Чім чістіті акрилову ванну: сучасні та народні Способи

Сьогодні багато хто з нас, міняючі сантехніку у ванній, відмовляються від традіційніх Стальова і чавуна ванн на Користь більш легких і більш СУЧАСНИХ акрилових. Однак акрилові ванни вімагають Цілком Певного догляд, а Головні Труднощі їх власникам доставляє чистка акрилових ванн.

Саме тому в даній статті ми максимально розглянемо Особливості ЕКСПЛУАТАЦІЇ ванн з акрилу, а такоже Спробуємо розібратіся, як правильно міті ванни акрилові - чім чістіті можна, а що не можна ні В якому разі. І все ж почату необхідно з самого качана - з ВІДПОВІДІ на питання, що являє собою акрилова ванна? ніж чістіті акрилову ваннуДля виробництва акрилових ванн вікорістовується Спеціальний Полімерний матеріал - сантехнічній акрил. Акрил, будучи однією з найбільш твердих пластмас, Раніше застосовувався для протезування зубів, а з 70х років Минулого століття з акрилу почали робити сантехніку, в тому чіслі і акрилові ванни.

Раніше ванни з акрилу були й достаточно дорогими, але удосконалення, і як наслідок - Здешевлення виробництва Зроби цею Різновид сантехніки дуже популярною.

Акрилові ванни віробляють двох відів:

 1. Екструдовані акрилові ванни
 2. Литі акрилові ванни

Екструдірованій акрил гірше трімає форму, тому для Доданий ванні жорсткості в якості армування застосовується скловолокно та епоксідної смоли. Ванни з екструдованого акрилу встановлюються на каркас - металевий або виготовлення з вологостійкої фанери.

як очистити акрилову ванну

На відміну від екструдованого акрилу, літій акрил володіє достатньо жорсткістю (правда, і коштує дорожча). Завдяк того що ванна з литого акрилу дуже добрі трімає форму, її можна монтуваті без каркаса, прямо на що йдут в комплекті ніжки.

Такоже літій акрил більш Стійкий до пошкоджень, тому багато хто воліє встановлюваті самє литі акрилові ванни - чім чістіті ванну з екструдованого акрилу, шкірні секунду побоюючісь її пошкодіті.

Форми і розміри акрилових ванн, представлених на ринку, Вкрай різноманітні. Крім того, акрилові ванни дозволяють установку підсвічування, гідромасажу, озонаторів і т.д.

ніж чістіті ванну акрилову

Акрилові ванни - Переваги і Недоліки

Переваги акрилових ванн обумовлені технічними характеристиками акрилу:

 • Акрилові ванни Завдяк високим теплоізоляційнім властівостям сантехнічного акрилу дуже Повільно остігають: вода в них втрачає один градус за півгодини.
  Для порівняння, вода в чавунній ванні стає холодніше на один градус кожні п'ять хвилин, а в сталевий - ще швідше.
 • Акрил є хімічно інертнім матеріалом, тому ванна з акрилу НЕ піддається корозії.
  Втім, незважаючі на хімічну стійкість, при забрудненні ванни краще використовуват Спеціальний засіб для чищення акрилових ванн - проти до цього питання більш докладно ми звернемося нижчих.
 • Акрилові ванни легко міють, тому перед ТІМ як почистити акрилову ванну допомогою спецзасобів, можна просто ПРОМІТЕЙ її водою - в переважній більшості віпадків забруднення будуть зміті.
 • Санітарний акрил, Який вікорістовується для виготовлення більшості акрилових ванн, перешкоджає розвитку на поверхні ванни бактерій і грібків, що Важлива в теплому і Волога середовіщі ванної кімнати.
 • Важлива перевага ванн з акрилу є різноманітність дизайнерських РІШЕНЬ - ві завжди зможете знайти модель, яка підійде для дизайну Вашої ванної комнатіне тільки за розміром, але і по стілістічному Виконання. чім краще чістіті акрилову ванну
 • Для тих, хто Проводити заміну ванни самостійно, Важлива достоїнством акрилових ванн буде їх невелика Вагу.
  Маса найбільш Поширення моделей Рідко перевіщує 20-25 кілограмів, а це означає, що транспортування та встановлення подібної ванни НЕ зажадають від вас надмірніх зусіль.

Однак не позбавлені акрилові ванни і недоліків:

 • Перший, і найголовнішій недолік акрилових ванн - механічна неміцність акрилу. І Дійсно, за ЦІМ компонентом акрилові ванни серйозно поступаються Стальова і чавуна ванн.
 • Крім того, акрил, з якого роблять сучасні ванни, й достаточно легко дряпається.
  Саме тому вікорістовується вами засіб для чищення акрилових ванн не Винне містіті в своєму складі абразивних частінок, тобто частінок з ГОСТР гранями, Які можуть пошкодіті Зовнішній шар акрилу, так що потрібно ретельно підбіраті ніж міті акрилову ванну.
 • Такоже НЕ слід лити в акрилову ванну окріп і замочуваті в такій ванні білізну на тривалий час - все це точно так само, як і неправильна чистка акрілової ванни, може прізвесті до Втрати акрилом «товарного вигляд».

Способи очищення ванни з акрилу

Як і будь сантехнічній прилад, акрилова ванна вимагає періодічної мийки та чистки. Однак, як ми Вже з'ясували, питання «чим почистити акрилову ванну?» - Далеко не пусте, Аджея далеко не всі чістячі засоби тут підійдуть.

Нижчих ми розглянемо, як правильно доглядаті за ванною з акрилу, Щоб не допустіті її передчасно «старіння».

чистка акрілової ванни

В ЕКСПЛУАТАЦІЇ акрилових ванн необхідно Дотримуватись Наступний правил:

 • «Чим регулярніше - ТІМ краще». Ві не доведеться задаватіся харчування, як очистити акрилову ванну, якщо ві будете правильно за нею доглядаті: після шкірного використання проміваті ванну теплою водою, потім - обробляті губкою з неагресивний миючий Засоба і протіраті насухо чистою ганчіркою (підійде старий рушник).
 • як почистити акрилову ванну

  «Занадто добро - теж недобре». Миті акрилову ванну з миючий Засоба потрібно не частіше, ніж раз на два тижні.
  При авторитет миючий засіб наносячи на стінкі ванни, даємо Постоята кілька хвилин, а потім протіраємо губкою і проміваємо теплою водою.
  Після миття обов'язково вітіраємо ванну насухо.

 • чистка акрилових ванн

  «Боремося з іржею». Мабуть, немає заняття більш складного, ніж чістіті ванну акрилову від іржавіх плям, Намагаючись НЕ пошкодіті акрил.
  Тому крани в акріловій ванні повінні буті завжди в порядку, щоб просачивающаяся вода не Залішані на стінкі ванни іржаву доріжку верби не будете думати чім відміті ванну.
  Якщо все ж іржа з'явилася, то ВИДАЛИТИ її можна, вікорістовуючі СПЕЦІАЛЬНІ засоби - «Санклін», «Triton», «Містер Чистер» та Інші.

Боротьба з водним каменем

Сущим нещастям для власніків акрилових ванн є характерні самє для акрилу вапняні відкладення - так звані водний камінь.

засіб для чищення акрилових ванн

Багато ЗАСОБІВ для очищення акрилу (Вже згадувані тут «Санклін», «Triton», а такоже «Пані ванна», «RAVAK Anticalc» та Інші) ефективна з ним борються, прот чім чістіті акрилові ванни побутовою хімією, краще обійтіся народними Засоба:

 • Наповнюємо ванну водою, температура якої знаходиться в межах 20-25 градусів. Рівень води повинен буті достатнім для того, щоб всі відкладення водного каменю були покріті кулею води не менше 5 см.
 • Додаємо у воду 1,5 літра 7% розчин лімонної кислоти або оцту.
 • Ретельно перемішуємо воду у ванні (для цього можна використовуват струмінь з душу або черпак для води) i залішаємо на 12 годин.
 • Зліваємо воду з кислотою, ретельно проміваємо ванну з душу і протіраємо бавовняною тканини насухо.

Як правило, віщеопісану процедуру доводітіся Проводити не частіше разу на рік - і протягом Наступний 12 місяців НЕ доведеться шукати, чим можна чістіті акрилову ванну від водного каменю.

Дезінфекція ванн з акрилу

чістячі засоби для акрилових ванн

Крім власне очищення, акрилові ванни такоже вімагають дезінфекції:

 • Не частіше разу на рік наповнюємо ванну водою (20С)
 • Додаємо в ванну чістячі засоби для акрилових ванн з дезінфікуючім ефектом («RAVAK Desinfectant», «Тім Профі» або аналогічні).
 • Ретельно перемішуємо воду у ванній, і через 10 хвилин - зліваємо воду з антисептиком.
 • Проміваємо ванну струменить води з душу, щоб Повністю ВИДАЛИТИ Залишки дезінфікуючого Засоба - контакт з ними може прізвесті до подразнення на шкірі.
 • Після промівання і просушування ванна готова до ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Насправді, при дотріманні Вищенаведеним правил та рекомендацій експлуатація ванн з акрилу НЕ представляє Нічого складного.

І все ж, вібіраючі, чім краще чістіті акрилову ванну, пам'ятайте - засоби для чищення НЕ вінніх буті занадто агресивним і містіті абразівні частинки. Тім більше що іноді в рідіною для чищення немає спожи, і можна обійтіся набагато меншими зусилля.