Оздоблення туалету пластиковими панелями

Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує безліч практичних рішень для обробки санвузлів. Ще зовсім недавно, у тих, хто збирався робити ремонт в туалеті, було всього два варіанти - фарбування стін або облицювання кахельною плиткою. Зараз ви можете вибирати відразу з декількох доступних варіантів, кожен з яких має свої переваги і недоліки.

У сьогоднішній статті ми хотіли б розповісти вам про один з найлегших і зручних способів обробки стін і стелі в санвузлі - пластикових панелях. Ви дізнаєтеся про особливості даного оздоблювального матеріалу, про основні принципи роботи з ним, а також про те, як правильно вибрати пластикові панелі в туалет.

плюси

Для початку розглянемо позитивні сторони використання пластикових панелей в якості оздоблювального матеріалу для санвузла. Список достоїнств цих виробів виходить досить значним:

 • Низька ціна. Цей спосіб обробки поверхонь є одним з найбільш маловитратних. Дешевше буде хіба що фарбування водоемульсіонкой.
 • Простота монтажу. Пластикові панелі не вимагають спеціальних навичок в сфері ремонту. Справитися з їх установкою зможе навіть той, хто зайнявся ремонтом вперше.
 • Швидкість установки. Монтаж однієї панелі з ПВХ займає лічені хвилини. Так як санвузли зазвичай мають дуже невелику площу, вся робота займе у вас вкрай мало часу.
 • Відсутність необхідності підготовки поверхонь. Під пластикові панелі не повинні бути заповнені або штукатурити стіни.
 • Невимогливість у догляді. ПВХ - водостійкий матеріал, який чудово переносить вологе прибирання і контакт з різними миючими засобами. Тому підтримувати чистоту стін в туалеті не складе труднощів.
 • Зносостійкість. Незважаючи на те, що пластик - матеріал крихкий, якщо не піддавати його сильному механічному впливу, панелі з ПВХ прослужать вам досить довго.

мінуси

Однак пластикові панелі мають не тільки позитивні сторони. Негативних якостей у даного оздоблювального матеріалу не так багато, але все ж вони присутні, тому замовчувати про них не можна. Отже, недоліками панелей ПВХ є:

 • Нестійкість до нагрівання і вогню. Пластикові панелі деформуються під дією високої температури, тому не слід розташовувати близько до них обігрівачі і рушникосушки. Крім того, пластмаса - НЕ вогнетривкий матеріал: вона може спалахнути від контакту з вогнем. Тому з курінням в туалеті потрібно бути обережним.
 • Великі габарити. На перший погляд здається, що пластикові панелі абсолютно плоскі, але насправді вони можуть бути товщиною до 2 см. Крім того, ще кілька сантиметрів простору часто «з'їдається», якщо стіни в приміщенні нерівні. Для великих санвузлів це не критично, але в малогабаритних туалетах це може стати справжньою проблемою, оскільки не дозволить використовувати крихітну площу по максимуму.

види панелей

Пластикові панелі, призначені для обробки стін і стелі в санвузлі, бувають декількох різновидів.

листові

Найпопулярніший вид - це листові панелі, що представляють собою прямокутники довжиною від одного до півтора метрів. Товщина таких панелей 0.3-0.6 см. Вони можуть бути однотонними, з орнаментом або імітацією природних структур - дерева або каменю. Працювати з листовими панелями найзручніше в силу їх великих габаритів.

рейкові

Рейкові панелі для обробки санвузлів використовують значно рідше. Найчастіше їх застосовують для зовнішніх робіт або великих за площею приміщень. Цей різновид пластикових панелей схожа на довгі вузькі планки. Довжина таких панелей складає від 4.4 до 3.7 метрів, а ширина - від 12 до 30 см. Особливо ефектно виглядають рейкові панелі, що імітують дерев'яний брус.

складальні плиткові

Найменш поширена різновид пластикових панелей - це складальні плиткові. Вони являють собою квадратики різних розмірів, що дозволяє викладати на стінах і стелі різні візерунки, як з мозаїки. З'єднання елементів відбувається через пазики в панелях, а скріплюється все спеціальним клеєм або кляммерами.

Поради щодо вибору

 • Якщо ви хочете придбати виріб з максимальною міцністю, вибирайте пластикові панелі товщиною не менше 0.8 см. Крім того, звертайте увагу на кількість «ребрешек» на внутрішній стороні - саме вони надають додаткову жорсткість.
 • Якість пластикових панелей можна визначити і по її зовнішньому вигляду. Уважно придивіться до лицьової частини виробу: фарба повинна бути нанесена рівномірно, а малюнок, якщо він є, протягнутий в пресі чітко.
 • Як і у випадку з шпалерами, колір однакових стінових панелей і різних партій може відрізнятися на кілька відтінків. Тому купуйте вироби тільки з однієї партії.

Висока вартість стінових панелей не завжди говорить про настільки ж високій якості, тому ціна не повинна бути визначальним фактором при виборі. Однак матеріал, який коштує значно дешевше, ніж його аналоги від інших виробників, як правило, зроблений недобросовісно.

Підготовка та етапи ремонту

Перед тим як приступити до обробки туалету пластиковими панелями, слід провести деякі попередні роботи. До цього етапу ремонту вже потрібно встановити унітаз, вирівняти підлогу, викласти його керамічною плиткою або застелити лінолеумом.

Фахівці радять підготувати пластикові панелі до монтажу та подальшої експлуатації, обробивши їх антисептичним засобом. Це захистить матеріал від впливу тепла і вологи, тому появи грибка і цвілі можна буде не боятися.

Далі монтаж пластикових панелей в туалеті буде проходити в кілька етапів.

 • Етап 1. Встановлення бічних стійок, які послужать підставою для каркаса.
 • Етап 2. Решетування конструкції рейками і поперечиною.
 • Етап 3. Кріплення пластикової фурнітури.
 • Етап 4. Нарізка і установка пластикових панелей.

Основні принципи і монтаж

Розглянемо кожен з вищеназваних етапів роботи більш детально.

 1. У кожному з кутів приміщення слід поставити по одній стійці. При цьому вони не повинні контактувати з підлогою та стелею, тому між стійками і поверхнями укладаємо будь-якої матеріал. Після того, як конструкція буде зафіксована шурупами, тимчасову опору потрібно буде видалити. Ставити бічні стійки потрібно по схилу, щоб вони були строго паралельні. Між кріпленнями дотримуємося крок 0.3-0.4 метра (в якості кріплень використовуємо шурупи).
 2. Решетування бічних стійок виконується дерев'яними брусками по периметру конструкції зверху і знизу. Кріплення слід вкручувати під кутом 45 градусів - так ми зможемо надійно зафіксувати відразу дві рейки. Далі, рейки потрібно закріпити на стінах за допомогою саморізів. Це - основний каркас, який при необхідності можна доповнити бічними стійками або поперечними рейками. Крок між каркасними елементами повинен бути близько 0.5 метра.
 3. Пластикову фурнітуру прибиваємо до каркасу, використовуючи цвяхи і молоток. Фурнітуру потрібно обрізати під кутом 45 градусів - так вона буде щільніше прилягати. Так як панелі ПВХ досить пластичні, фурнітуру встановлюємо, в тому числі, і в кутах. Якщо між рейкою і стіною є зазор, закладаємо його обрізками пластика, потім забиваємо цвях. Цвяхи для монтажу слід вибрати з великими плоскими капелюшками. Щоб не пошкодити пластикові елементи, забиваючи цвяхи, останні удари виконуємо не по капелюшку, а по захисній насадки (наприклад, можна використовувати цвях).
 4. Заключний етап, при правильній установці каркаса і фурнітури, займає зовсім небагато часу. Пластикові панелі розпилюємо за допомогою ножівки. При цьому, розмір кожного листа повинен бути на сантиметр-півтора менше, ніж підготовлене для нього місце, так як відсутню довжину компенсує пластикова фурнітура. Відрізаний лист вставляємо в пази і кріпимо до рейок. Наступний лист вставляємо в попередній, потім теж прибиваємо його до поперечок.

Останню панель монтуємо трохи інакше. Зрізаємо її по всій довжині, потім заводимо в кут до упору і вганяємо в замок попередньої панелі, використовуючи тонку викрутку. Зафіксувати цю панель цвяхами не вдасться, тому для неї заздалегідь потрібно передбачити найнедоступніше місце в приміщенні.

Поради

 • Перед тим як приступити до закупівлі матеріалів і обробці туалету, накидайте простий дизайн-проект майбутнього приміщення. Подумайте не тільки про кольорову гаму і про розміщення елементів інтер'єру: не менш важливо передбачити розташування вікон, ніш в стінах, сантехнічного короба і вентиляції.
 • Заздалегідь подбайте про те, щоб під рукою були всі необхідні матеріали та інструменти. Крім самих пластикових панелей, вам знадобляться: металевий профіль, дерев'яні бруски, цвяхи, шурупи і саморізи, молоток, силіконовий клей, будівельний рівень або схил, ножівка або різак, перфоратор з набором свердел.

Поради з планування дизайну туалету з пластиковими панелями читайте в іншій статті.