пластику, крім інших чудових якостей, ще і радують ціною. Звичайно, і вони не позбавлені недоліків, проте в якості бюджетного рішення кращого варіанту не знайти.

Які експлуатаційні характеристики цих дверей, в яких випадках випускаються вироби, і як підібрати з них підходяще - розповість нижченаведена стаття. пластикові двері для ванної

Особливості матеріалу ПВХ

До матеріалів, що експлуатуються в умовах підвищеної вологості, пред'являються підвищені вимоги по стійкості до водопоглинання і бактеріальним впливів. За цими показниками двері для ванної та туалету пластикові - практично чемпіони.

Якщо рештою матеріалів, за винятком, мабуть, скла, необхідна додаткова обробка - як для водоотталкивания, так і антисептична, то ПВХ сам по собі має такі властивості, які захищають його від шкідливих впливів.

Основні його конкурентні переваги:

 • Важко запалюється і володіє здатністю самогашенія
 • Тримає форму у вологому середовищі і при підвищеній температурі
 • Відносно легкий
 • Має стійкість до більшості хімічних реагентів - як органічних, так і мінеральних
 • Не потребує спеціального догляду
 • Дає досить широкий вибір кольорів і фактур поверхні

Один з небагатьох недоліків, яким страждають двері пластикові для ванної - це низька пружність, яка може призвести до деформацій полотна при підвищених силових навантаженнях.

Для запобігання подібних випадків різні виробники роблять підсилювальні армирующие вкладки, або монтують дверні полотна на металевий (алюмінієвий) профіль.

При покупці слід вибирати саме такі моделі, хоча коштують вони трохи дорожче.

Подібно іншим матеріалам, двері для ванної ПВХ можуть випускатися різної конструкції:

 • Зсувні
 • Розсувні
 • Орні (одно- і двостулкові)
 • Складено (гармошка)

Полотно пластикових дверей може бути:

 • Суцільним
 • Фільончастим
 • Комбінованим з декількох матеріалів

Крім суцільних варіантів, найчастіше ПВХ поєднують зі склом і металом. При цьому скло може вставлятися як безпосередньо в масив пластика, так і закріплюватися в металевих напрямних.

двері пвх для ванної

Характеристики різних конструкцій дверей

 • Орні двері ПВХ для ванної - найпоширеніший варіант. Їх привабливість в тому, що вони не вимагають ніяких переробок дверного отвору, Вам не доведеться турбуватися про розмір двері у ванну.
  Так як випускаються в тих же типорозмірах, які передбачені для санвузлів будівельними нормами. Відповідно, заміна старих дверей пройде з найменшими втратами.

Важлива інформація!

За матеріалом двері для ванної та туалету ПВХ та міжкімнатні не відрізняються, тому теоретично в санвузол за експлуатаційними якостями підійдуть і ті, й інші.

Однак в типових квартирах дверні прорізи житлових кімнат і сантехузлов по ширині трохи відрізняються.

Тому, щоб не виробляти зайвих робіт по краху стін, перед походом за дверима необхідно зробити вимір ширини встановленої двері (у разі її заміни), або - дверного отвору.

 • Складні двері пластикові в ванну займають порівняно мало місця у відкритому положенні, при цьому основна їх перевага - можливість набрати за рахунок різної кількості панелей двері будь-якої потрібної ширини
 • Розсувні і зсувні двері у ванну пластикові мають приблизно однакову конструкцію, однак відрізняються кількістю стулок: у першому випадку їх дві, розсуваються в обидві сторони, у другому - одна.
  Вибір розсувних дверей для ванної визначається, в основному, наявністю вільного простору по сторонах дверного отвору
двері пластикова у ванну двері для ванної пвх

За формою полотна двері пластикова у ванну може бути плоскою або округленій (як правило, в зсувних і розсувних варіантах). Вироби з ПВХ часто звинувачують у бідності колірної гами. Звичайно, вишукування тут дещо обмежені, але деяку різноманітність все ж спостерігається.

У більшості випадків пластикові двері, особливо орні, мають білий колір. Однак досить поширені і різні варіанти забарвлення під дерево, та й кольорові полотна - не така вже рідкість. Додатково слід зазначити, що поверхня ПВХ може бути гладкою, або мати фактуру.

Ці якості дозволяють підібрати двері ванної в тому ж стилі, в якому виконані інші двері в квартирі, особливо - розташовані в межах прямої спільної видимості. Таке дизайнерське рішення дасть можливість зберегти естетичну цілісність інтер'єру всього житла.

Для ванної краще вибирати двері з бридкою фактурою, оскільки вона менше збирає бруд, і, відповідно, при необхідності відмити її набагато легше.

Як і в багатьох інших випадках, ПВХ відмінно зарекомендував себе при виготовленні різних виробів для санвузлів. У їх число входить і двері у ванну пластикова. Якщо не мати упереджень проти цього матеріалу, а також - особливих статусних запитів, то цей варіант двері для ванної та туалету обійдеться дешевше будь-якого іншого, а безвідмовно прослужить - довше багатьох дорогих і престижних.