Розміри і габарити пральних машин

Стандартні розміри пральних машин

Перед тим як вирушати в магазин за пральною машинкою, потрібно визначити, якими параметрами вона повинна володіти - адже ви купуєте собі вірну помічницю на кілька років. З огляду на всі важливі чинники, ви позбавляєте себе від подальших незручностей, викликаних невдалим вибором техніки.

Розміри пральних машин

Один з ключових параметрів, на які потрібно орієнтуватися - це габарити пральної машини. Зазвичай ми вибираємо розмір пралки виходячи з особливостей приміщення, в якому вона буде встановлена. Чим менше вільного місця в нашому розпорядженні, тим більше ми обмежені у виборі.

У сьогоднішній статті ми розповімо вам про прийнятих стандартах щодо габаритів пральних машин. Сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною, і допоможе зробити правильний вибір.

Габарити пральних машин

Для чого потрібно знати розміри?

Знання передбачуваних розмірів пральної машинки необхідно для того, щоб життя в будинку була комфортною. Громіздка пральна машина в маленькій ванній або в тісній кухні «з'їдає» зайвий простір, яке можна було б з користю використати під інші потреби. Крім того, вона служить постійним перешкодою і ускладнює прохід.

Пральна машина, компактних розмірівПральна машина, компактних розмірівПральна машина, компактних розмірів

Вибираючи місце для пральної машинки, потрібно подбати про те, щоб між приладом і стінами (іншими меблями або технікою) залишалася хоча б пара вільних сантиметрів - це потрібно для того, щоб машинка не билася об тверді поверхні при віджиманні.

Розміри по стандартам

Для різних типів пральних машин існують свої стандарти розмірів. Про те, які габарити є найбільш популярними для пральних машин з вертикальним і фронтальним завантаженням, читайте нижче.

Для машинок з вертикальним завантаженням

Вертикальні моделі пральних машин вважаються більш компактними, а тому їх найчастіше вибирають власники невеликих житлових приміщень.

  • Глибина агрегатів з вертикальним типом завантаження однакова у більшості моделей. Вона становить 40-45 см. Відсутність відкривається вперед дверцята дозволяє встановлювати подібні пристрої навіть в самих вузьких приміщеннях.
  • Ширина вертикальних пральних машин дуже невелика, як правило, вона дорівнює 60 см. Такі пральні машини називають «вузькими», так як вони вільно поміщаються в найменші ніші.
  • Висота таких пристроїв зазвичай стандартна і складає 85 см. Так як люк завантаження білизни знаходиться зверху, вертикальні моделі не призначені для установки під раковину або стільницю, що часто змушує зробити вибір на користь пральки з фронтальним завантаженням.
Пральні машини з вертикальним типом завантаження

Пральні машини з вертикальним типом завантаження

Габарити пральної машини з вертикальним типом завантаження

Пральні машини з вертикальним типом завантаження

Для пральних машин з фронтальним завантаженням

Пральні машини з фронтальним типом завантаження мають великою різноманітністю розмірів.

  • Глибина вважається одним з ключових показників, так як від неї безпосередньо залежить місткість бака пралки. У продажу можна знайти моделі глибиною від 30 до 60 см і більше, але стандартним є розмір близько 50 см. Більш глибокі прилади, як правило, оснащені функцією сушки білизни, для якої необхідний великий обсяг барабана.
  • Ширина фронтальних пральних машин зазвичай становить від 60 до 85 см. Найбільшою популярністю у покупців користуються максимально вузькі моделі, які, проте, мають гарну місткістю.
  • Висота пральної машини - це параметр, який, за рідкісними винятками, залишається незмінним. Стандартна висота пралки - 85 см, але зустрічаються і більш низькі моделі, призначені для установки під раковину.
Пральна машина з фронтальним типом завантаження

Пральна машина з фронтальним типом завантаження

Пральна машина з фронтальним типом завантаження

Пральна машина з фронтальним типом завантаження

Які розміри більш рідкісні?

Рідкісними вважаються розміри пральних машин значно більше або менше стандартних. Наприклад, машинка вище, ніж звичні 85 см - дуже рідкісний екземпляр, так само як і зовсім «дрібний» агрегат, глибиною менше 30 см. Як правило, машинки нестандартних розмірів - це застарілі моделі, давно зняті з виробництва. Але це також можуть бути агрегати, випущені будь-якої маловідомою фірмою або просто прилади, які застосовуються в спеціальних сферах (наприклад, на виробництві).

Розміри пральних машин

У продажу є і настінні пральні машини. Це маленька стіралочка з габаритами - 55x29x60 см.

Поради щодо вибору розміру

  • Вибирайте таку модель, яка добре (і з запасом) впишеться у відведений для неї місце. Крім того, переконайся в тому, що для доставки агрегату до місця підключення не доведеться демонтувати міжкімнатні двері (так як вони часто бувають вже, ніж 60 см).
  • Визначаючись з типом завантаження нової пральної машини, переконайся в тому, що дверцята завантажувального люка буде вільно відкриватися вгору або вперед, не зустрічаючи перешкод у вигляді іншої техніки і меблів.
  • Розраховуючи відповідні розміри, не забудьте також передбачити розташування каналізаційних і водопровідних труб: якщо вони знаходяться безпосередньо за пральною машиною, то її буде неможливо присунути впритул до стіни.