Трафарети для стін у ванній: старе нову оздобу стін

Малювання на стінах - найдавнішій способ ОБРОБКИ печери, відомій з кам'яного віку. З з'явиться НОВИХ технологій люди стали створюваті певні шаблони, за Якими Малюнок можна Було Відтворити потрібну Кількість разів, причому Швидко і з скроню точністю. Тім не менше, складність виготовлення зразків стрімувала їх Широке Поширення.

Однак в століття комп'ютерної техніки все змінілося. Можна отріматі трафарети для стін у ванній будь-якого виду, недорого І ШВИДКО.

Які бувають шаблони, и как з ними працювати - далі в статті.

Трафарет, як елемент дизайну ванної

трафарети для стін у ванній

Трафарет - це хороший способ внести орігінальність в оформлення ванної кімнати, причому - своїми руками и без великих витрат. Особливе красу такого способу декорування додає, что унікальну Обробка можна надаті самим звічайна матеріалам, таким як керамічна плитка, и елементів декору ванної кімнати та обладнанню.

Аджея нанести Візерунок або Малюнок (а пізніше - поміняти его) можна на будь-яку поверхню ванної кімнати:

 • Стіні
 • Двері
 • Стеля
 • Створки душової кабіни
 • Шторка ванни
 • Дзеркало (або ділянку стіні вокруг него)
 • Декоративний екран ванни або ее зовнішню стінку

Природно, перед Вибори трафаретом и качаном робіт слід візначітіся з характером малюнки, его розмірамі и місцямі нанесення. Далі можна вібіраті конкретний тип шаблоном.

наклейки на стіні у ванній

За цією Ознакою трафарети поділяють на:

 • Прості - Один лист трафаретом + 1 фарба, можна отріматі однотонні зображення. Як варіант - можна нанести один и тієї ж Малюнок в різніх місцях різнімі кольори або відтінкамі.
 • Комбіновані - Коженая куля малюнки віконується на окремий Аркуші. Помощью послідовного использование шарів набору и різніх фарб можна створюваті різнокольорові ї й достатньо складні картини.
 • Зворотні - Колі фарба наноситися не в Прорізи візерунка, а вокруг трафарету.

Існують такоже об'ємні трафарети, віготовлені з ПВХ-плівки товщина в кілька міліметрів. Однак, оскількі віконуються Такі малюнки за технологією Заповнення шаблоном шпаклівкою, доцільність їх использование у вологих атмосфері ванній й достатньо сумнівна.

Втім, если є бажання - можна потім повозітіся з покриття об'ємного візерунка акрилові Фарба або спеціальнім водостійкім лаком.

Вибір трафаретом

Далі Варто візначітіся з тім, Яким чином буде отриманий Малюнок.

Тут Можливі кілька варіантів:

 • Намалюваті / найти готовий Візерунок, Роздрукувати его и вірізаті самостійно
 • Купити віріб фабричного виробництва в будівельному магазині
 • Звернута в спеціалізовану фірму з готуємо ескізом
 • Скористати послуги тієї ж фірми, но при Авторитети там замовити та розробки малюнки для трафаретом

У будь-якому разі, зараз все трафарети (крім об'ємніх), виготовляють на прозорій або кольоровий вінілової плівки.

Для самостійного виготовлення трафарету потрібні:

 • Готовий ескіз на папері
 • Олівець або маркер для Копіювання
 • Шматок вінілової плівки відповідного розміру
 • Гостра чем або Спеціальний інструмент для Різання вінілу

Зображення спочатку копіюється на вініл (Зрозуміло, что в Авторитети випадка ВІН винен буті Прозоров), паперовий варіант підкладається вниз. Потім по готовому контуру проводитися Різання.

робота з Різання трафаретом

Зі спеціалізованімі фірмамі все набагато простіше - на плоттері можна вірізаті малюнки дуже складної форми. При вікорістанні декількох кольорів всі потрібні шари вінілу будут вірізані з дуже скроню точністю, что дозволити достовірно Відтворити Малюнок на цільовій поверхні ванною.

Колі необхідній трафарет отриманий тім чи іншім способом, Варто перевіріті его на Аркуші паперу або Шматко шпалер.

Акрилові фарби, Які при Авторитети Використовують, сохнути дуже Швидкий. Тому обкатка трафаретом много години не позиці, даже если ВІН багатобарвній.

Заодно можна познайомитися з особливими різніх ІНСТРУМЕНТІВ при нанесенні фарби, и отріматі Впевненість у тому, что стіна або Інша Поверхня ванній НЕ буде зіпсована.

процес перевіркі готового шаблоном

Необхідні інструменти та матеріали. Процес робіт

Для нанесення трафарету на яку-небудь поверхню потрібні:

 • Власне трафарет
 • Спеціальний клей для его закріплення на робочій поверхні
 • Інструмент для нанесення фарби
 • Будівельна стрічка (для захисту простору вокруг трафаретом)

Місце Нанесення малюнку слід добро протерті від пилку и розмітіті помощью олівця. Потім вініл согласно розміткі наклеюється на стіну помощью клею.

робота з Нанесення малюнку

Професіонали рекомендуються використовуват самє клей, оскількі Інші Способи кріплення могут НЕ Забезпечити належної надійності кріплення и могут пошкодіті Малюнок при знятті шаблоном.

Клейовий ж способ все це гарантує и не залішає после собі слідів.

Як інструменти для нанесення фарби найчастіше Використовують АЕРОЗОЛЬНА балончик (что дает скроню однорідність покриття), кисть з короткою Жорсткий щетиною, малярний валик або губку. Остання дозволяє давати Малюнок з градієнтом.

З балончика фарбу слід розпорошуваті з відстані примерно 30 см, на Інші інструменти набірається мінімум фарби. Це робиться, щоб избежать патьоків и других дефектів малюнки и Отримання однорідного покриття. Година застігання акрилу - около однієї хвилини, после цього можна сміліво зніматі трафарет.

Если Є можливість демонтуваті на годину Нанесення візерунка цільову поверхню (например, шторку для ванни або дзеркало) - краще сделать це, оскількі так менше шансів попадання фарби на ділянки, де вона НЕ потрібна. До того ж, працювати на горізонталі всегда простіше, чем у вертікалі.

В цілому, робота з Нанесення візерунка або малюнки НЕ особливо складна, и требует лишь акуратності и Дотримання технології. Цім нехитрим способом можна віконаті індивідуальний декор, отріматі можлівість самовіраження для всіх членів сім'ї, особливо - дітей. Для тих же, хто НЕ впевнений у своих силах, існують наклейки на стіні у ванній, як правило, з вінілу. Робота з ними даже простіше, чем з трафаретами, а результат виход не менше вражаючій.