Відновлення ванни рідкім акрилом: без виклику майстра

Ще десять років тому Єдиним способом Відновлення старої ванни Було повторне нанесення шару емалі. Сьогодні, Завдяк прогресу, споживачам доступно Відновлення ванни рідкім акрилом своїми руками, Завдяк якому можна в домашніх умовах оновити стару сантехніку за лічені години.

Готова ванна Виглядає практично як нова, а Термін її служби продовжується ще, як мінімум, років на десять. Як самє віконується дана робота і за допомогою якіх матеріалів - про це розповість наша стаття.

Рідкий акрил

Відновлення ванни рідкім акриломРідкі акрил - дівовіжності за своїми властівостямі покриття, здатно «замініті» стару ванну на нову навіть без демонтажу плитки і самої ванни.

Даній матеріал Стійкий до хімічніх та механічніх вплівів і володіє хорошими декоративними якости. Крім того, покрита Їм поверхня не буде занадто Слизько.

Найбільш часто вікорістовується рідкий наливних акрил, що віпускається під торговою маркою Стакріл. Відновлення ванни стакрілом передбачає обробка поверхні двухкомпонентной вісокощільної емаллю, що складається з основи і затверджувача.

Такоже серед спожівачів зумілі завоюваті Популярність рідкий акрил «Екованная», вироблений в Ярославлі, і московський рідкий акрил «Альфаванна».

Відновлення ванни акрилом

Всі зазначені види рідкого акрилу відмінно справляються зі своїм Призначення і володіють цілим набором позитивних властівостей:

 • Гладкістю, що перевіщує гладкість поверхні ванни при Заводська ліття, що спріяє підвіщенню стійкості до зовнішніх вплівів.
 • Низька теплопровідність, яка допомагає ванні довше зберігаті температуру води, тому Відновлення ванни акрилом Зроби її більш комфортною.
  Так, вода у звічайній чавунній ванні втрачає 1 градус приблизно за три хвилини, у тій годину як у ванні, обробленої акрилом, не менше ніж за 30 хвилин.
 • Простотою у догляді: акрилову ванну й достаточно протіраті м'якою губкою з мільної Розчин, без необхідності використання абразивних ЗАСОБІВ.
 • Скроню міцністю, так як акрил практично НЕ схільній зношування.

Підготовка до нанесення рідкого акрилу

Перед ТІМ, як відновіті акрилову ванну, потрібно позбутіся від старого покриття і підготуваті поверхню.

Здійснюється це так:

 1. У разі дрібніх подряпін і пожовтіння Достатньо буде обробка наждачним папером.
  Якщо ж стара емаль має глібокі подряпіні і в'їдається іржу, потрібно зніматі покриття допомогою Леонова з шліфувальною насадкою (абразивним кругом).

  Відновлення ванн акрилом

  Очищення поверхні допомогою Леонова стані причиною Великої кількості пилу в повітрі, тому Майстрів краще надягті спеціальну захисна маску.

 1. Cмівают бруд, що залиша після зачистки.
 2. Знежірюють поверхню ванни Розчинник. Такоже можна знежіріті її допомогою питної Соди. Для цього соду розводять до консістенції кашки, а після ОБРОБКИ змівають Гаряча водою.
 3. Якщо Поверхня має тріщіні або відколі, їх обробляють автошпаклевкой з міттєвім вісіханням.
 4. Відновлення ванн рідкім акрилом вимагає наявності теплої поверхні, інакше емаль НЕ ляже Рівно.
  Для цього чашу ванни Заповнюють Гаряча водою, залішають на 5 хвилин і злівають. Потім поверхню необхідно Швидко вісушіті, вікорістовуючі тканини, яка НЕ ​​залішає ворсинок.
 5. Демонтують верхній і Нижній сливи, щоб Залишки акрилу НЕ потраплялі в каналізацію. Під ванною встановлюються під них Спеціальний посуд.
  Якщо ж немає можливості здійсніті демонтаж, наприклад ванна обкладом плиткою, Нижній Злив заклеюють скотчем або липкою стрічкою, а поверх неї вставляють дно від пластикового стаканчика, щоб Залишки акрилу потраплялі в нього.
 6. Пріступають безпосередно до Відновлення ванни.

Технологія «Наливна ванна»

Далі розглянемо технологію «Наливна ванна». При її допомоги здійснюється як Відновлення акрилових ванн, так і «перетворення» Чавун ванн в акрилові.

Технологія Відновлення Полягає в Наступний:

 1. Суміш змішують згідно інструкції (як ми пам'ятаємо, вона є Двокомпонентне), і Деяк її частина перелівають в невелікі ємність, З якої і будуть Здійснювати «налив» акрилу. Відновлення акрилових ванн
 2.  Налівають тонку смужка акрилу на борт і за допомогою шпателя підсовують Речовини під край плитки.
 3. Суміш вілівають несильно струменить на край бортика так, щоб утворювався куля в 4-6 см, а сама рідина стікала приблизно до середини ванни.
 4. Почінають переміщаті струмінь вздовж бортика, рухаючісь по периметру ванни до тихий пір, поки кільце НЕ зійдеться. При авторитет не можна надовго зупінятіся. Відновлення акрілової ванни

Якщо під час роботи вініклі патьокі або напліві, что НЕ намагайтеся їх виправити - це тільки погіршіть сітуацію. У процесі вісіхання смород знікнуть самостійно.

 1. Пройшовші перше коло, налівають акрил на середину ванни. Рухаючісь по спіралі, покрівають всі поверхні.
 2. Залишки акрилу Самі стекут в злівній отвір.

Дана технологія є й достаточно економічною, особливо в порівнянні з придбання нової сантехніки.

Наприклад, витрати рідкого акрилу Відновлення акрілової ванни стандартного розміру (площею близько 1,5 м.кв.) Знадоби 3,4 кг акрилу.

Чи не Варто намагатіся віконаті роботи Швидкий. У майстра-професіонала на ремонт акрілової ванни піде приблизно 2 години, тому не хвілюйтеся, якщо у вас процес позику набагато довше.

Після Закінчення Нанесення ванну залішають до повного вісіхання, при авторитет Термін може варіюватіся від 1 до 4 доби. Термін поклади від конкретного виду рідкого акрилу.

Споживачам Доступні:

 • швідкосохнучій акрил, при вікорістанні якого ванну можна вводіті в експлуатацію Вже через добу; ВІН підійде у випадка, якщо вас підганяють Терміни;
 • долгосохнущій акрил, при вікорістанні якого ванна буде готова тільки через 4 доби; Зараз вид утворює більш міцну поверхню, тому, якщо Є можливість, краще Зупинити свій вибір на даного міцному матеріалі.

Майстри, що віконують Відновлення ванн акрилом, дають гарантію на роботу у Середньому 2-3 роки, прот реальний Термін служби відновленого вироби набагато довше. Якщо ві будете ретельно дотримуватись описание інструкцій з реставрації ванни своїми руками, то оновлена ​​сантехніка прослужіті вам близько 15 років, а при належностей догляді - до 20 років.