Дизайн ванної кімнати в хрущовці: робимо неповторний інтер'єр

У стандартних квартирах ванні кімнати відрізняються невеликими розмірами, а в хрущовках ванна являє собою зовсім тісний простір, в якому можна розмістити тільки ванну, умивальник і насилу поміщається сама людина. У даній статті буде розказано про те, як можна виконати дизайн ванної кімнати в хрущовці -колірна гамма, матеріали, обладнання і т.д.

Неможливо збільшити корисну площу квартири, розставивши стіни, але можна виконати її перепланування і створити в хрущовці яскравий і неповторний інтер'єр.

дизайн ванної кімнати в хрущовціПри цьому найбільш трудомістким і дорогим елементом інтер'єру, з якого і рекомендується починати, є саме дизайн даного приміщення - ванної кімнати.

Слід сказати, що дизайн маленької ванної кімнати в хрущовці дійсно досить складний, оскільки крім ванни і умивальника в ній бажано якимось чином умістити пральну машину, а також біде, шафка та інші атрибути сучасної ванної кімнати.

Для цього можна використовувати кілька рішень:

 1. дизайн ванної кімнати в панельному будинку

  Об'єднати туалет і ванну. Багато хто не люблять, коли миття і відправлення природних потреб відбуваються в одному приміщенні, зате об'єднання туалету та ванної дозволяє отримати значно більшу корисну площу.
  Якщо ж виділити під ванну ще й частину коридору, дизайн-проект ванної кімнати в хрущовці може дозволити зробити її просто величезною в порівнянні зі стандартним для хрущовки розміром.

 2. Якщо ж об'єднання туалету та ванної є неприйнятним, інтер'єри ванних кімнат в хрущовках компонують, виходячи зі стандартних для ванної кімнати розмірів.
  Наприклад, при цьому можна використовувати спеціальний умивальник без ніжки, під який помістити пральну машину, або взагалі відмовитися від її установки в даному приміщенні, перемістивши її на кухню.
 3. Ще одним варіантом є дизайн ванної кімнати з душовою кабіною в хрущовці, що не вимагає установки ванни, що дозволяє звільнити додатковий простір для установки пральної машини.
інтер'єр ванної кімнати в хрущовці

Тепер, коли про планування ванної кімнати все сказано, можна поговорити безпосередньо про її дизайні.

 • При оформленні ванної кімнати в умовах хрущовки краще використовувати плитку світлих легких тонів, Не зменшується візуально досить обмежений простір.
  Крім того, не рекомендується використовувати кольорову схему з темним низом і світлим верхом, яка ділить візуально приміщення невеликій ванній на два приміщення, що володіють ще меншими розмірами.

Корисно: якщо дуже хочеться, щоб ванна кімната - дизайн в хрущовці - включала в себе контрастні кольори, краще використовувати їх для різних стін, зробивши, наприклад, одну стіну чорної, а іншу - білою.

ванна кімната дизайн в хрущовці
 • Додатково візуально збільшити обсяг ванної кімнати можна за допомогою дзеркал. Так, дзеркальні стелі дозволяють розширити простір вгору, а установка великої дзеркало на стіні дозволяє створити ілюзію «розсовування» стін.
  При цьому не рекомендується встановлювати дзеркала один напроти одного, оскільки подібне їх розташування створює неприємне відчуття присутності, при якому може здаватися, що хтось перебуває у Вас за спиною.

  дизайн ванної в хрущовці
 • Деякі організації займаються нанесенням стійких до змивання, стирання і дії агресивного середовища зображень, картин і візерунків на керамічну плитку.
  При цьому виходять настільки реалістичні малюнки, що, якщо дизайн ванної кімнати в панельному будинку або хрущовці стилізований під піщаний сонячний пляж на узбережжі океану, це додатково допомагає «розсунути» доступний простір, створює ілюзію знаходження на березі моря, а не в невеликий хрущовці.

  ванна кімната дизайн хрущовка
 • Чудовим доповненням в дизайн ванної кімнати в хрущовці є мозаїка.
  Плиточки мозаїки невеликого розміру відмінно вписуються в інтер'єр маленької ванної кімнати і дозволяють також візуально збільшити розмір приміщення ванної кімнати.

Корисно: доступне простір можна також заощадити шляхом установки навісних елементів, на яких розміщуються мило, рушники, щітки та інші подібні аксесуари, на стіни.

У будь-якій сім'ї ванна є одним з найбільш значущих приміщень, оскільки саме в ній всі члени сім'ї приймають водні процедури, щоб змити за допомогою струменів контрастного душу втома, що накопичилася за день.

При цьому дизайн ванної кімнати в хрущовці виконати досить складно завдяки мінімальним розмірам всіх приміщень у таких будинках.

В даний час в мережі Інтернет можна знайти найрізноманітніші варіанти грамотно виконаного дизайну ванної в хрущовках, на фотографіях докладно розглянуті різні елементи інтер'єру, використовувані сантехнічні та декоративні елементи.

Незважаючи на це, багато хто стикається з проблемою найбільшої ефективності використання доступного простору, тобто про здійснення сучасного оформлення ванних кімнат в умовах обмеженого доступного простору хрущовки.

Створення сучасного дизайну ванної в хрущовці

інтер'єри ванних кімнат в хрущовках

Грамотний і продуманий дизайн ванної кімнати маленького розміру в хрущовці дозволяє заощадити простір, втілити найсміливіші дизайнерські рішення і зробити дане приміщення досить комфортабельним і зручним.

При оформленні саме таких невеликих приміщень в повній мірі проявляється майстерність планувальників, дизайнерів і робітників, оскільки перетворення приміщення в хрущовці в зручну і сучасну ванну кімнату є досить складним завданням.

У ті роки, коли проводилося будівництво подібних будівель, мало хто замислювався про те, як будуть розміщуватися у ванній кімнаті сучасні пральні машини та інші елементи, покликані поліпшити комфортність користування ванною кімнатою.

Зате в сучасних умовах дизайнерам доводиться використовувати свою майстерність максимально ефективно, створюючи в невеликій ванній кімнаті шедеври дизайну.

Виробники меблів також дбають про своїх покупців, виробляючи зручну, компактну і функціональну меблі, відмінно підходить для реалізації дизайнерського проекту «Ванна кімната - дизайн: хрущовка».

дизайн маленької ванної кімнати в хрущовці

Створити сучасний і естетичний дизайн ванної кімнати в хрущовці допомагають також дзеркала, які можуть використовуватися в досить великих кількостях.

Їх можна розміщувати в самих різних місцях, наприклад:

 • Розсувні двері душових кабін;
 • Дверцята різних шафок, в тому числі і підвісних;
 • Безпосередньо стіни ванної кімнати і т.д.

Прекрасно доповнити інтер'єр ванної кімнати в хрущовці також здатна декоративна плитка світлих відтінків, якою можна прикрасити стіни і підлогу даного приміщення.

Стеля для ванної кімнати найкраще робити натяжним, оскільки він здатний відображати різні предмети і візуально збільшує доступне простір ванної.

При створенні інтер'єру ванної кімнати невеликого розміру в хрущовці рекомендується застосовувати матеріали, що контрастують між собою і уникати використання громіздких меблів.

Для зберігання різних туалетних аксесуарів і приладдя найкраще використовувати скляні полки, які при досить привабливому зовнішньому вигляді додають всій ванній кімнаті сяйва і світла, а також мають гарну стійкість до впливу вологи.

Проведення робіт у ванній кімнаті в хрущовці

дизайн ванної кімнати з душовою кабіною в хрущовці

Для того, щоб дизайн ванної в хрущовці вийшов найбільш ефектним і ефективним, слід виконати якісний ремонт.

Перш, ніж приступати до обробки приміщення, слід провести перевірку і заміну старої сантехніки, а також покрити підлоги і стіни приміщення оздоблювальної плиткою.

Виконання цих робіт завжди супроводжується пилом і шумом, поетом при виконанні ремонту всієї квартири зазвичай починають саме з ремонту приміщення ванної кімнати.

Перш ніж приступати до робіт, слід ретельно обміркувати майбутній дизайн інтер'єру приміщення ванної кімнати, оскільки від його виконання безпосередньо залежать як декоративне оздоблення даного приміщення, так і сантехнічні роботи.

Після вибору варіанту оформлення ванної кімнати в хрущовці приступають в виконанню робіт з установки сантехнічного обладнання.

Це пов'язано з тим, що після завершення установки нових труб, каналізаційних та інших комунікацій потрібен час на перевірку роботи всієї системи каналізації в цілому, щоб несподівана затоплення не привело до псування всього косметичного ремонту та оформлення інтер'єру ванної.

При обмірковуванні компонування слід приділяти увагу всіх дрібниць, оскільки саме з них складається інтер'єр як єдине ціле. На маленькій площі слід не просто грамотно розмістити всі сантехнічні прилади і предмети інтер'єру, але і зробити це без втрати їх функціональності.

Створення яскравого і зручного інтер'єру приміщення ванною навіть в хрущовці є цілком здійсненним завданням, хоча і досить трудомісткою. При цьому слід продумати кожну дрібницю і кожен свій крок, що дозволяє домогтися потрібного ефекту в створенні неповторного стилю і достатнього комфорту.

Правильний підхід до проектування та реалізації дизайну приміщення ванної кімнати для хрущовки з переглядом фотографій і вибором конкретного варіанту для своїх індивідуальних запитів дозволяє зробити дизайн ванної кімнати в хрущовці - з душовою кабіною або без - улюбленим місцем у будинку для всіх членів сім'ї. А невеликі розміри даного приміщення не будуть перешкодою для забезпечення гармонії і комфорту.