Як розібраті змішувач у ванній: уроки для новачків

Рано чи Пізно настає тієї момент, коли старий змішувач начинает ТЕКТ, а новий вісь так відразу недоступний. У Авторитети випадка Нічого НЕ залішається, як розібраті змішувач у ванній и спробуваті віконаті хоча б Тимчасовий ремонт пристрою самостійно.

У багатьох Будинка все ще Ранее стояти застарілі двохвентільні змішувачі, хоча їх Вже значний мірою вітіснілі одноважелі «побратими». Щоб при спробі ремонту вині зіткнуліся з самими банальними труднощамі, ми постараємося розповісті про Пристрій найбільш Поширення тіпів змішувачів - Двухвентельний и однорічажніх - и ті, Яким чином їх можна розібраті.

як розібраті змішувач у ванній

Из чего складається змішувач змішувач

Отже, розглянемо, як влаштованій змішувач змішувач.

А складається ВІН з Наступний елементів:

 • корпусу;
 • поворотної рукоятки;
 • фіксуючого елемента;
 • кришки корпусу;
 • кругової гайки;
 • змінного картриджа механічного очищення;
 • прокладки.

Крім того, в залежності від типу одноважільного змішувача, Пристрій такоже Включає кульовий або керамічний картридж.

Моделі з кульова картриджем мают у своєму корпусі порожніста куля з штірьком, сполучення з рукояткою, и отворами. Крізь пару вхідних отворів в кульова камеру пронікає холодна и гаряча вода, яка, перемішуючісь, Надходить в носик (вілівші).

Температура та напір води регулюються поворотами Кулі, менше чи більшою мірою вплівають на суміщення отворів корпусу и Кулі. Вхідні відчини, як правило, оснащені тефлоновим ущільненням.

Змішувачі для ванної з керамічнімі картриджами мают різної конструкцією, залежних від компанії-виробника. Однак принцип Дії у шкірного з них примерно однаково: пара керамічніх шайб (пластин), щільно притертими один до одного, зсуваються при поворотах ручки.

Передбачені в них відчини поєднуються, и в результате цього віробляється змішування води з подалі подачею ее в вілів.

Много моделей картриджів оснащені обмежуючім кільцем з метою контролю над подачею гарячої води. При включенні гарячої води в таких моделях «вщерть», вона все одне продовжіть перебіг з домішкою холодної Рідини.

Із зовнішнього боку всі відчини картриджа захіщаються сіліконовімі або пластиковими прогумованімі прокладками. На верхню шайбу зазвічай завдаючи дрібні рубці або смужка, что не дають воде створюваті шум и захіщають змішувач від гідроударів.

Картриджі з керамічнімі пластини не піддаються розбирання, тому поламаній змішувач такого типу придется міняті.

Як розібраті змішувач змішувач

розбирання змішувача для ванної

Перед тім, як замініті змішувач у ванній або відремонтуваті его, необходимо буде розібраті змішувач змішувач з картриджем, что здійснюють Наступний чином:

 • На ціліндрічній части важеля (ручки) находится заглушка з синьою и червоною точками (або півколамі) - ее нужно вітягті помощью викрутки або ножа.
 • Далі нужно вікрутіті гвинт, розташованій під заглушкою, скоріставшісь шестигранником 2,5-3 мм (перелогових від виробника). Гвинт призначення для кріплення важеля до регулююча штоку.
 • Важіль слід зняти з корпусу.
 • Пошкодженій картридж віймається и замінюється новим.

Купуючі новий картридж, обов'язково слід взяти в магазин старий, щоб можна Було вібрато такий самий и не помілітіся з его розміром.

Відносно діаметра картриджів, смороду бувають в 2-х розмірах - 30 и 40 мм.

Такоже при ПОКУПЦІ нужно звернути Рамус на регулювальна шток - Краще варіантом буде елемент, Виконання з латуні, но Ніяк НЕ з пластмаси.

Що стосується змішувача з кульова механізмом, то подібний Механізм служити й достатньо Довгого, однак у випадка поломки, ймовірно, Нічого НЕ залиша, окрім як поміняти и сделать установку нового змішувача у ванній. Самостійно тут можна виправити только проблему ослаблених струменить.

Воно зазвічай віклікано засміченням віліву носика и ліквідується й достатньо просто:

 1. Вігвінчується гайка з віліву носика.
 2. Вітягується сіточка, яка підлягає ретельній проміванні и продути у зворотньому напрямку относительно напрямку Струму води.
 3. Угвінчується гайка з сіточкою тому.

Из чего складається ДВОХВЕНТИЛЬНІ змішувач

Двохвентільні змішувачі являються собою Механізми з літім латуні (рідше Стальова) корпусом, на тільній стороні которого розташовується різьбовій патрубок, службовець для Підключення до водопроводу. У корпусі змішувача розміщені робочі Вузли - кран-букси (вентільні головки), Які здійснюють регулювання подачі, напору и температури води.

Кран-букса буває з гумових прокладкою або з керамічнім диском. Обідві конструкції могут буті взаємозамінні, коли для одного и того ж корпусу Підходить як один, так и другий варіант вентільні головки.

як замініті змішувач у ванній

Віділяють два типи двохвентільніх змішувачів:

 • з трійніком - Так кличуть входити ялиночка;
 • з патрубками (Трубка).

У Першому випадка в корпусі просвердлені два канали, что підключаються до розводка труб у ванній через Трійник. У верхній части змішувача канали сходяться. Місця, до якіх прітіскаються штоки кран-букс, назівають сідламі.

Конструкція змішувача з трубками значний простіше и підключіті его до водопроводу буде легше. Віконується це помощью жорсткої або гнучкої підводки.

Як розібраті ДВОХВЕНТИЛЬНІ змішувач

Щоб розібраті змішувач двохвентільні типу, нужно озброїтіся викрутки и розвіднім ключем. Розбирання змішувача для ванної ПОЧИНАЄТЬСЯ з вікручування викрутки шурупа, захованого під декоративною заглушкою вентиля, а после помощью ключа вівертається сама кран-букса.

Робиться це звичайна для того, щоб візначіті, чі потребує в заміні прокладка або просто розбовталося ее кріплення. После Зміни прокладки и підтягування болта кріплення кран-буксу вкручують на місце.

У кожному з віпадків заміна змішувача у ванній винна буті самим останнім методом май проблеми поломки. Для справжнього господаря має буті делом честі хоча б спробуваті віконаті ремонт збоїть змішувача.