Як вибрати клей для плитки у ванній кімнаті

Клей для плитки у ванній кімнаті

Керамічна плитка сьогодні - найвідоміший і затребуваний матеріал для ремонту у ванній. Її різноманітність форм, кольорів і фактур дозволить сучасним господиням реалізувати всі свої фантазії. Краса і безсумнівна практичність плитки очевидна. Вибираючи вподобану Вам плитку, зверніть увагу на один дуже важливий аспект - клей, на який вона буде кріпитися.

Важливі нюанси вибору клею

На що слід звернути увагу при виборі клею? Давайте розбиратися. Ванна кімната найвологіше приміщення в будинку, що додає певних труднощів при виборі клейової суміші. Перед походом в магазин за клеєм треба враховувати:

 • на яку основу будемо кріпитися плитка - штукатурка, старий кахель, гіпсокартон і т.д.
 • різновид кахлю і його влагопоглощающие властивості - від цього залежить, скільки клею він вбере
 • площа однієї плитки, чим більше, тим товщі шар клею, який на неї треба буде наносити
 • розмір поверхні, на яку буде клеїтися кахель, в середньому п'ять кілограм на один квадратний метр.
Клей для керамічної плитки

Оцінивши всі ці параметри, сміливо вирушаємо в магазин у пошуках потрібного саме нам клею. То який клей в пріоритеті: сухий або готовий? Тут все залежить від ваших вимог і від характеристик приміщення, в якому буде відбуватися облицювання. Наприклад, в ванну фахівці рекомендують вибрати сухий, його основою є цемент.

Готовий клей для плитки

У готового клею є один важливий момент, його можна наносити тільки на ідеально гладку поверхню, та й коштує він на порядок дорожче. На сьогоднішній день, сухий клей більш популярний, в силу його доступності та оптимальному поєднанні характеристик.

Сухий клей для плитки

Властивості і склад клею

Тепер детальніше розглянемо властивості і склади клеїв. За складам він ділиться на три види: епоксидний, цементний, дисперсійний.

 • Цементний. Клей, до складу якого входить цемент досить універсальний. Це самий бюджетний варіант клею, при цьому, у нього високі клеяться здатності. В його основі близько дев'яноста відсотків цементу. Пропорція для розведення такого клею: на три частини клею одна частина води. Працювати їм можна на нерівних поверхнях.
 • Дисперсійний. Суміш акрилу, штучних смол і в'яжучих добавок. Цей клей найкраще підходить для роботи з поверхнями обшитими гіпсокартоном. Для роботи з бетоном він підходить найгірше, наприклад, їм не рекомендується клеїти плитку на підлогу. Клей випускається готовий до роботи, упакований у відра, це дозволяє заощадити час на розведенні клею.
 • Епоксидний. Цей двокомпонентний клей має три підвиди: текучий, паста з мінеральною наповненням і паста з надтонкою наповненням. Рідкий по консистенції клей потрапляючи в дрібні тріщини і покращує зчеплення матеріалу з поверхнею. Дерево, цемент, бетон, метал, фанера, пластик і це далеко не повний перелік поверхонь, на яких можна працювати цим видом клею.
Клей на цементній основідисперсійний клейЕпоксидний клей

Вибір клею для під плитку потрібного розміру і матеріалу

Вибираючи клей для керамічної плитки треба розуміти, якого саме розміру кахель ви будете клеїти. Чим більше площа плитки, тим вище повинні бути зв'язують властивості клею, яким вона буде кріпитися. Добре, якщо до складу клею входитимуть кварцовий пісок і латексні компоненти.

Давайте розглянемо три різновиди плитки і клею, які оптимально підходять один одному:

 • Мозаїка. Для її монтажу можна використовувати як клей на цементній основі, так і клей з полімерним підставою. Деякі виробники випускають спеціальний «супербілий» клей, для укладання мозаїки.
 • Керамограніт. Цей обробний матеріал володіє мінімальним влагопоглащением, отже, звичайний клей тут не підійде. Гарне скріплення з поверхнею, еластичність і підвищена клейкість, ось три головні чинники, якими варто керуватися при виборі клею для плитки.
 • Крупноформатна плитка для підлоги. Велику плитку, яку кладуть на підлогу, рекомендується кріпити клеєм з підвищеною еластичністю, це може бути, як клей на цементній основі, так і клей з додаванням полімерів.
Клей для мозаїкиКлей для керамогранітуКлей для плитки великих розмірів

Переваги сухих клейових складів

Детальніше зупинимося на найпоширенішому вигляді клею, як сухі суміші на цементній основі. Переваги даного виду клею очевидні. Сухим клеєм для кахлю можна укладати плитку на стіни, практично будь-якої кривизни, без попередньої підготовки робочої поверхні. Ціна такого клею в кілька разів нижче, що є вагомою перевагою. Клей надійно утримає вашу плитку протягом 50 років, а за цей час набридне будь-хто, навіть найоригінальніший кахель. У сухих сумішей є ще одна перевага, при всій міцності і надійності клею, якщо ви вирішите поміняти кахель, демонтаж не буде коштувати вам великих зусиль. Плитка міцно тримається, але при цьому, легко демонтується при необхідності.

Укладання плитки на цементний клей

Рідкі цвяхи

Особливо хотілося б виділити такий клеїть матеріал, як «рідкі цвяхи». Наскільки доречно їх використання при облицюванні керамічною плиткою? Якщо вибирати з різновидів рідких цвяхів, то при монтажі плитки рекомендується використовувати - акрилові. Потрібно врахувати одну особливість, на відміну від клейових сумішей використання рідких цвяхів відсутня гідроізоляція. Використання рідких цвяхів, при монтажі плитки можливо в місцях, куди не потрапляє вода.

Рідкі цвяхи

Рідкі цвяхи зручно використовувати, якщо збирається малюнок з дрібних деталей, в тому місці стіни, куди не потрапляє вода. У всіх інших випадках рекомендуємо використовувати клеяться суміші, вони більш практичні, універсальні і істотно дешевше рідких цвяхів.

універсальний клей

Основним зручністю даного клею це можливість його використання як всередині приміщення, так і для облицювання на вулиці. Але, використовувати універсальний клей, рекомендується з обережністю.

Цей клей не витримує великих навантажень і не придатний для кріплення керамограніта.

Його «універсальність» - поняття досить відносне. Плитка великих розмірів від 30х30 см також не може кріпитися цим клеєм. Фахівці рекомендують уважно поставитися до питання вибору клею і підібрати його виходячи з конкретно ваших умов і не орієнтуватися на назву.

Використання клею з посиленими властивостями в такому приміщенні, як ванна кімната, де всі оздоблювальні матеріали піддаються постійним навантаженням, буде найбільш ефективно.

Як розрахувати витрати клею і плитки?

У будь-якому ремонті варто приділити особливу увагу розрахунку кількості будівельних матеріалів. Давайте розберемося, як правильно розрахувати кількість плитки для ванної кімнати. Почнемо з підлоги. Існує три основних способи укладання плитки на підлогу:

 • кахель монтується краєм уздовж стін
 • кахель монтується під кутом 45 градусів до стіни
 • діагонально-шаховий, використовується при монтажі плитки з малюнком або складається з декількох квітів.
Укладання плитки килимом

Ось основні правила для розрахунку:

 • визначити довжину і висоту поверхні, яка буде облицьована плиткою в сантиметрах
 • відняти від розмірів стіни двері і вікно, якщо воно є
 • заміряти довжину і ширину статі в сантиметрах
 • вибрати розмір плитки, яка буде укладатися на підлогу і не стіни
 • результат підрахувати спочатку в квадратних метрах, потім, виходячи з розміру кахлю, порахувати за кількістю плитки в штуках.

Фахівці рекомендують купувати кахлю на 10-15% більше. В процесі монтажу доведеться підрізати кахель, щоб підігнати за розміром, керамічна плитка-матеріал крихкий і не можна виключати його псування. Розраховуйте кількість вручну, не використовуючи он-лайн програми, вони не враховують багато нюансів.

обрізка плитки

Тепер треба порахувати скільки клею нам знадобиться, для укладання кахлю. Для цього потрібно врахувати кілька факторів:

 • вивчити підставу, з якого матеріалу вона зроблена і кількість нерівностей на ньому. При відносно рівній поверхні, якщо поглиблення до 3 мм, витрата клеющего матеріалу - мінімальний. Якщо нерівності глибші, то клей використовується ще і як вирівнювач. Є спеціальні клейові склади для вирівнювання стін. Цей же спосіб застосовується в разі, коли зворотна сторона плитки має яскраво виражений рельєф, при цьому витрата клею збільшується в рази.
 • чим більше площа плитки, тим більше товстим шаром наноситься на неї клей, від 2 мм при розмірі 100х100 мм, до 4,5 мм при розмірі 300х500 мм.
 • бувають випадки, що кілька плиток, що використовуються в одному малюнку, мають різну товщину, таку різницю доведеться вирівнювати також клеєм
 • потрібну кількість клею розраховуємо так: загальна кількість квадратних метрів робочої поверхні множиться на кількість клею, яке необхідно для укладання плитки на один квадратний метр.
Покладена плитка

Укладання своїми руками

Укладати плитку, справа вимагає певних навичок. Ціна за таку роботу на ринку досить висока. Вартість укладання одного квадратного метра досвідченим майстром зазвичай дорівнює за вартістю одного квадратного метра плитки. Отже, чим дорожче матеріал, тим більше грошей буде коштувати робота укаладчіка плитки.

Є кілька правил, дотримуючись яких ви зможете самостійно освоїти цей процес:

 • Спочатку розводимо клей, як написано в інструкції на упаковці.
 • Укладання плитки йде від статі до стелі.
 • Відміряємо рівнем поверхню і прикладаємо рейку, щоб все було рівно.
 • Перший ряд кахлю укладаємо по ній.
 • На задню частину плитки наносимо зубчастим шпателем клей.
 • Прикладаємо і притискаємо її до стіни, звертаючи увагу щоб клей рівномірно розподілили по всій площі.
 • Для рівного відстані між плитками використовуємо пластмасові хрестики, які витягуються перед замазкою швів.
Укладання першого ряду настінної плитки

Подивіться відео з укладання плитки своїми руками.

В процесі укладання, плитку доводиться підрізати, для цього є спеціальний інструмент-плиткорез. Він досить легкий у використанні, важливо правильно зробити всі виміри перед тим, як відрізати потрібну частину плитки. Стіна з дверима укладається в останню чергу. Виступаючі кути закриваються спеціальними пластиковими куточками. Протягом всього процесу роботи періодично контролюємо якість укладання рівнем.

Затирати шви рекомендується через добу, після закінчення основних робіт з облицювання. Для цього радимо використовувати гумовий шпатель, щоб якісно закрити всі стики і не допустити проникнення вологи при експлуатації ванної кімнати. Для максимально ефективної вологоізоляції можна скористатися спеціальними герметиками. При їх виборі зверніть увагу, щоб колір герметика вдало поєднується кольором плитки. Технологія укладання плитки на підлогу має схожу технологію. Починати укладання потрібно від дальнього кута, рухаючись в бік дверей.

Затирка швів плитки

Ціни і кращі виробники

Визначити яку клейку суміш вважати найкращою важко. Найчастіше, це справа звички, і скільки майстрів, стільки думок. Різна еластичність, мабуть, найголовніше відміну клеїв один від одного. Перерахуємо кілька марок, які мають хороші характеристики серед професіоналів: «Юніс», Cerezit, «старателі», «Маска» та ін. Серед широкого асортименту клеїв для кахлю кожен зможе вибрати для себе найбільш підходящу під їхні вимоги марку. Рекомендуємо не переплачувати, і звернути увагу на «економ» серію, яка відповідає всім стандартам, які зараз висуваються до клейових основ.

Бажаємо Вам легкого, швидкого і гарного ремонту!

Фінальний результат укладання