Як оновити плитку у ванній

Якщо мова заходить про оновлення плитки у ванній кімнаті, значить, потрібно виконувати повноцінний ремонт приміщення. І це не завжди доречно в силу різних причин. Тому були придумані альтернативні варіанти, як це зробити, не порушуючи перш створений інтер'єр.

obnovlenie-plitki_6

Оновлення швів

Багато в чому привабливість обробки плиткою залежить від зовнішнього вигляду швів. Щоб забезпечити блиск і чудовий вигляд, за ними слід правильно і регулярно доглядати. Для цього можна використовувати спеціальні засоби. В якості прекрасного профілактичного заходу щоб уникнути появи цвілі слід користуватися якісною вентиляцією.

obnovlenie-plitki_5

Якщо ж шви прийшли в непридатність, їх можна спробувати очистити хімічними засобами. Найбільш гарантований спосіб - зняти шар старої затірки, щоб потім нанести нову.

Якщо процес видалення складу викликає складності, можна використовувати викрутку або ж кошти для розм'якшення суміші.

obnovlenie-plitki_1

Щоб нанести нову затірку, достатньо скористатися інструкцією до неї. Це дозволить фактично оновити плитку, особливо якщо підібрати більш сучасний і актуальний варіант матеріалу. При цьому такий підхід дозволить витратитися набагато менше, ніж повністю міняти затірку.

Заміна плитки: часткова

Якщо в складі обробки є зразки, що втратили свій зовнішній вигляд, можна замінити тільки їх, а не всі плитки. Для цього варто використовувати долото. З його допомогою потрібно вибити зіпсовані вироби, щоб не завдати шкоди іншим плитках.

obnovlenie-plitki_7

Щадний варіант

Щоб видалити плитку, потрібно скребком вичистити навколо вироби шви. Після цього необхідно зробити кілька отворів у плитці, в центральній її частині. Для цього використовується свердло, потім долотом виносимо середню частину, а потім і залишилися. Залишається тільки видалити залишки вироби.

Встановлення нових плиток

Найпростіший спосіб закріпити нову плитку на старому підставі - використовувати клей ПВА. Його слід рясно нанести на залишки розчину на стіні і на тильну поверхню самої плитки. Тільки попередньо виріб необхідно приміряти, щоб воно знаходилося в одній площині з іншими плитками.

Щоб зберегти рівномірність відстані до сусідніх плиток, краще використовувати хрестики. Коли клей засохне, їх можна видаляти, а потім замазувати шви затіркою. Коли вона підсохне, слід прибрати надлишки.

Новий дизайн

Якщо не виходить придбати нову плитку, щоб вона була однаковою зі старою (що, найчастіше, і відбувається), тоді слід шукати вихід, підбираючи новий дизайн інтер'єру ванної. Для цього спочатку підбирається потрібний розмір, а потім колір і фактура.

Як альтернатива, можна використовувати наклейки або фарбу.

Наклейки

Для ванної добре підійдуть вінілові наклейки, які не бояться підвищеної вологості. При цьому нанести їх можна своїми руками. Завдяки цьому змінити стиль приміщення можна дуже швидко, адже таких матеріалів достатньо в магазинах, а наносити їх нескладно. Важливо тільки якісно підготувати поверхню. Її слід знежирити і очистити.

obnovlenie-plitki_2

Фарба

Якщо виконувати обробку новою плиткою - довго, а клеїти наклейки - банально, можна використовувати для цих цілей фарбу.

І тут спочатку потрібно вибрати малюнок для поверхні. Це можуть бути додаткові лінії, фігури, які будуть гармонійно виглядати в інтер'єрі.

obnovlenie-plitki_4

Коли малюнок обраний, його слід нанести, виконавши попередньо розмітку. При цьому потрібно не забувати про захисний скотчі, який убезпечить поверхню від випадкового попадання фарби.

Спочатку наноситься грунтовка, через кілька годин можна наносити і фарбу. Якщо основа є більш темним, доведеться повторювати процедуру. Знімати скотч можна через добу. Більш того, всі 24 години вода не повинна потрапляти на малюнок.

obnovlenie-plitki_3

Для спрощення завдання створення малюнка можна використовувати трафарет. Якщо є певний художній талант, можна попрацювати і пензликом, намалювавши гарні візерунки.

Фарба на всю поверхню

Для фарбування всієї плитки своїми руками потрібно спеціальний склад. Однак не слід вважати, що результат буде гідний сучасних понять про ремонт. Як підтверджують фото, такий метод, найчастіше, використовується в тих приміщеннях, які не уявляють основної цінності. Тобто це може бути ванна на дачі або орендованій квартирі.

І тому для отримання високоякісного результату необхідно дуже ретельно підготувати поверхню і акуратно наносити фарбу.

Головне - робити впевнено

Якщо ви прекрасно розумієте, що вам потрібно, і які для цього є можливості, варто вибрати один із запропонованих варіантів, щоб оновлення було привабливим і стильним.