Підвісна стеля з гіпсокартону у ванній кімнаті

При використанні гіпсокартону в створенні оригінального інтер'єру приміщень дизайнери виконують дивовижні за красою проекти. Особливу увагу в цих проектах приділяється самої помітної частини приміщень - стелях.

Підвісні стелі, створені з гіпсокартону, завдяки властивостям цього матеріалу, що дозволяє легко створювати складні конфігурації і криволінійні поверхні, можуть монтуватися в будь-якому приміщенні, незалежно від його призначення. Не залишилися осторонь від популярного рішення оформлення дизайну і ванні кімнати.

Кожен дизайнер, оформляючи каталог зі своїми роботами, на видному місці розміщує фото, на яких представляє оригінальні проекти з використанням гіпсокартону при створенні креативного стелі.

абстрактний стеля з гіпсокартону potolok-iz-gipsokartona-v-vannoy-02 варіант з неоновим підсвічуванням дворівневий з вбудованими світильниками

Гіпсокартон для вологих приміщень

Єдиним обмеженням застосування такого матеріалу в приміщеннях з підвищеною вологістю, якою є ванна кімната, стає вибір його виду. Виробники випускають кілька видів гіпсокартону, в тому числі і з особливою вологостійкістю. Саме такий матеріал і повинен застосовуватися для створення підвісної конструкції у ванній кімнаті.

Вологостійкий гіпсокартон створюється за допомогою обробки парафіновими сумішами з зовнішніх сторін аркуша. У внутрішню його складову додають гідрофобізатори і протигрибкові засоби. Крім того, на нього наносять речовини, службовці для ще більшого підвищення водовідштовхувальних властивостей.

Якщо порівнювати фото дизайн-проектів приміщень різного призначення, то видно різницю в їх оформленні. Для ванних кімнат використовують простіші, здебільшого геометричні форми в порівнянні зі спальні або вітальні.

два рівні зі світлодіодним підсвічуванням potolok-iz-gipsokartona-v-vannoy-07 з декоративним дерев'яним навісом

У ванних кімнатах відмінно виглядають стелі, що складаються з декількох рівнів, що мають оригінально розміщення світильники. Такі дизайнерські рішення дозволяють візуально помітно збільшити розміри приміщення. Використання вбудованих світильників знову-таки вимагає при монтажі підвісної конструкції стелі додаткової обробки.

Додатковий захист від впливу вологи

Всі шви між листами, місця примикання їх до стін, отвори, призначені для установки світильників, ретельно обробляються герметиком. Це може бути силікон або спеціальна стрічка. Гіпсокартон також обробляється спеціальною ґрунтовкою, а потім шпатлюется. Після шпаклівки процес грунтовки повторюється. Фарбування покриття у ванній обов'язково, причому використовується фарба для використання у вологому середовищі.

Існує ще один спосіб додатково убезпечити матеріал від впливу вологи - перед фарбуванням його акуратно обклеюють склотканиною. Такий ретельний підхід до посилення вологостійкості стелі необхідний не тільки для збереження конструкції, але і для захисту від випарів електропроводки, захованої в її внутрішньому просторі.

Перед установкою у ванній кімнаті стелі з гіпсокартону, слід подбати, щоб у приміщенні була якісна вентиляція. При її відсутності вогкість буде застоюватися постійно, і навіть самий вологостійкий матеріал прослужить недовго. Тому краще заздалегідь встановити примусову витяжку.

Якщо всі умови, необхідні для установки підвісної стелі виконані, то приміщення після закінчення оздоблювальних робіт буде виглядати не гірше, ніж фото в проектах модних журналів, і служити буде до тих пір, поки її власникам не захочеться змінити інтер'єр.

До речі, гіпсокартон має ще одна чудова властивість - якщо до комунікацій, захованим в просторі за ним, буде необхідний доступ, то обшивку можна легко зняти, а потім також легко поставити на місце. Потім відбудеться невелика косметична процедура, і зовнішній вигляд обшивки стає колишнім.