Які бувають душові панелі для ванної

Оснащення сучасної ванни в нашій країні набагато різноманітніше, ніж це було кілька років тому. Зараз з'явилося багато різних доповнень. Одним з таких є душова панель для ванної. Це щось середнє між насадкою для душу і душовою кабіною. При цьому функціональність може бути на висоті. А підключити її нескладно, так як виріб в основному поставляється в готовому вигляді, для установки буде потрібно лише підключення води. Ніяких брудних процесів або зміни планування приміщення, що є додатковим плюсом у виборі саме такого пристрою.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_1

Детальніше про пристрій

Комусь більше подобається приймати ванну, а хтось більше воліє душ, але переважна більшість ділових і зайнятих людей зупиняє свій вибір на останньому варіанті, як найбільш зручному і швидкому.

Застосування душових панелей дозволяє отримати, не тільки гігієнічний, оздоровчий, але і декоративний ефект. Такі тренди сьогодні. Хоча професіонали рекомендують використовувати душові панелі зі змішувачем та інші схожі пристрої (як на фото) тільки при наявності повноцінної ванни або в її замін, якщо просто фізично недостатньо місця.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_3

Для виконання оздоровчої функції можуть використовуватися різні можливості, завдяки використанню масажних форсунок.

Панель для душової кабіни робиться або з алюмінієвого сплаву, або з пластику. Обидва ці матеріалу мають достатню міцність, стійкість до впливу вологи. Іноді також застосовується скло, яке може бути матовим або прозорим.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_2

Пристрій в основному включає такі елементи:

 • насадка на шлангу;
 • масажні форсунки;
 • верхній душ (вбудований);
 • змішувач;
 • перемикач режимів (сенсорний або механічний).

Додатково деякі моделі комплектуються підсвічуванням, пультом дистанційного керування і навіть зручним сидінням. Як виглядає душова панель на фото, можна подивитися у поданих матеріалах.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_8

Верхній душ - лійка, що дозволяє виконувати масаж плечей і голови. Зміна напряму струменя води здійснюється форсунками. Підігріває рідина термостат. Механічне управління найчастіше використовується в бюджетних версіях душових, в інших - електронне. Про те, яке краще, варто почитати у відгуках тих, хто має досвід використання подібних пристроїв.

Дизайн в ціні!

Як вже зазначалося, декоративна складова при виборі душових панелей грає не останню роль. На це відразу ж відреагували виробники, які стали додавати в вироби різні дизайнерські рішення, які надають кожної моделі індивідуальний образ. У першу чергу це торкнулося експериментів з формою корпусу. Тому прямокутний варіант - це популярне рішення, але не основне. Найчастіше зараз використовуються вигнуті форми, асиметричні. Безумовно, це позначається і на ціні, однак творчий підхід завжди виправдовує високу вартість.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_7

Різноманітніше стали і колірні рішення. Виробники також пропонують моделі, поверхня яких - це імітація дорогоцінних металів, натурального каменю та інших матеріалів.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_4

Функції

Панель управління душової кабіни може мати різної функціональної начинкою. Зараз можна придбати моделі з гідромасажем, тропічним душем, функцією ароматерапії, радіо та іншими.

Форсунки знаходяться на панелі (фронтальна сторона), завдяки можливості їх повороту можна регулювати напрямок потоку води. Форсунки можуть бути зроблені з пластику, латуні або сталі. Вони можуть бути в діаметрі до 8,5 см. Струмінь гідромасажу у кожної форсунки може мати свій натиск або загальний.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_5

Розглянемо докладніше кілька можливих функцій, за якими душові панелі можуть відрізнятися один від одного:

 • Гідромасаж. Горизонтальний варіант зустрічається в дорогих пристроях, де в якості піддону використовується гідромасажна ванна. Форсунки знаходяться в її бортах.

Гідромасажні душові панелі з вертикальним масажем увазі наявність форсунок на стійці, прикріпленої до стіни. Враховуючи кількість і розташування форсунок, може змінюватися спрямованість гідромасажу. Якщо душова панель з гідромасажем має поворотні форсунки, це дозволяє направити струмінь води в потрібну зону. Слід зробити відмітку, що гідромасаж не всім корисний: за наявності певних захворювань він протипоказаний, тому рекомендується узгодити покупку зі станом здоров'я свого і членів сім'ї. До того ж, якщо у водопровідній системі недостатній тиск, функція не працюватиме. Тому це питання вимагає узгодження ще до покупки.

 • Турецька лазня. У цьому випадку створюється вологість, що наближається до рівня 100%, а також температура близько 50-60 градусів. Завдяки наявності вентилятора пар рівномірніше розподіляється, створюється необхідний ефект.
 • Тропічний душ. Ще одна можливість, якою нагороджуються деякі моделі. На стелі розміщується спеціальна насадка, розбризкують дрібні краплі. У цьому випадку виходить ефект приємного літнього дощу - тропічний душ. Така процедура рекомендована для релаксації, наприклад, перед сном. Душова панель з тропічним душем може стати приємною забавою для дітей.
 • Вентиляція. Така функція необхідна і для моделей з тропічним душем, і для пристроїв з гідромасажем; дозволяє рівномірно розподіляти пар, легше дихати.
 • Ароматерапія. Ще одна корисна функція для все тих же моделей. У цьому випадку мається резервуар, куди наливається ароматичний бальзам для отримання ароматичного ефекту.
 • Контрастний душ - навіть така функція може бути автоматичною: поперемінно подається гаряча і холодна вода.
 • Голосове управління. Дозволяє голосом збільшити температуру води або включити функцію, наприклад.
 • Хромотерапія - корисна функція, при якій розфарбовують струменя води в різні кольори, враховуючи налаштування заданої програми.

dushevye-paneli-dlya-vannoj_6

Інші можливості

Практично всі моделі душових панелей для ванної обладнані телефоном гучного зв'язку та радіо, дзеркалом, додатковим освітленням. Але потрібно пам'ятати, що кожна додаткова функція - це збільшення витрати електроенергії. І, як показують відгуки, не всім користувачі віддавали собі звіт, коли вибирали і встановлювали в свою ванну такий пристрій.