Компактні пральні машини

Компактна пральна машина

Більшість квартир житлового фонду нашої країни знаходяться в будинках старої, радянської споруди. Всіх їх об'єднують деякі особливості планування, серед яких особливе невдоволення мешканців викликають тісні кухні і маленькі санвузли. В умовах дефіциту вільного місця доводиться дуже ретельно вибирати меблі і побутову техніку: важлива не тільки її функціональність, а й габарити.

Компактна пральна машина під раковиною

Поява компактних пральних машин стало для багатьох з нас справжнім порятунком, адже тепер з'явилася можливість втиснути цей прилад навіть в найменшу квартирку. Сьогодні всі великі виробники побутової техніки випускають лінійки компактних пральних машин. Про плюси і мінуси подібних пристроїв, а також про їх різновидах ми детально розповімо в сьогоднішній статті.

Компактна пральна машина Компактна пральна машина з вертикальним завантаженням

плюси

До переваг компактних пральних машин можна віднести:

 • Невеликі розміри - це головна перевага даного типу пральних машин, яке найчастіше і є визначальним фактором вибору, для покупців, жорстко обмежених площею приміщення.
 • Функціональність - сучасні компактні моделі володіють тим же набором функцій, що і повноцінні пральні машини. Тому не потрібно боятися, що купуючи подібний пристрій, ви втрачаєте якісь можливості.
 • Економічність - компактні пральки споживають менше води і електроенергії, хоча на якості прання це ніяк не позначається.
 • Обсяг бака - важливий параметр для багатьох користувачів, особливо для великих сімей. Незважаючи на скромні габарити, компактні пральки оснащені стандартними баками. Можна навіть знайти моделі з максимальним завантаженням до 8 кг.
Компактна пральна машина

мінуси

Недоліків у компактних пральних машин значно менше, ніж переваг. Фахівці називають два основних недоліку:

 • Ціна - той, хто хоче заощадити, купуючи компактну модель, найімовірніше, буде розчарований. Вартість такої пральки і аналогічної за характеристиками повногабаритного машинки буде приблизно однакова.
 • Обмежений вибір - на жаль, не всі виробники побутової техніки займаються випуском компактних моделей. Знайти такий агрегат, вироблений популярною компанією, не важко, а ось компактні пральки від маловідомого бренду - це, скоріше, рідкість.
Компактна пральна машина Компактна пральна машина

Тип завантаження

На ринку техніки для дому представлені пральні машини двох типів завантаження - фронтального і вертикального. Цей параметр часто є визначальним при виборі пральки, тому нижче ми докладніше розповімо вам про компактних приладах з різною завантаженням.

фронтальна завантаження

Модель

Габарити, см

Максимальне завантаження, кг

Швидкість віджиму, об / хв

Особливості

Середня ціна, руб.

Indesit WISL 103

60x40x85

до 4.5

1000

- можливість вбудовування;

- таймер відстрочки початку прання

16000

LG F1096WDS5

60x44x85

до 6.5

1000

- 13 програм прання;

- гіпоалергенна

28000

Samsung WW60H2210EW

60x45x85

до 6

1200

- керамічний нагрівач;

- запам'ятовування останніх налаштувань

24500

Bosch Maxx 5 VarioPerfect

60x40x85

до 5

1000

- стабілізатор напруги;

- захист від дітей

28000

Candy Aquamatic AQ 1D 835

51x46x70

до 3.5

800

- 16 програм прання;

- можливість установки під раковину

18000

Пральна машина з фронтальним завантаженням користуються найбільшою популярністю у покупців, так як вважається, що вони більш зручні і функціональні, хоча і вимагають трохи більше місця для установки. Розглянемо найбільш цікаві варіанти компактних пральних машин з фронтальним типом завантаження.

Компактна пральна машина з фронтальним завантаженням

вертикальне завантаження

Пральні машини з вертикальним завантаженням - це вибір тих, для кого важливо раціонально використовувати кожен сантиметр вільного простору в будинку. Вони займають менше місця, ніж фронтальні машинки, а компактні моделі і зовсім можна встановити навіть в найвужчий простінок. Пропонуємо вашій увазі найбільш популярні моделі компактних пральних машин з вертикальним типом завантаження.

Модель

Габарити, см

Максимальне завантаження, кг

Швидкість віджиму, об / хв

Особливості

Середня ціна, руб

Whirlpool AWE 7515/1

40x60x90

до 5.5

1000

- 18 програм прання;

- контроль піноутворення

26000

Candy EVOT 10071D / 1-07

40х63х88

до 7

1000

- контроль балансування;

- захист від переливу

24000

Indesit ITW A 5851 W

40х60х85

до 5

800

- наявність коліщаток;

- захист від дітей

21000

Zanussi ZWY 51004 WA

40x60x85

до 5.5

1000

- прання вовни;

- вибір температури прання

23000

Candy EVOT 10071 D

40x60x85

до 7

1000

- 18 програм прання;

- таймер відстрочки початку прання

23500

Бак у вузькій пральній машині з вертикальним завантаженням Компактна пральна машина з вертикальним завантаженням

Розмір

У низці компактних пральних машин можна виділити два різновиди цих пристроїв: вузькі і супервузькі. Про те, що вони собою являють, і чим різняться між собою, докладніше читайте нижче.

вузькі

Вузькими називають пральні машини глибиною не більше 45 см. Глибина більшості таких моделей становить від 40 до 45 см. Зазвичай до класу вузьких відносять тільки пральні машини з фронтальним типом завантаження, так як вертикальні моделі і без того мають глибину значно менше стандартної.

Мінімальна глибина вузької пральки становить близько 30 см. Як правило, такі машинки вміщують в себе не дуже багато білизни - приблизно від 3.5 до 4.5 кг. Незважаючи на невеликі розміри і дуже обмежений розмір бака, стоять вузькі пральні машини не дешевше звичайних.

Серед найбільш популярних у користувачів моделей вузьких пристроїв можна назвати наступні:

 • Vestel WM 640 T - глибина 40 см, ціна 8000 руб .;
 • Bosch Maxx 5 Speed ​​Edition WLX 20163 OE - глибина 40 см, ціна 13000 руб .;
 • BEKO WKL 15105 - глибина 45 см, ціна 8000 руб .;
 • LG F1056MD - глибина 44 см, ціна 12000 руб.
Вузька пральна машина автомат

супервузькі

Супервузькі називають пральні машини стандартної ширини (як це не дивно) і висоти, але дуже невеликої глибини. Звичайна глибина супервузьких стиралок становить від 30 до 35 см. Так як вони мають стандартну висоту, то не підходять для установки під раковину.

Незважаючи на значно меншу глибину, максимальне завантаження барабана таких пристроїв приблизно така ж, що і у вузьких моделей. Супервузькі пральки економічні по відношенню до витрат води та електроенергії. Що стосується розцінок, то вони аналогічні вартості вузьких пральних машин. Серед моделей супервузьких стиралок варто згадати такі:

 • Candy Holiday 104 F - глибина 34 см, ціна 11000 руб .;
 • Indesit WIUN 81 - глибина 33 см, ціна 10000 руб .;
 • «Атлант 35M81» - Глибина 33 см, ціна 14000 руб .;
 • Hotpoint-Ariston ARUSL 105 - глибина 33 см, ціна 16000 руб.
Супервузькі пральна машина

під раковину

Компактні пральні машини найкраще підходять для установки під раковину. Таке рішення дозволяє найбільш оптимальним чином розташувати сантехніку та меблі у ванній кімнаті, не захаращуючи і без того зазвичай тісний кухню зайвими побутовими приладами.

Пральна машина під раковиною

Для того щоб пралка вільно помістилася під умивальник, при цьому не заважаючи нормальному сливу води і забезпечуючи вільний підхід до раковини, вона повинна відповідати ряду вимог:

 • висота не більше 70 см;
 • ширина не більше 50 см;
 • глибина не більше 50 см;
 • фронтальний тип завантаження.

Крім того, краї раковини повинні видаватися над пральною машиною, захищаючи пристрій від бризок води.

Компактна машина автомат під раковину Компактна машина автомат під раковину

Не кожна раковина підійде під пральну машину. Про те, яка раковина підходить під пральну машину, читайте в іншій статті.

Вбудовувані

Вбудована техніка стала звичним атрибутом сучасного життя, дозволяючи по-новому організувати простір в квартирі. Це неймовірно красиве і зручне рішення. Незважаючи на те що вона коштує дорожче звичайних побутових приладів, покупці готові переплачувати за ергономічність і красивий зовнішній вигляд.

Компактні пральні машини часто купуються з метою вбудувати їх в кухонну зону або під стільницю в ванну кімнату. Для цього машинка повинна бути невеликої висоти і глибини і, звичайно ж, мати можливість фронтального завантаження.

Пральна машина автомат

Часто передню панель пральки ховають за дверцятами, таким чином, маскуючи прилад під шафу або тумбу.

Пральна машина автомат Пральна машина автомат Пральна машина автомат

З сушкою

Як знайти в квартирі місце для сушіння білизни? З цією проблемою міські жителі стикаються досить часто. Варіантів рішення тут небагато: розвішувати білизну на лоджії, розтягнути білизняні мотузки на ванній або придбати переносну сушилку. Тим, хто необмежений в грошових коштах, можна порекомендувати більш сучасне рішення - пральна машина з функцією сушки білизни.

Крім очевидних плюсів, таких як економія часу і місця, такий варіант має і суттєвий недолік - це висока вартість.

Ціни на компактні моделі з сушкою починаються від 50000 руб

Пральна машина з сушкою Пральна машина з сушкою Пральна машина з сушкою

Найменша пральна машина-автомат

Серед компактних пральних машин є справжні «дюймовочки», Які можуть похвалитися найменшими габаритами. У каталогах побутової техніки нам вдалося знайти машинку, яка відрізняється більш компактними розмірами, її установка можлива навіть на стіні. Детальніше про це читайте в статті про настінну пральну машинку.

Власне, таких моделей представлено навіть дві - Daewoo Electronics DWD-CV701 PC і Daewoo Electronics DWD-CV701JC. Більшість параметрів у них збігається: габарити - 55x29x60 см, вага - 17 кг, максимальне завантаження - 3 кг, швидкість віджиму - до 700 об / хв, 6 програм прання.

Пральна машина Daewoo Electronics DWD-CV701 PC Пральна машина Daewoo Electronics DWD-CV701JC

огляд брендів

Пропонуємо вам познайомитися з найбільш відомими брендами, які займаються виробництвом компактних пральних машин-автоматів.

 • Indesit - італійська компанія, заснована в кінці позаминулого століття; спочатку випускала газо- і електронагрівачі, а потім перемкнулася на велику техніку для будинку. Найпопулярніші компактні моделі пральних машин від даного виробника: IWUB 4085, IWSB 5085, IWUC 4105.
 • LG - група компаній з Південної Кореї, історія якої починається в середині 20 століття. Перша продукція, випущена цією корпорацією, - косметика, побутова хімія та вироби з пластмас. Серед великої різноманітності компактних пральних машин від LG слід звернути уваги на моделі F-1089ND, F-1096SD3, F-80C3LD.
 • Bosch - концерн, заснований в Німеччині в 80-х роках позаминулого століття. Почавши з виготовлення електротехнічних товарів, компанія поступово перетворилася на великого виробника будівельної техніки та електроніки. Кращі представники класу компактних пральних машин від даної фірми - це WLG 20060, WLG 20260, WLG 24260.
 • Candy - ще одна досить стара компанія родом з Італії (вона була заснована більше 60 років тому). Спочатку фірма спеціалізувалася на ремонті і виготовленні механічних пристроїв, а потім налагодила випуск кухонної техніки. Серед найбільш вдалих компактних моделей від цього виробника можна назвати: GC4 тисяча сімдесят дві D, GC4 1051 D, GC4 +1061 D.
 • BEKO - турецька виробник, існуючий на ринку побутової техніки з 1967 року. У 90-х роках компанія відкрила провадження і в нашій країні - завод розташувався в місті Киржач. Ось моделі компактних пральних машин, які користуються найбільшою популярністю у російського покупця: WKB 61001 Y, WKB 50801 M, WKB 51031 PTMA.

У представленому відео можна детальніше ознайомитися з характеристиками компактної пральної машини фірми Candy.