Дизайн ванної кімнати в хрущовці з пральною машиною - поради фахівців

Пральна машина в маленькій ванній кімнаті

Маленькі типові квартири, так звані хрущовки, зустрічаються досить часто. Побутові приміщення в них займають настільки малі площі, що часто доводиться відмовлятися від багатьох необхідних речей. Як же примудритися розмістити на кількох квадратних метрах необхідну побутову техніку і як грамотно продумати дизайн ванної в хрущовці з пральною машиною?

Встановлення пральної машинки під стільницю

збільшення площі

Перш за все, доведеться зайнятися грамотної переплануванням ванної кімнати, необхідно ретельно продумати, як раціонально розташувати всі необхідні елементи приміщення, враховуючи особливості розмірів кімнати і інтер'єру. Адже дизайн ванної в хрущовці не такий простий через невелику площу.

Оптимальним вирішенням проблеми в даній ситуації буде об'єднання ванної та туалету. Якщо є можливість, непогано задіяти і частину передпокої або коридору, адже два-три квадратних метри ніколи не будуть зайвими в сучасній ванній кімнаті.

Ще одна особливість старих планувань - невдале розташування комунікацій, в зв'язку з цим при переплануванні ванній, найчастіше доводиться повністю міняти розводку, заздалегідь ретельно продумавши розташування необхідної сантехніки. У дизайні маленької ванної кімнати краще вибирати мініатюрні і кутові моделі сантехніки.

суміщений санвузолВикористання міні сантехніки в маленькій ваннійМашинка вбудована в шафу

Душова кабіна або ванна

Останнім часом, роблячи ремонт у ванній кімнаті, ванну відразу ж замінюють душовою кабіною. Але ж багато хто навіть і не замислюються, що душова кабіна має не тільки плюси, а й мінуси. Втім, як і ванна. Перш ніж зважитися на заміну ванни душовою кабінкою, не завадило б добре зважити всі за і проти.

Ванна кімната з душовою кабіною

Головні плюси душових кабінок:

 • Компактність, що дуже актуально в маленьких приміщеннях. При установці душової кабіни звільняється деякий місце, якого так завжди не вистачає.
 • Функціональність, адже більшість моделей оснащені тими чи іншими додатковими функціями.
 • Економічність - приймаючи душ, ви економите свій дорогоцінний час і воду.

Але є мінуси, які в деяких випадках можуть стати вирішальним аргументом:

 • Залежність від сили натиску води. Багато додаткові функції, наприклад, гідромасаж, діють тільки при досить сильному натиску води. А в квартирах старого фонду нерідкі проблеми з нормальним водопостачанням.
 • Досить складна установка. Вам доведеться в обов'язковому порядку робити капітальний ремонт ванної: повністю поміняти комунікації, оновити обробку стін і підлоги.
 • Немає можливості прийняти ванну. А адже багато хто воліє цю розслаблюючу процедуру швидкого миття в душі.
Ідея маленької ванної кімнати з душовою кабіною без піддонуМаленька ванна кімната з душовою кабіною та пральною машиноюПральна машинка і душова кабіна у ванній кімнаті

Традиційні ванни мають свої переваги перед душовими кабінками:

 • Можливість приймати ванну.
 • Купання маленьких дітей у ванній дуже зручно, на відміну від душових кабін.
 • При необхідності легко випрати речі вручну.
 • Заміна старої ванни не принесе великих клопотів, адже міняти всі труби не доведеться, вони підійдуть і до нової моделі.
 • Великий розмір ванни можна віднести як плюсів, так і до мінусів. Ванна займає досить багато місця, але в той же час, в ній дуже зручно розташуватися комфортно на повний зріст.
 • Основним мінусом ванній можна назвати високий витрата води при її наповненні.
Ванна і пральна машинка в невеликій ванній кімнаті

Але сучасний ринок сантехніки пропонує прекрасний компроміс для любителів приймати ванну. Це душова кабінка з ванною, тобто з глибоким піддоном, який використовується як сидяча ванна. Так що, якщо перед вами постало питання вибору, добре вивчіть всі нюанси, і виберіть ту модель сучасної сантехніки, яка буде вам до душі.

Пральна машинка у ванній кімнатіГлибока душова кабіна у ванній кімнатіІдея планування невеликої ванної кімнати

Вибираємо пральну машинку

Автоматична пральна машина - найголовніша помічниця кожної жінки. Мало хто може обійтися без її допомоги і саме тому кожна господиня, навіть малогабаритної квартири, піде на будь-які хитрощі, аби знайти вільне місце і встановити машину. Відразу ж виникає питання: яку ж машину вибрати? Господарям хрущовок, в першу чергу необхідно звертати увагу на такі параметри пральної машини, як габарити розмірів і тип.

Вузька пральна машинка для маленької ванни

Пральні машини бувають:

 • вбудованого типу;
 • класичного типу;
 • з вертикальним завантаженням білизни;
 • з горизонтальним завантаженням білизни.

Вбудовувані машини найчастіше використовують при установці на кухні, при цьому зберігається загальний дизайн приміщення.

У ванній кімнаті зазвичай використовують класичний тип пральних машинок або вбудовуваних під знімну стільницю:

 • Машини з вертикальним завантаженням мають невеликі габарити, приблизно 90/45/60 сантиметрів. Такі машини ідеально підходять для маленьких ванн.
 • Моделі машин з фронтальним завантаженням представлені стандартними, вузькими і компактними варіантами. Розміри повнорозмірною машини 85/60/60 см, вузьких 85/60/45 см, компактних 70/50/50 сантиметрів. Розміри моделей можуть відрізнятися в кілька сантиметрів.
Стандартна машинка в маленькій ванній

Отже, якщо у вас маленька площа ванної кімнати, то варто звернути увагу в першу чергу на вузькі або компактні моделі пральних машин з вертикальним завантаженням. Не забувайте і про обсяг завантаження автомата.

Невеликий сім'ї цілком підходить машина із завантаженням 3,5 - 5 кг, сім'ї більше трьох осіб, звичайно ж, необхідно вибирати моделі з завантаженням білизни не менше 5-8 кг.

Пам'ятайте і про додаткові функції, які будуть необхідні вам, наприклад:

 • захист від дітей,
 • делікатне прання,
 • додаткове полоскання і т.п.
Вузька машинка з фронтальним завантаженням

З установкою під раковину

Якщо, встановивши всю найнеобхіднішу сантехніку у ванній, у вас залишається дуже мало місця, а пральна машина ще не знайшла своє місце, можна розглянути варіант розташування машинки прямо під раковиною. Таке розміщення буде оптимальним варіантом для економії місця і створення багатофункціонального ванного приміщення.

Для даного виду розміщення сантехніки, потрібно спеціальне обладнання:

 • Найкраще використовувати готовий комплект, що складається з пральної машини і раковини-латаття. В даному випадку всі складові комплекту ретельно підганяються і узгоджуються між собою.
 • Якщо компонуєте окремі елементи, то вибирайте компактні вузькі моделі з фронтальним завантаженням.

До переваг такого розміщення пральної машини можна віднести деяку економію місця і естетичний вигляд, що не псує загальний дизайн приміщення. Недоліком є ​​висока вартість такого обладнання і невелика місткість машинки.

Пральна машинка під умивальникпральна машинка під раковинуУмивальник над машинкою інтегрований

варіанти установки

Мешканцям невеликих квартир - хрущовок часто доводиться шукати відповідне місце для пральної машини. Дехто примудряється знайти для неї місце на кухні, інші вбудовують їх в коморі або в коридорі. Але це вже крайні заходи, адже пральну машину необхідно підключати до комунікацій, а такі варіанти мають на увазі повну заміну сантехнічної розводки.

Навіть в невеликій ванній кімнаті є кілька варіантів розміщення пральної машини:

 • Найпростіший варіант - поставити пральну машину вільно, не прив'язуючи її до інших предметів. Найголовніше, щоб машинка не заважала переміщенню членів сім'ї. Тому, найбільш оптимальним варіантом буде розміщення в кутку або уздовж стіни. Щоб збільшити корисний простір, розташуйте над машинкою дзеркало з поличками, просто невелику етажерку або тримачі для рушників.
 • Інший варіант - вбудувати машинку під стільницю. Такий варіант залишає вільним похід до ванни, унітазу, раковини. Пральну машину, вбудовану під стільницю можна декорувати фіранками або додатковими дверцятами.
 • Ще один актуальний варіант для маленької ванної - заховати машинку в шафі. Адже в багатьох ванних заздалегідь плануються невеликі шафи, в яких можна заховати необхідну техніку, наприклад машинку і бойлер. Додатково в таких нішах робиться кілька полиць для зберігання миючих засобів, рушників, туалетного паперу.
Отдельностоящая пральна машинкаВбудована пральна машинка в шафіПральна машинка під стільницеюМашинка під стільницею зі шторкою

Поради щодо оптимізації простору

Крім технічного розширення приміщення, можна використовувати візуальні методи розширення простору. До таких методів відноситься гра світла, кольору і тіні.

Кілька основних прийомів, які радять застосовувати дизайнери:

 • Щоб стеля здавався вище, Ви можете це зробити глянцевим, світлого тону;
 • Горизонтальний малюнок на стінах зробить приміщення візуально ширше, а вертикальний - вище;
 • Ілюзію великої площі можна отримати чергуванням кольору. Наприклад, на світлій стіні зробити ритмічні вставки більш темного кольору, що створить ефект глибини;
 • Великі дзеркальні поверхні візуально розсунуть приміщення у всіх напрямках;
 • Пол повинен бути більш темного тону, плитку повинна розташовуватися по діагоналі;
 • Розширити простір і додати місця допоможе підвісна сантехніка;
 • Мінімалізм в декорі також збільшує відчуття більшого простору;
 • Віддайте перевагу предметам, які виконані зі скла, вони додадуть легкість і легкість дизайну кімнати;
 • Будьте обережні з чистим білим кольором. Існує ризик отримати холодний дизайн лікарняної палати.
 • Найкраще неозброєним оком приймається різне поєднання вершкових, молочних, бежевих і шоколадних відтінків;
Інтер'єр маленької ванної кімнати з пральною МашікоІдеї ​​дизайну маленької ванної кімнатиДизайн невеликої суміщеної ванної кімнати