Куди здати стару чавунну ванну

Чавунна ванна - це надійне і довговічне виріб. Проте рано чи пізно настає момент, коли її потрібно міняти. І нехай демонтаж такої конструкції - вельми копітка праця, на цьому всі складнощі не закінчаться. Адже постане питання - куди подіти цей зносився предмет? І якщо в сільській місцевості таку великогабаритну річ можна застосувати в господарстві, то городянам, наприклад, тим, хто проживає в Москві, доводиться вирішувати проблему, оскільки утилізація потребують певних витрат, хоча б часу. Адже «стандартні» побутові відходи з легкістю відправляються у сміттєпровід, а з ванною такий номер не пройде.

staraya-vanna_5

Крім складності демонтажу, на шляху утилізації стоятиме проблема виносу вироби з квартири. Здавалося, проста процедура. Проте слід врахувати важливий факт: вага чавунної ванни складає близько 150 кг. Тому одному з такою вагою не впоратися. Доведеться запрошувати помічників. Але, перш ніж це зробити, варто задуматися над тим, куди здати цю стару непотрібну ванну.

Варіанти утилізації

Багато хто сьогодні вирішують питання необхідності заміни ванни шляхом її реставрації. Для цього застосовуються різні методи.

staraya-vanna_3

Однак не завжди вони актуальні. Не рідкісні випадки, коли стара ванна настільки зносилася, що не підлягає відновленню. І тоді питання утилізації стає гостро. Куди подіти це чавунне виріб, які варіанти?

Для початку потрібно ознайомитися з місцевими оголошеннями в газетах. Дуже часто, особливо в Москві, вистачає рекламних повідомлень, де пропонується вивіз будівельного сміття та іншого мотлоху. І в такому рішенні мінімум турбот. Варто тільки зателефонувати і замовити послугу. До вас приїдуть фахівці, вони не тільки вивезуть і винесуть ванну з квартири, але й можуть її демонтувати.

Але в цьому випадку є один недолік - це обійдеться вам певну суму. Хоча є і ще один більш економний варіант: звернутися в службу, яка безкоштовно забирає непотрібні речі. Так, такі компанії теж існують. І це не обман. Представники такого підприємства, після звернення, приїжджають і забирають все, що вам не потрібно в будинку: предмети меблів, старі речі і так далі. Таким же чином можна здати і стару чавунну ванну. Тобто варіант схожий на перший, тільки не буде нічого коштувати.

А якщо такий варіант не підходить, що робити? Доведеться займатися питанням самостійно. Так, можна запросити кілька людей для допомоги, а допустимо все зробити і самому. Слід тільки розбити виріб на шматки, які буде зручно виносити. Правда, для такого демонтажу потрібно багато зусиль.

staraya-vanna_1

Отже, спочатку потрібно прибрати всі зайві речі з ванної кімнати. Потім потрібно екіпіруватися, оскільки осколки можуть становити реальну небезпеку не тільки для здоров'я, а й для життя. Також не повинно бути поряд «роззяв».

Виріб краще укласти на бік, щоб мати зручний доступ. Почати процедуру краще зі слабкого місця, а це у ванни область зливного отвору. Потрібно озброїтися молотом і наносити зсередини вироби удари.

Далі ванна накривається міцною тканиною, наносяться удари зовні, щоб проломити днище.

При цьому потрібно врахувати, що вибивати дно не можна, коли ванна знаходиться в положенні догори дном. Наслідки таких дій можуть бути непередбачуваними. Наприклад, у сусідів знизу обвалиться штукатурка.

Таке положення можна використовувати для розбивання стін, коли дно вже проломлено. Так, потрібно розбивати виріб на такі шматки, які буде зручно виносити. Їх можна або просто викинути, або здати в пункт прийому металевих виробів.

Альтернативні можливості

Не слід забувати і про варіант, згаданому спочатку, - використовувати ванну не за призначенням.

staraya-vanna_2

Наприклад, її можна відвезти на дачу. З неї можна зробити красиву клумбу або невеликий ставок. Останній варіант особливо хороший, якщо в господарстві є птиці.

staraya-vanna_4

Підіб'ємо підсумки

Який би шлях ви не вибрали, важливо скоріше позбутися старої речі, щоб звільнити простір для комфортного перебування в будинку.