Чим відрізняється бойлер від водонагрівача?

Водонагрівач у ванній кімнаті

Водонагрівач - пристрій для нагріву води в системі водопостачання квартири або приватного будинку. За принципом дії всі водонагрівачі можна розділити на накопичувальні і проточні. Бойлер є накопичувальним водонагрівачем.

Класифікація електричних водонагрівачів

Різниця між проточним і накопичувальним водонагрівачем

 1. По-перше, розміри приладів. Проточний водонагрівач мало важить і, на відміну від накопичувального, практично не займає місця. Бойлери бувають різного об'єму - від скромних 10-літрових до значних 200 літрових.
 2. По-друге, споживана потужність. Тут безперечна перевага на боці бойлера. Середня потужність побутового проточного водонагрівача - близько 8 кВт, у бойлера -2-3,5 кВт. У житло зі старою проводкою і невеликий виділеної потужністю проточний водонагрівач поставити не вдасться.
 3. Ще одна значуща для вибору деталь. Проточнікі вимогливі до сили натиску води в системі, що обмежує можливість їх використання на верхніх поверхах багатоповерхівок, наприклад. Бойлерів сила напору байдужа.
 4. Ну і нарешті, відмінності установкі.Большінство моделей побутових проточних водонагрівачів можна встановити самостійно (зрозуміло, це не відноситься до газових проточних водонагрівачів та водонагрівачів, що встановлюються в стояк). Установка бойлера, як правило, вимагають участі фахівців.
проточний водонагрівачнакопичувальний водонагрівач

Особливості проточних водонагрівачів

 • Щодо скромні розміри проточного водонагрівача обумовлені принципом його роботи. Холодна вода проходить через вузьку трубку з вбудованим теплообмінником і на виході має температуру від 45 до 60 градусів. Теплообмінники можуть працювати по різному принципом. Також на ринку представлені водонагрівачі проточного типу, що працюють на газу - так звані «колонки».
 • Проточнікі розрізняються за способом монтажу. Малі напірні нагрівачі встановлюються в стояк і можуть забезпечити потреби всієї квартири, наприклад. Безнапірні проточні водонагрівачі легко монтується і можуть використовуватися лише для однієї точки застосування. Як правило, ці прилади забезпечуються власною душовою головкою.
 • Регулювання температурного режиму в проточному водонагрівачі можлива без включення подачі холодної води, досить лише відрегулювати потужність і натиск води. Більш досконалі моделі з електронним управлінням здатні тримати задану температуру на виході незалежно від сили натиску і температури вхідної води.
Проточний водонагрівач невеликих розмірівПроточний водонагрівач з лійкою для душа

Види бойлерів і їх особливості

Бойлери мають ряд відмінностей, за якими їх можна відрізнити від проточного водонагрівача.

 • Накопичувальні водонагрівачі мають резервуар для води, де і відбувається нагрів.
 • Нагрівач, як правило, мають у своєму розпорядженні прямо в баку з водою або під ним.
 • Принципи роботи теплообмінника можуть бути різними - нагрівальний ТЕН, теплоносій з циркулюючої в ній гарячою водою або парою, газовий пальник. Є моделі, що поєднують в собі різні типи нагрівачів.
Пристрій накопичувального водонагрівача

Для запобігання втрати тепла, ємність з водою зовні має теплоізоляцію. Бойлери оснащені термодатчиками і пультом управління.

терморегулятор бойлера

Існує два типи накопичувальних водонагрівачів:

 • напірні (закриті);
 • безнапірні (відкриті).
Безнапірний накопичувальний водонагрівачНапірний накопичувальний водонагрівач

Закриті можуть використовуватися в системах, що мають на увазі кілька водозабірних точок. Резервуар накопичувача в таких бойлерах виготовлений з металу і має захист від пошкодження ємності при підвищеному тиску всередині бака. Захист забезпечують спеціальні клапани, розширювальні баки, редуктори тиску, термосмесітелі і манометри.

Як влаштований напірний накопичувальний водонагрівач

Безнапірні накопичувальні нагрівачі розраховані тільки на одну водорозбірні точку. Цей тип нагрівачів вимагає обов'язкового застосування спеціального змішувача (як правило, не входить в комплект). Цей змішувач припиняє доступ води в бойлер при перевищенні допустимого тиску. Це дозволяє виробникам заощаджувати на матеріалі для накопичувача, найчастіше ці резервуари виготовляються з пластика.

Схема роботи безнапірного накопичувального водонагрівача

Безнапірний бойлер, незважаючи на назву, не передбачає використання під час відсутності постійної подачі холодної води. Принцип його пристрою не дозволить нагрітої воді вийти, якщо ВАК не одночасно наповнюватися. Гаряча вода не змішується з холодною за рахунок природної конвекції - вхід холодної води і теплообмінник розташовані внизу бака, а підігріта вода піднімається нагору, де і розташована трубка для її виходу.

Електричний накопичувальний водонагрівач

Щоб зробити правильний вибір на користь того чи іншого водонагрівача, пропонуємо до перегляду наступного відеоролик, який розповість, які є водонагрівачі і на що потрібно звернути увагу при покупці.