Як вірівняті стіні у ванній: інструкції від майстрів

После побудова практично будь-которого приміщення стіні бувають далеко не ідеальні. Особливо часто це зустрічається у багатоповерховіх Будинка. Однак, и в приватному будинку НЕ всегда и не все так добре, як хотілося б. Кімната, призначен під ванну, потребує особливо ретельної обробці, тому вона в більшості віпадків додатково обліцьовувався плиткою або іншім водостійкім матеріалом.

І тут постає питання - як вірівняті стіні у ванній з мінімальнімі витратами коштів и ЕНЕРГІЇ. Аджея оздоблювальні матеріали вімагають ретельної підготовкі для їх Подальшого укладання. як вірівняті стіні у ванній

Необхідні інструменти та матеріали для Першого етапу

 1. Схили (Невеликий Вантаж на шнурку).
 2. Рівень.
 3. Рівні рейки або брус різної довжина.
 4. Маяки.
 5. Рулетка, Олівці або маркери.
 6. Саморізи, цвяхи або дюбелі (для стін Із залізобетону).
 7. Гіпс або алебастр.

У ванній кімнаті почти всегда дуже висока вологість, тому, що не только до роботи, но и до вибор матеріалів Варто поставити Надзвичайно серйозно.

Про підготовку стін и віборі матеріалів

вірівнювання стін у ванній

Перш, чем почату вірівнювання стін у ванній, Варто візначіті, наскількі смороду Далекі від ідеалу. Найчастіше зустрічаються Такі Недоліки, як Відхилення від правильної вертікалі, а такоже западини и горбі на поверхні.

Если ванна кімната Вже булу пофарбована або обліцьована Ранее, слід обов'язково очистити поверхню стін від старої фарби, штукатурки або плитки. І только после зачистки можна почінаті виміри и розмітку.

Перед тім, як вірівняті стіні у ванній нужно візначіті кут їх Відхилення від ідеального. Відхилення більше 5 мм від норми между рівнем стелі та підлоги у ванній кімнаті вважається й достатньо серйозна. Вікорістовуючі рівень и скроню, візначте степень нахил и кривизни кожної стіні.

Попутно можете відразу віставляті маяки по поверхні стін. Їх Зручне кріпіті помощью гіпсу або алебастру.

После розміткі Всього приміщення определена, Який материал ві хочете використовуват.

Зверніть увагу!

Найчастіше вірівнювання стін у ванній кімнаті роблять помощью гіпсокартону, або цементно-піщаного Розчин.

Причем, гіпсокартон необходимо застосовуваті Спеціальний - вологостійкій, так як звичайний Швидко прийде в Непридатність від підвіщеної вологості.

У матеріалу є Спеціальне захисне покриття, як правило, зеленого кольору.

ВІН нешкідлівій, добро пропускає Повітря, но відштовхує воду, МІцний и довговічній, добро зчіплюється з Покладення плиткою и вітрімує й достатньо велику Вагу.

Такоже ві можете застосуваті стінові панелі пвх для ванної кімнати для одночасного вірівнювання та оздоблення ваших стін. Альо, слід враховуваті, что материал при своїй недорогий вартості и легкості монтажу прослужити недовго через недостатню міцності. До того ж, пластик не всегда екологічно нешкідлівій и горюча.

Для Подальшого укладання обліцювальної плитки на поверхню вам не нужно шпаклівка для ванної кімнати, гіпсокартон зі спеціальнім покриття добро ее утрімає без додаткової подготовки. Цементна штукатурка такоже, уже сама по Собі дает прекрасне зчеплення з плиткою.

Однако если ві вірішілі обробіті ванну кімнату вологостійкімі шпалерами або сделать фарбування, после вірівнювання стіні обов'язково нужно зашпаклюваті.

Вірівнювання стін помощью Розчин або гіпсокартону

вірівнювання стін у ванній кімнаті

Для вірівнювання поверхонь после відповідніх замірів та установки маяків вам потрібні:

 1. Цемент и пісок для Розчин в співвідношенні - 1 частина цементу, и 3 - піску.
 2. Штукатурні інструменти: терка, Ківш, правило.
 3. Тара для розмішування суміші.

Если облицювання стін ванної робітіметься гіпсокартоном:

 1. Листи матеріалу в необхідній кількості.
 2. Металевий Профіль.
 3. Дюбеля та Саморізи.
 4. Спеціальна ножівка або болгарка.
 5. Молоток, Викрутка, дриль.

Если стіні НЕ дуже завалені, гіпсокартон можливо кріпіті до них не на профілі з металу, а на призначення для цього гіпсовій клей.

Помощью шпателя клей завдаючи й достатньо Товсте кулею або гіркамі на стіну, потім лист щільно прітіскають и попутно вірівнюють по рівню.

Цей варіант монтажу набагато швідше и дешевше. Тім более, така підготовка стін у ванній Зручна ще й тім, что ЦІМ же клеєм ві можете зашпаклюваті шви на стиках листів.

Підготовка поверхонь до фарбування

Запланувавші фарбування або наклейку спеціальніх шпалер, подбайте про додатковий підготовці стін. У Першу Черга вам Знадоби водостійка шпаклівка для ванної кімнати, яка створі практично Ідеально рівну поверхню.

шпаклівка для ванної кімнати

Вона віготовляється на Основі акрілової, тому не пропускає волога.

 1.  Перед нанесенням шпаклівкі обов'язково очістіть стіні від бруду и пилку, и обробіть їх антигрибковой складом. Прослідкуйте, Щоб не Було плісняві, потемнінь и вологих плям.
  Це дуже Важлива для міцного зчеплення матеріалу зі стіною и довговічною служби. Недотрімання ціх правил грозит Швидко здуттям и опадання фрагментів поверхонь.
 2. После того, як виконан шпаклівка стін у ванній, слід добро просушіті нанесень кулю. При бажанні после просушування поверхні можна покриттям іншою кулею.
 3. Для Досягнення Ідеальної гладкості можна вірівняті стіні остаточно помощью наждачного шкурки.
 4. Перед Фарбування поверхні треба очистити від пилу.
 5. Працюйте в провітрюваному пріміщенні.
 6. Під шпалери стіні підготовляються точно таким же способом.

Если вам складно самостійно візначітіся - чім шпаклюваті стіні у ванній, Порадьте з фахівцем або, хоча б, з продавцем у магазині. ВІН порадує вам оптимальний варіант для вашого випадка.

Фарбу, як и шпаклівку, Варто брати хорошої якості. Інакше, заощадівші на вартості, ві можете Незабаром постраждаті в якості. Інфекцій віпускається й достатньо много різновідів водостійкіх фарб, так что з вибор типу и колірної гами у вас не вінікне проблем.

Звичайний, фарбування - НЕ самий ефектній и престижний вид ОБРОБКИ, зате один з найбільш доступних и довговічніх. До не менше популярному способу можна Віднести обробка стін водостійкімі шпалерами, асортимент якіх Вражає різноманітністю.

Під шпалери грунтовка стін у ванній проводитися так само, як и под фарбування. После наклейки шпалер на спеціально Призначення для цього клей, стежте, щоб у пріміщенні НЕ Було протягів як мінімум течение доби. Чи не слід Проводити роботи при занадто низька, або занадто вісокій температурі.

Обробка плиткою

Підготовлені стіні у ванній можна обробіті керамічної настінної плитки для ванної. Кахель є Ідеально відповіднім покриття для ванної. Легко міється, відштовхує волога, гігієнічний, Безпечний и довговічній. Если ві вікорістовувалі для вірівнювання стін вологостійкій гіпсокартон або цементну штукатурку, можна после просушування відразу приступати до опоряджувальніх робіт.

Плитка пріклеюється на Спеціальний клей, або на цементно-піщаний розчин. Важлива простежіті, щоб ее ряди були Ідеально рівнімі. Для цього використову рівень и маяки. Можна застосовуваті СПЕЦІАЛЬНІ хрестики при укладанні, в Авторитети випадка робота піде швідше и якісніше.

Який бі способ вині вибрать для того, щоб сделать стіні життя без ванній рівнімі, головне - точно дотримуйтесь правильної технології робіт и використову только якісні інструменти і матеріали. І тоді у вас все Вийди.