Чим помити душову кабіну

Душова кабіна, як і будь-який предмет в будинку, підлягає регулярному чищенню. Тільки на перший погляд може здатися, що прибирання цього пристрою - швидке заняття. За великим рахунком, все так і є, якщо знати певні нюанси, які дозволять все зробити не тільки оперативно, але і якісно. Про це і піде мова.

chistka-dushevoy-kabini_7

І перше, на що слід звернути увагу - відмінність між куточком і кабіною. Справа в тому, що остання має свої власні стінки, тоді як в куточку частину стін - це стіни ванної кімнати. В цілому ж догляд за цими пристроями нічим не відрізняється. Багато в чому особливості миття визначаються матеріалами, з яких виготовлені вироби.

Як правило, застосовуються:

  • Алюміній - підходить для виготовлення рам.
  • Хромована сталь - виготовляються петлі дверей, ручки, змішувач і так далі.
  • Акрил - найчастіше, створюються піддони.
  • Скло - застосовується для виготовлення дверей, даху і стін.

Який би матеріал не застосовувався, слід врахувати, що не можна чистити душову кабіну абразивними речовинами. Тому неприпустимо застосування порошків, жорстких щіток або металевих губок.

chistka-dushevoy-kabini_2

І нехай на перший погляд здається, що пошкоджень немає, але тільки після проходження певного часу все стане помітним.

Можна використовувати такі інструменти:

  • губка з синтетики;
  • пароочиститель;
  • скребок з поліуретану.

Види догляду

Якщо розгрупувати можливі види догляду за періодичністю, можна виділити три:

  • Інтенсивний. Застосовуються сильнодіючі препарати, ретельне миття кабіни і складових частин. Рекомендується застосовувати в разових випадках, коли необхідна особлива очистка, для видалення нальоту і інших глибоких забруднень.
  • Основний. Такий догляд рекомендований інструкцією, яка завжди додається до приладу. Періодичність такої чистки: від тижня до місяця. У цьому випадку задіюються спеціальні засоби, потім їх споліскують і протирають поверхню.
  • Поточний. Такий вид догляд рекомендований після кожного використання. Виконується процедура так: поверхня ополіскується гарячою, а потім і холодною водою. Далі поверхню необхідно протерти насухо. Такий догляд найбільш ефективний, оскільки дозволяє попередити розвиток більш серйозних забруднень.

chistka-dushevoy-kabini_6

Методи очищення

Досить популярним засобом для чищення душової кабіни став спрей. Його особливість у тому, що він не потребує подальшого розтиранні. Це дозволяє заощадити і час, і сили.

chistka-dushevoy-kabini_4

Однак у цьому випадку зберігається певна небезпека. Справа в тому, що в деяких моделях пристроїв можливість нанесення засобів на внутрішню сторону дверей можлива тільки у разі, якщо вони закриті. Це означає, що доведеться заходити в кабіну, закривати двері, якийсь час знаходитися в закритому приміщенні з високою концентрацією в повітрі активного засобу. Достатньо навіть короткого відрізка часу, щоб отримати отруєння.

Тоді рекомендується засіб наносити на ганчірку і легкими руху прибрати зайві забруднення. В якості допоміжного інструменту можна використовувати скребок.

chistka-dushevoy-kabini_1

При наявності нальоту слід почекати після нанесення миючого засобу кілька хвилин.

Для очищення сильно забруднених ділянок рекомендується застосовувати склади у вигляді крему. Вони найбільш ефективні в таких випадках. Використовувати їх слід тільки за інструкцією. Однак потрібно бути гранично уважними, щоб залишків засобу не було на поверхні після прибирання.

chistka-dushevoy-kabini_5

Якщо не допомагають навіть активні суміші, можна спробувати використовувати розчин лимонного соку.

Якщо в конструкції піддон акриловий, можна нанести на місця забруднень просту зубну пасту, яку потім змити через десять хвилин.

Варто відзначити, що не потрібно недооцінювати важливість протирання поверхні після прибирання насухо. Адже в нашій воді є і хлор, і кальцій, які утворюють наліт після висихання рідини.

Тому дуже актуальними є пристрої із стеклами з антіплаковим покриттям. У такому випадку вода не затримується на вертикальних поверхнях, а стікає вниз.

Також слід тримати двері душової кабіни відкритими, щоб поверхня добре висихала, і не утворювалася цвіль.

chistka-dushevoy-kabini_3

Регулярність - важливий аспект ефективного прибирання

Якщо виконувати чистку вироби регулярно, тоді результат буде позитивним: душова кабіна буде завжди чистою і приємною для користування. Додатково можна подивитися відео.

Все це ще й позитивно позначиться на терміні експлуатації. В результаті модель може прослужити без проблем більше десяти років.