Встановлення лічильників води

Пішли ті часи, коли облік витрат води вівся за статистичними усередненими показниками, виходячи з кількості проживаючих (точніше, прописаних за вказаною адресою). Сьогодні ці показники явно завищені, тому оплачувати такі квитанції багатьом набридає рано чи пізно. Адже якщо врахувати більш вагомий період, скажімо, рік або кілька років, то переплата виходить дуже значною, притому що реальні обсяги використаної води значно менше. Як вийти з цієї ситуації, довести, що витрата води зовсім інший? Для цього існують спеціальні прилади обліку витрати води, звані в народі лічильниками.

Звичайно, ця процедура не є безкоштовною, адже доведеться викласти кошти за самі пристрої, а також за їх установку. Однак є один спосіб заощадити - встановити лічильники самостійно. Це дозволить проводити оплату за воду, згідно точним показниками приладів. А ці обсяги часто набагато менше заявлених в статистиці.

Тому розберемося, як зробити установку правильно.

Безумовно, пріоритет в установці лічильників витрати холодної та гарячої води повинні мати фахівці, однак і самостійна установка дозволена, потрібно лише візування відповідною організацією.

Перекриваємо стояк

рукоятки перекриття води

Отже, починати потрібно, природно, з перекривання стояка. Як не дивно, але саме про це етапі дуже часто забувають багато, отримуючи потім проблеми у вигляді потопів і проблем з сусідами. Слід відшукати необхідний кран, найчастіше він має червоного кольору ручку. Знаходиться біля батарей або під раковиною. Його слід повернути, щоб припинити подачу води. Це дозволить далі здійснювати всі необхідні заходи.

Вивчаємо паспорт обладнання

лічильник гарячої та холодної води варіант лічильника ustanovka-schetchikov-vody-06

Потім слід ознайомитися з інструкцією лічильника. Справа в тому, що певні види пристроїв мають індивідуальними характеристиками. Зокрема, не всі можуть підходити для роботи в гарячій воді, а інші не можна встановлювати на труби, де високий тиск та інше. Тому важливо вивчити всю інформацію, щоб точно розуміти, чи підходить лічильник, і чи можна його використовувати в конкретних умовах. Звичайно, ці заходи краще проводити до покупки устаткування, щоб потім не возитися з його поверненням і вибором нового.

Установка

Необхідно знайти хороше місце, в якому можна мати доступ до вентиля головного стояка, через який надходить вода в будинок. Потім його перекрити і розібрати.

Щоб пристрій служило довше, слід встановити сітчасті фільтри. Адже дуже частою в тій воді, що поставляється в будинок, можуть траплятися ті ж невеликі шматки металу, які, безсумнівно, зроблять негативний вплив на роботу лічильника та інших пристроїв, встановлених після нього.

процес підключення лічильника гарячої води встановлений

Потім можна приступати безпосередньо до установки. Важливо пам'ятати, де знаходиться гаряча, а де холодна вода, включаючи вихідну і вхідний отвір. Підключення здійснюється за допомогою розвідного ключа. Завдяки сьогоднішнім технологіям (пластикові труби), установка буде нескладною.

Узгодження

Звичайно, якщо лічильник витрати води встановлений - основний захід завершено. Але це ще не все. Потрібно узгодження його установки з відповідною організацією, яка повинна буде поставити пломби, на підтвердження незалежності обліку води. Таким чином, потрібно отримати дозвіл на оплату за витрату води за показаннями лічильника.

Для цього потрібно запросити представника ЖЕКу або водоканалу, який повинен самостійно перевірити наявність і правильність установки лічильників, опечатати їх. Останнє необхідно, щоб уникнути впливу власника приміщення на показання лічильника.

Є певний ризик того, що можуть з'явитися питання щодо моделі і фірми лічильника, тому для перестраховки рекомендується ще до вибору лічильника дізнатися у компанії, яким вони повинні бути. Це буде своєчасною турботою, щоб уникнути подальших складнощів.

Підсумки

Таким чином, як бачимо, в установці лічильників витрати води немає нічого дуже складного. Важливо тільки дотримати всі етапи, тоді вони будуть затверджені представником контролюючої організації.