Збірка і установка душового боксу

Ванна - відмінний винахід, але в сучасному світі набагато більшою популярністю користується душ. У результаті з'явилося окремий пристрій - душові кабіни. Їх важлива перевага в тому, що вони не займають багато місця, мають високу функціональністю і економічністю. Тому варто приділити цьому пристрою більше уваги, зокрема збірці і установці своїми руками. Для цього наведемо необхідні фото та відео матеріали.

ustanovka-dushevogo-boksa_4

Види

Але почнемо з огляду існуючих видів, щоб розуміти, з чим можна зіткнутися. Отже, можна виділити кабіни і куточки. Перші можуть бути встановлені в будь-якому місці ванної кімнати, інші - тільки в кутку. Слід зазначити, що закриті кабіни ще називають боксами, у них є стінки і дах.

Завдяки стінок душової кабіни боксу формується шар гідроізоляційного матеріалу, створюється жорсткий каркас. Душовий бокс актуальний там, де є погана гідроізоляція і досить вільного місця. Куточок ж потребують менше місця, засобів і сил. Слід згадати про ще одному варіанті - стулки, які встановлюються навколо ванни. Виходить ванна з душовим боксом.

ustanovka-dushevogo-boksa_6

Пристрій

Кабіни бувають збірними і монолітними. Останній випадок не для нас, оскільки ми будемо розглядати, як виконати збірку душового боксу. Збірний вигляд має в своєму складі такі елементи:

 • дах;
 • агрегат подачі води;
 • стінки і дверки;
 • піддон.

Останній елемент є основою. Він фактично визначає габарити всієї конструкції. Буває в розмірах від 80 см і більше (крок 5 см).

ustanovka-dushevogo-boksa_5

Використовувані матеріали:

 • кераміка;
 • акрил;
 • чавун;
 • сталь.

Слід зазначити, що виконувати установку своїми руками краще з помічником, що значно прискорить і спростить завдання. Якщо душовою бокс з ванною встановлюється в зоні примикання стін, слід простежити за рогом, його перпендикулярністю. Якщо є відхилення, їх доведеться усувати ще до покупки вироби.

Будь-яка модель піддону розрахована під свій екран, тому додаткові маніпуляції - за бажанням. Єдине, установка піддону іноді потрібно на п'єдесталі, оскільки низький рівень розташування пристрою може перешкоджати ефективному сливу. Тому подібні нюанси слід врахувати ще до вибору пристрою.

ustanovka-dushevogo-boksa_7

У піддону в основному є спеціальні ніжки - для регулювання горизонтальності розташування.

Умови монтажу

Щоб уникнути виходу з ладу, а також протікання, рекомендується дотримуватися такі поради при установці:

 • до монтажу потрібно подбати про підводі електрики, водопроводу і каналізації;
 • верхня частина каналізаційної труби повинна розташовуватися на рівні, що не перевищує 7 см від підлоги, інакше потрібен п'єдестал;
 • має бути певний ухил, який сприятиме ефективному сливу;
 • витяжна вентиляція - необхідний захід, якщо є негерметичність душового боксу;
 • розетка повинна перебувати від пристрою на такій відстані, щоб на неї не потрапляла вода.

ustanovka-dushevogo-boksa_1

Збірка і установка

Спочатку рекомендується розмістити піддон поруч з місцем установки у ванній. Далі потрібно закріпити на ньому ніжки, якщо вони йдуть в комплекті, а також проміжні опори. Потім встановлюємо сифон.

Слід зазначити, що кожен душовою бокс доповнюється докладною інструкцією, яка допоможе його зібрати швидко. Ми ж наведемо ще й фото матеріали, щоб опис процедури було наочним і зрозумілішим.

ustanovka-dushevogo-boksa_2

Отже, далі варто приміряти один до одного стулки, які скріплюються саморізами. Іноді отвори не збігаються, тоді можна виконати коригування, використовуючи дриль. Відзначимо, що всі сполучні вузли варто промащувати герметиком, щоб не виникало підтікання в процесі експлуатації.

Після цього можна переходити до складання стулок і душової панелі. При цьому потрібно протестувати, як працює радіо, вентилятор та інше електричне обладнання, передбачене конструкцією моделі.

ustanovka-dushevogo-boksa_3

Після цього можна встановити напрямні для дверей, а також дах. Коли всі елементи конструкції душового боксу будуть встановлені, можна займатися підключенням до каналізації, водопроводу і електрики. Встановлюємо двері.

Виконувати всі дії потрібно гранично уважно, оскільки будь-яка помилка чревата подальшими проблемами в експлуатації.

Висновок - випробування

Залишається перевірити якість виконаної роботи. Потрібно пустити спочатку холодну, а потім і гарячу воду. Необхідно обов'язково перевірити з'єднувальні частини, щоб не було течії, функціональність електроприладів.

ustanovka-dushevogo-boksa_8

Тепер можна встановити фартух піддону душового боксу - виробом можна користуватися.

Потрібно пам'ятати, важливо не тільки якісно зібрати і встановити пристрій, але і вірно його експлуатувати. Наприклад, перед початком використання рекомендується обробити поверхні водовідштовхувальним складом, який захистить від забруднень.

Додатково є сенс почитати про душові бокси відгуки тих, хто має досвід у цій справі. Це дозволить уникнути простих і складних помилок, а також стане певною гарантією, що установка душового боксу дійсно виявиться якісною і довговічною.