Пристрій душової кабіни в дерев'яному будинку

Душова кабіна, як відомо, - прекрасний компактний і багатофункціональний варіант для виконання гігієнічних процедур. І якщо її вирішено встановлювати в дерев'яній будівлі, слід багато уваги приділити захисту деревини від води.

Якщо раніше облаштування приміщень з підвищеною вологістю було проблемою, то зараз все стало набагато простіше. Все завдяки новим технологіям і матеріалам. В результаті в кожному житловому будинку є як мінімум душова.

dush-v-dome_4

Гігроскопічність

Це основна проблема і гідність деревини. Виходить дві сторони однієї медалі.

Так, є ризик впливу вологи, яка може послужити причиною скорочення терміну служби дерев'яної конструкції до п'яти-десяти років. Тому в таких приміщеннях в обов'язковому порядку повинна працювати вентиляція, інакше гарантовано появу грибка та інших мікроорганізмів. Але з іншого боку в таких будинках підтримується хороший мікроклімат.

dush-v-dome_8

Отже, необхідно проводити обробку приміщення для дезінфекції поверхні.

Не секрет, що через певний час колоди піддаються усадці. Якщо цього не сталося, душову доведеться влаштовувати з урахуванням змін розмірів покриттів в різні сезони. Прекрасне рішення - ковзний каркас, внаслідок чого висота санвузла не буде змінюватися. По суті, це металевий профіль. Закріплювати його на стінах слід так, щоб отвори були продовжені вертикально на відстань, що перевищує ймовірну усадку.

Варіанти монтажу

Враховуючи можливу конструкцію, вироби можуть бути такими:

  • Кабінка з похилим підлогою.
  • Бокс з безліччю функцій.
  • Кабіна з піддоном і традиційним зливом.

Конструкція безпосередньо впливає на варіант монтажу. Якщо підбирати комфортну модель, її мінімальні розміри повинні бути 80х80 см, щоб приймати душ було зручно.

При цьому форма душової може бути різною. Головне, щоб виріб був міцним і функціональним. В іншому можна підібрати декоративну складову, яка буде гармоніювати із загальним оформленням інтер'єру.

dush-v-dome_5

Якщо говорити про встановлення душової кабіни, то в цьому випадку доведеться підключати обладнання, включаючи піддон, слив і змішувач.

Монтаж кабінки з похилою підлогою

Своїми руками встановити таку конструкцію можна, але для цього буде потрібно виконати певні дії. Наприклад, доведеться зробити в підлозі поглиблення. У цьому випадку підлога не повинен бути дерев'яним, оскільки постійний вплив води відіб'ється на ньому вкрай негативно.

dush-v-dome_1

Тому можна застосувати інші матеріали, наприклад, плитку. При цьому ізоляція обов'язкове. І не тільки на підлозі, а й на стінах, і навіть на стелі. Якщо зробити укладку з нахилом у бік зливу, вийде надійний стік. Далі виконується монтаж огорожі і підключення води до змішувача.

Нюанси монтажу

Для початку потрібно вирішити, як буде встановлена ​​душова кабіна: з примиканням до стіни або в кутку. При цьому каналізація, водопровід і електроживлення підводиться ще до установки кабіни. Усі місця з'єднань вироби повинні бути загерметизовані. Пол при необхідності вирівнюється цементним розчином.

dush-v-dome_2

Установка піддону і підключення до каналізації

До стояка каналізації необхідно підключити шланг від кабіни. Області з'єднань повинні бути оброблені герметиком. У зливний отвір піддона потрібно помістити прокладку, а потім промазати силіконом.

Далі встановлюється піддон. Спочатку необхідно зафіксувати скоби для закріплення панелі. Коли піддон встановлений, слід перевірити герметичність вийшла конструкції.

Монтаж стінок і дверей

Для завершення установки буде потрібно монтаж стінок і дверей душової кабіни. Спочатку встановлюються напрямні для дверцят і бічні панелі. Тут також застосовується герметик. Елементи конструкції збираються відносно один одного.

dush-v-dome_7

Коли виконано монтаж даху, можна зайнятися перевіркою роботи електрооснащенія кабіни. Всі пристрої повинні нормально функціонувати.

dush-v-dome_6

Користуватися душовою можна, поки не підсохне герметик. Після цього можна встановлювати двері, а також перевіряти герметичність всіх елементів.

dush-v-dome_3

Душова в дерев'яному будинку - крок до комфорту

Якщо виконати установку своїми руками, ви не тільки заощадите кошти, а й будете отримувати задоволення кожен раз під час гігієнічних процедур від усвідомлення того, що все зроблено самостійно. Установка душової кабіни забезпечить міський комфорт, чого так часто не вистачає в заміських будинках.

Додатково можна подивитися фото і відео, як правильно здійснювати монтаж конструкції без допомоги фахівця.