Як встановити унітаз з косим випуском

Завершуючи ремонт в туалеті, виникає необхідність установки унітазу. Якщо ремонт виконувався своїми руками, то і цю процедуру можна зробити самостійно. Адже особливих навичок не потрібно, хоча ознайомитися з рекомендаціями, подивитися відео інструкцію варто. Це дозволить отримати більш якісний і надійний результат.

unitaz-kosoy-vipusk_2

Види унітазів

І для початку варто розібратися, які існують види унітазів. Сучасні вироби випускаються у вигляді підвісних конструкцій. З перевіреної обойми можна виділити моделі з прямим і косим випуском. Про підключення останніх і піде мова.

unitaz-kosoy-vipusk_6

Умови для монтажу

Спочатку слід зазначити, що з'єднання унітазу з каналізацією можливо кількома способами, за допомогою:

 • фанових труб,
 • пластикових відводів,
 • манжетов.

Фанові труби дають у підсумку цілісний вигляд сантехніки. Але такі труби не можна підрізати або змінити їх форму. А це накладає певні обмеження на їх застосування.

unitaz-kosoy-vipusk_3

Що стосується гофрованих манжетов, то їх дуже зручно згинати, розтягувати. Ексцентрикові ж пристрою можна обертати щодо їх осі. Це дуже зручно, якщо є порушення співвісності деталей, що з'єднуються.

unitaz-kosoy-vipusk_4

Тому гофрована манжета відмінно підходить для підключення унітазу у важкодоступних місцях або ж якщо каналізація має відмінні прийомні розтруби.

unitaz-kosoy-vipusk_1

Установка без гофри

У цьому випадку установка унітазу виконується через патрубок, званий також фанової трубою. У нашому випадку присутній косою випуск, тому установка буде виконуватися в підлогу. Якщо є невідповідність випуску каналізації і унітазу, останній доведеться поміняти на інший вид або ж використовувати вигнуті труби-перехідники.

Установка з гофрой

Установка виконується так:

 1. Спочатку гофра вставляється в трубу каналізації. З'єднання в обов'язковому порядку слід змастити силіконовим герметиком.
 2. Другий кінець гофри слід під'єднати до унітазу з косим випуском. На цьому етапі слід провести попереднє тестування. Для цього слід набрати води в ємність або ж у бачок і спробувати злити. У процесі необхідно стежити за герметичністю утвореного каналу, зокрема особливу увагу потрібно приділити місцям з'єднання.
 3. Після цього слід визначити місце, де буде встановлений унітаз, після чого можна зробити мітки для свердління отворів. Виріб доведеться відставити, щоб зробити отвори, вставити дюбеля.
 4. Тепер унітаз можна повернути на місце для закріплення. Якщо до цього гофра від'єднувалася, слід повторно підключити трубу і перевірити працездатність системи. Якщо немає протікання, виріб можна закріплювати.
 5. Далі необхідно перевірити стійкість конструкції. Не повинно бути гойдання. В іншому випадку доведеться його знімати і робити стяжку.
 6. Завершальний процес - герметизація стиків унітазу з плиткою (якщо, звичайно, саме вона присутня на підлозі).

unitaz-kosoy-vipusk_10

unitaz-kosoy-vipusk_8

Косий випуск

Унітаз з косим випуском можна встановити своїми руками, виконуючи такі умови:

 1. Канавки випуску слід змастити сумішшю сурику і оліфи.
 2. Смоляна пасмо намотується зверху так, щоб кінець залишався видно, адже його попадання всередину може викликати подальше засмічення каналу.
 3. Пасмо після намотування також слід змастити суриком.
 4. Після цього встановлюється унітаз, як було описано вище, а випускний відросток вставляється в трубу каналізації.

Косий випуск - не вирок

Не слід думати, що конструкція унітазу з косим випуском значно ускладнює процес монтажу. Процедуру можна виконати своїми руками, для цього не потрібні спеціальні знання чи вміння.

unitaz-kosoy-vipusk_7

Достатньо мати певний досвід роботи з сантехнічними чи іншими приладами, а також вміти користуватися перфоратором або ударним дрилем. А інше можна почерпнути в фото і відео.

unitaz-kosoy-vipusk_9

Якщо ж є сумніви щодо своїх можливостей, тоді, звичайно, краще звернутися до майстра. Але в будь-якому випадку результат повинен вийти відмінним.

unitaz-kosoy-vipusk_5